۴ نکته مهم برای انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال
اهمیت بازاریابی دیجیتال در عصر جدید
۲۷ تیر ۱۳۹۶
شعار تبلیغاتی برندها
اینفوگرافیک: شعار تبلیغاتی برند های مطرح جهانی، بخش دوم
۳ مرداد ۱۳۹۶
نمایش همه

۴ نکته مهم برای انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ

بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ

به دلیل اهمیت و تأثیر نقش مجریان فضای مجازی کسب و کار شما، انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

در گفت و گویی که من (سینا متولیان، مشاور دیجیتال مارکتینگ) با دو برادر فعال در حوزه مواد غذایی داشتم (یکی از برندهای نام آشنا در ایران که به دلایلی از نام بردن آن معذورم) برایم سوال شد که چگونه آنها به رسپیناتک اعتماد کردند؟ برایم جالب بود که بدانم معیار آنها در انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک چه بوده و برای این انتخاب چه مراحلی را پشت سرگذاشتند؟

مقاله زیر چکیده ای از پاسخ هاییست که من از این دو برادر دریافت کردم.

لازم به ذکر است صحبت ها از زبان این دو برادر بیان شده است:

به اعتقاد ما در هر کاری برای انتخاب بهترین خدمت یا محصول، که بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ هم شامل این موارد است سه ضلع اصلی وجود دارد. این سه ضلع شامل نیاز من، هزینه ای که پرداخت می‌کنم و کیفیت محصول یا خدمتی که دریافت می‌کنم است.

به همین دلیل ما معتقدیم برای هر شخص یا شرکتی بهترین متفاوت است. برای اینکه ما بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم به این سه ضلع پاسخ دادیم.

برای پاسخ به این سه مورد ما ۴ مرحله رو پشت سر گذاشتیم که این ۴ مرحله را با شما درمیان میگذاریم:

نیاز های خود را بشناسید

همینطور که خدمتتون عرض کردیم ضلع اول از سه ضلع در انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ شناخت نیازهای خود است. امروز معمولا همه ما از اهمیت دیجیتال مارکتینگ آگاه هستیم ولی نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم. مشاوران فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌توانند این مشکل را برای ما برطرف کنند و مسیر ما را تا مرحله اجرایی روشن و مکتوب کنند.

کارهای کنونی آنها را بررسی کنید تا آنها را اعتبار سنجی کنید

من به عنوان مالک یک برند معتبر در ایران اعتقادم این است که هر مدیرعاملی قبل از شروع هر کاری، حتی برای کارهای بسیار بسیار کوچک باید به چند مورد مهم توجه کند. فرقی ندارد آن کار را فرد قرار است انجام دهد یا شرکت.

صداقت:

صداقت را می‌توان در دیدگاه های متفاوت نگاه کرد.

صداقت در بیان نتیجه کار

به این معنی که در ابتدا در باغ سبز نشان ندهند که بعد وقتی وارد دل کار شدیم نتیجه با صحبت های روز اول ما متفاوت باشد.

صداقت در زمانبندی

یعنی زمان انجام کار را واقعی به ما بگویند و به این تاریخ نیز پایبند بمانند.

صداقت در انجام کارها

کار خود را بزرگ یا اشتباهات را کوچک جلوه ندهند، حقیقت را به ما بگویند و انتخاب را به ما بسپارند.

حفظ کیفیت کار

این موضوع بیشتر در کارهای خدماتی صدق می‌کند. حفظ کیفیت کار به این معنی که ما از بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ انتظار داریم که کیفیت کار در زمان اجرا متناسب با همان نمونه کارهای قبل از اجرا باشد. به این معنی که کیفیت کار در روزهای آخر مانند کیفیت کار در روزهای اول بماند.

درگیر نکردن من در انجام کار

منظور من این است که وقتی من کاری را به دیگران می‌سپارم با این هدف است که خود را از آن آزاد کنم. وقتی من قسمت دیجیتال خود را به بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ می‌سپارم با این هدف است که من دیگر درگیر اجرا نشوم و صرفا خط مشی کلی تعیین کنم.

ارائه گزارش دوره ای

هر فردی به عنوان مدیر نیاز به آگاهی از روند اجرای کار دارد. بهترین کاری که شما یا هر شرکتی که به عنوان بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ انتخاب می‌شود می‌تواند انجام دهد این است که با گزارشات دوره ای مکتوب این مشکل را برای تمام مدیران برطرف کنید.

البته می‌دانم که تمام موارد بالا که ذکر کردم قابل اندازه گیری نیست و هیچ شرکتی هم نمی‌گوید من بدقول هستم یا نتیجه کار را برای شما بسیار بزرگتر از واقعیت نشان دادم. برای پی بردن به این موضوع بهترین راه صحبت با شرکت هایی است که با آنها در حال همکاری هستند، اگر بتوانید شرکت هایی که با آنها قطع همکاری کرده اند را پیدا کنید که عالیست ولی این مورد را بعید می‌دانم.

قیمت را در نظر بگیرید

قطعا انتخاب کمترین قیمت حق ماست ولی باید در نظر داشته باشیم در دام ارزان ترین ها نیوفتیم. ما معتقدیم هر گرانی تضمین این نیست که خدمت یا محصول عالی دریافت کنیم ولی می‌دانیم که هیچ ارزانی هم بی دلیل نیست.
حتی من به شما پیشنهاد می‌کنم که برای این کار بودجه ای برای یکسال درنظر بگیرید. با این کار به راحتی می‌توانید کیفیت و کمیت، پیشنهادات شرکت های دیجیتال مارکتینگ را با هم مقایسه کنید.

مراقب کند شدن کار باشید

این حوزه به دلیل نو بودن و البته تخصصی بودن، ما مدیران را در دام یادگیری می‌اندازد. به این معنی که من باید دقیقا بفهمم قرار است چه کاری انجام شود بعد کار را شروع می‌کنم. این موضوع باعث خواهد شد تا کار بسیار کند و البته ضعیف پیش برود زیرا من به عنوان صاحب یک برند غذایی در کار خود تخصص دارم و تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ ندارم. به همین دلیل سعی می‌کنم شرکتی دلسوز و توانمند را انتخاب کنم و جزئیات را به آنها بسپارم.

ما این مراحل را رفتیم تا بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنیم. امیدوارم این مراحل برای خوانندگان این مقاله هم مفید باشد و توانسته باشیم کمک موثری به این مدیران آگاه که قصد ورود به حوزه دیجیتال را دارند کرده باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *