۷ گام برای ایجاد یک کمپین بازاریابی موفق

ایجاد چکش بصری
چگونه می توان چکش بصری ایجاد کرد؟
۱۹ آبان ۱۳۹۵
بازاریابی تاثیرگذار
چرا نفوذ بازاریابی تاثیرگذار در سال ٢٠١٧ بیش از پیش خواهد شد
۱۷ آذر ۱۳۹۵
7 گام برای ایجاد یک کمپین بازاریابی موفقنویسنده محمدامین غالبی on Nov 23رتبه 4.5

امروزه، بازاریاب ها گزینه های بیشتری برای اینکه چگونه و کجا محصولات و خدماتشان را ارتقا بخشند در دست دارند و انتخاب های نسبتا زیادی برای کمپین بازاریابی خود دارند. علاوه بر روش های سنتی، مانند تبلیغات چاپی یا بازاریابی مستقیم، از بازاریابی اینترنتی، تبلیغات در وب، سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، یوتیوب (آپارات) و  همچنین بازاریابی از طریق موبایل می توانید استفاده نمایید.

بسیاری از بیزینس ها از گذشته آموخته اند آنگونه که بازاریابی چاپی در بیزینس موثر است، تبلیغات در وبسایت ها و یا شبکه های اجتماعی موثر نیست. امروزه چنین ذهنیتی کاملا اشتباه است اما باید بدانید که فرمول خاصی برای موفقیت در کمپین های بازاریابی وجود ندارد اما روش هایی وجود دارند که استفاده از آن ها به کسب نتیجه ای موثرتر و موفقیت در کمپین های بازاریابی تان کمک شایانی می کند. قصد داریم در این مقاله به هفت گام موثر برای ایجاد یک کمپین بازاریابی موفق بپردازیم.با رسپیناتک همراه باشید .

شناخت مخاطب

گام اول: درک صحیحی از نوع مخاطب مورد هدفتان داشته باشید.

به گفته لیندا پوفال، مشاور ارتباطی بازاریابی “تشخیص و تعیین آمار مخاطبان و روان نگاری حالات، علایق، و رفتارها برای بهبود پیام های کلیدی و تشخیص بهترین کانال های ارتباطی برای دسترسی به مشتریان امر مهمی می باشد.

یوسف بهانا مدیر بازاریابی دیجیتالی TranslateMedia، اضافه می کند که شما باید از خود و تیم بازاریابی‌تان بپرسید که “مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟ انگیزه آنان چیست؟ آن‌ها به چه صورتی به برقراری ارتباط تمایل دارند؟ چه مجلات یا روزنامه هایی را می خوانند؟ و از چه سایت هایی معمولا بازدید می کنند؟ از چه کانال‌هایی استفاده می کنند؟ و اگر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند در مورد چه مسائلی با هم صحبت می نمایند؟ قبل از توسعه استراتژی های بازاریابی ترکیبی، به همه این سوالات باید جواب داده شود”.

انتخاب کانال بازاریابی

گام دوم: کانال های کمپین بازاریابی تان را انتخاب نمایید.

بهانا این طور بیان می کند که “لازم نیست که همه در فیس بوک یا در یک مجله باشند. علاوه بر این سوال که “مشتریان من از چه کانال هایی استفاده می کنند؟” باید از خودتان بپرسید که کانال ها چه نقاط ضعف و نقاط مثبتی دارند. چگونه به اهداف بیزینسی من کمک خواهند کرد؟ در انتخاب و ردِ کانال شجاع باشید. بهتر است که بر کانال های مفیدتر تمرکز کنید تا اینکه در همه جا حضور داشته باشید.

 

گام سوم: نگاهی استوار داشته باشید.

اندرو استانتن می گوید: “اطمینان یابید که عینیت و نگاه استواری داشته باشید.” هویت بصری چیزی بیشتر از یک لوگو است. هویت بصری شامل یک طرح مرکزی رایج (نگاه و احساس)، استایل عکس ها و تصاویر، نوع تدبیر و عملکرد لوگو و رنگ ها و فونت ها می باشد. همه مطالب و تصاویر و… باید طوری باشند که اینگونه حس شود که همگی از یک نوع شرکت و متعلق به یک نوع شرکت است و اصل و نسب آن قابل لمس باشد. زمانی که یک فرد، یک بروشور یا خبرنامه ایمیلی را می خواند باید به طور آنی ارتباطی بصری در وبسایت ببیند.

 

گام چهارم: محتوای پیوسته و واضحی را ایجاد کنید که انعطاف پذیر باشد.

به این دلیل که بیش از پنج دفعه برای یک فرد طول خواهد کشید تا یک برند خاص یا پیام بازاریابی خاصی برای وی شناخته شود، جاستین هونامان مدیر عوامل ملی خرده فروشی و کالای مصرف کننده ترادیتا اظهار می دارد که “سه پیام بازاریابی را باید دنبال کنید:

  1. ارتباطات (مانند پیام رسانی و پیشنهادات) باید شفاف و واضح باشد(لغات و عبارات گیج کننده نباید داشته باشد).
  2. قانع کننده باشد(باید برای دریافت کننده جالب باشد).
  3. استوار و پیوسته باشد(صرفه نظر از نوع بازاریابی).

علاوه بر آن، محتوایی که شما قصد توسعه آن را دارید مانند پست بلاگ، ویدیو و… را باید بتوان در جاهای دیگر نیز به کار برد. برای مثال شما باید قادر باشید که یک مطالعه موردی را در خبرنامه تان ببرید یا قطعه ای از یک نوشته را در ، لینکداین پست کنید و یا اطلاعاتی را خلاصه کرده و از آن برای جواب به نظرات دیگران استفاده نمایید.

 

گام پنجم: اطمینان یابید که پیام شما ترکیبی می باشد.

اطمینان یابید که هر عامل کمپین بازاریابی شما “باید باعث ایجاد ترافیک و بازدید در مقصد شما شود که آن مقصد می تواند وبسایت(برای خرید، رزرو، اشتراک خبرنامه ایمیلی، اشتراک فید بلاگ و…) یا شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و یا اینستاگرام باشد”(تراسی بروم یکی از عاملین متخصص ارتباطات بازاریابی ترکیبی در flock and Rally). او در ادامه اظهار داشت “در انتشارات رسانه ای خود و همچنین اعتماد سازی دو طرفه در بازاریابی در بنگاه های آنلاین از لینک استفاده نمایید. از مشتریان مشهور نیز میتوان در مطالب چاپ شده برای تاثیر بر مشتریان دیگر استفاده کرد که بهتر میتواند با نوع برند و انتشار آن د رشبکه های دیگر رابطه برقرار کند. به گفته بروم، URL ها و نام کاربری باید تا آنجایی که ممکن است یکی باشند. مانند @Respinatech.com ، Respinatech و غیره. و اطمینان یابید که از کلید واژه ها و عبارات یکسانی در سرتاسر کمپین بازاریابی ترکیبی خود استفاده می‌نمایید.

 

گام ششم: مطمئن شوید که تیم و عوامل بازاریابی شما در هماهنگی کامل با همدیگر کار می کنند.

به گفته لورن ویت، مدیر بازاریابی JacksonWhite ،”اگر شما تعداد اعضای دو برابری در تیم کاری تان در پروژه ای مجزا در همان کمپین بازاریابی ترکیبی دارید، دیدارهای تیمی را تسهیل نمایید تا مطمئن شوید که همه اعضا هم‌سنگ هستند، و پیام پشت کمپین بازاریابی پیوسته می‌باشد و اینکه استانداردها و معیارهای برند شرکت در کل کمپین به خوبی مدیریت می‌شوند”. و مشابه آن، اگر از عوامل مختلفی برای ایجاد جنبه های کمپین بازاریابی استفاده می نمایید، باید فرد دیگری نیز باشد که تمامی تلاش های آنان را بررسی کرده و مطمئن شوید که برند شما دائما درحال بررسی می باشد.

 

گام هفتم: فراموش نکنید که باید کمپین های بازاریابی‌تان و کوپن ها را پیگیری نمایید.

دایلن ویتمن یکی از عوامل بازاریابی دیجیتال Brand Value Accelerator اینگونه بیان می کند که “مهمترین جنبه هر کمپین یا فعالیتی و به خصوص در مورد کمپین های ترکیبی، فهم چگونگی کسب نتایج با استفاده از روش های درست آنالیزی و تحلیلی می باشد”. به ویژه برای کسانی که می خواهند از دیجیتال مارکتینگ برای فروش کالاهای درون مغازه ای خود از طریق کوپن های تخفیفی در دنیای دیجیتال استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *