۵ نمونه از ایده های خلاقانه در استفاده از پیام رسان اسنپ چت

مزایای بازاریابی اینترنتی
۶ مورد از بزرگترین مزایای بازاریابی اینترنتی
۷ مهر ۱۳۹۵
مزایای تبلیغات اینترنتی
آیا از مزایا و معایب تبلیغات اینترنتی باخبرید؟
۱۲ مهر ۱۳۹۵
5 نمونه از ایده های خلاقانه در استفاده از پیام رسان اسنپ چتنویسنده محمد امین غالبی on Oct 1رتبه 4.5

در این هفته اسنپ چت عنوانی را با اضافه کردن موردی جدید به چت خود رونمایی کرد که این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کند که بتوانند بوسیله آن پیام‌های متنی و تصویری سریع داشته باشند و در صفحه اجتماعی خود از ایده های خلاقانه استفاده کنند. همان‌طورکه اسنپ چت در حال پیشرفت و تغییر است کاربران آن و برندهای آن‌ها نیز پیوسته در حال پیشرفت هستند و بسیاری از آن ها از این اپلیکیشن به صورت تفریح‌گونه استفاده می‌کنند. در اینجا پنج نمونه از ایده های خلاقانه ای که چطور سازمان‌ها و شرکت‌ها از اسنپ چت برای به ثمر رساندن تلاش‌هایشان استفاده می‌کنند ذکر شده است:

۱- ایده خلاقانه سازمان بودجه حیاط‌ وحش ، برای آشنا کردن کاربران از گونه های در خطر انقراض در کمپین آخرین سلفی اسنپ چت

از آنجا که اسنپ چت طوری برنامه‌ریزی شده بود که اطلاعات در آن ناپدید می‌شدند، سازمان بودجه حیات‌وحش در دانمارک و ترکیه کمپین آخرین سلفی را  توسط آژانس‌ ۴۱?۲۹! و سازمان Uncle Gray راه‌اندازی کردند که در سلفی های گرفته شده در آخرین اسنپ‌ها، به معنی نشان دادن جمعیت‌های در خطر انقراض گونه‌های مختلف است. طبق گفته‌ گروه سرمایه‌گذاری حیات‌وحش تاکید این کمپین بر روی برجسته‌سازی این است که اگر ما اقدامات لازم و ضروری را در زندگی واقعی آن ها انجام ندهیم این گونه به صورت واقعی منقرض می‌شوند و به این صورت یکی از ایده های خلاقانه در استفاده از این شبکه اجتماعی محبوب در جهان را به همگان نشان داد.

۲-افزایش هیجان برنامه انتخاب ارزشمندترین بازیکن هفته NBA از طریق اسنپ چت

NBA برای آگاهی دادن به علاقه مندان به بسکتبال و تهییج برنامه‌ی اهدای جایزه با ارزش‌ترین بازیکن هفته به کوین دورانت، در اسنپ‌چت داستان سازی کرد. ایده خلاقانه NBA در استفاده از یک عکس با سه مضمون داستانی مختلف بود، NBA داستانی را خلق کرد که طرفداران را تشویق می کرد که برنامه دریافت جایزه کوین دورانت را به طور آنلاین در سایت NBATV.com و NBA.com تماشا کنند.

۳- ایده های خلاقانه شرکت تیه غذای گراب‌هاب برای پیدا کردن کارگر تابستانی با استفاده از اسنپ چت

Grubhub.com که یک تهیه غذای اینترنتی است از اسنپ چت استفاده کرد تا یک کارگری را با مهارت‌های اسنپ چتی داشته باشد. با استفاده از گزینه داستان‌های اسنپ چت، این شرکت یک اسلاید متشکل از ۶ عکس را بر روی صفحه اسنپ چت قرار داد و در آن پست توضیح داد که چگونه کاندیدهای علاقه مند به این شغل می‌توانند درخواست شغلی‌شان را تا نهم ماه مِی، بوسیله یک عکس از بهترین عکس هایی که گرفتند، ثبت نمایند.

 

اسنپ چت

۴- ایده خلاقانه شرکای شرکت آئودی به همراه شرکت (Onion) در یک عکس اسنپ چتی زنده از بازی سوپر بول

در طول بازی سوپر باول XL VIII ، آئودی شروع به یک همکاری استراتژیک با اسنپ چت و شرکت آنیون کرد تا آگاهی کاربرانش را برای گروه جشن های هزار ساله بالا ببرد. با کمک آژانس ثبت و ضبط آزمایشگاه‌های آنیون و هیوج، توانست با پخش سرویس‌های خلاقانه داخل خانه‌ها، عکس‌های خنده دار و نوشته های جالب و مرتبطی را در مورد رفتار افراد و یا حیواناتشان ایجاد کند که در طول بازی نشان داده شد. نتیجه پایانی بسیار جالب بود و باعث شد که اسنپ چت آئودی ۵۵۰۰ بیینده در طول بازی داشته باشد که به عنوان یکی از پربیینده ترین اسنپ های اسنپ چت بود.

۵- استفاده خلاقانه شرکت نارس از اسنپ چت برای ارائه پیش زمینه‌ای از مجموعه‌ی جدیدش

شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی NARS برای رونمایی از پیش نمایش مجموعه آرایشی و بهداشتی جدید خود با عنوان “رنگ گای بوردین” از اسنپ چت استفاده کرد. از آنجا که به دلیل پیشرفت توتیری و اینستاگرامی شرکت NARSissist، آن ها معمولا از این شبکه های اجتماعی برای رونمایی از محصولاتشان استفاده می کردند، آن ها به دنبال رونمایی ابتکاری از مجموعه جدید خود بودند و تصمیم گرفتند که تنها کسانی که نارسیس را به عنوان دوست خود بر روی اسنپ چت قبل از ساعت ۱۲ تا تاریخ ۲۴ سپتامبر اضافه کنند، می‌توانند به محتوای این پیش نمایش دسترسی داشته باشند. انحصاری کردن این رونمایی برای فرستادن اطلاعات شخصی و جالب توجه مشتریان در یک بازه زمانی محدود، باعث شد که اسنپ چت تبدیل به یک انجمن برای این تبلیغ شود و در یک بازه ی کوتاه زمانی، دنبال کنندگان بسیاری را برای خود در این شبکه ی اجتماعی محبوب جذب کند.

این مثال‌ها باعث شده که ما دریابیم چگونه برندها می‌توانند از گزینه چت جدید اسنپ چت  و همینطور استفاده موثر از شبکه های اجتماعی دیگر، ایده های خلاقانه بسازند و به سود برند خود استفاده کنند. از ارتباط برقرار کردن محتوای انحصاری گرفته تا یک چت هیجان انگیز با یک بازیگر مشهور و یا چت تصویری به عنوان مصاحبه با یک کارجو بالقوه و یا ارائه پیش نمایشی از یک محصول برای طرفداران پروپا قرص آن و همینطور ارائه یک سرویس به مشتری هر کدام ایده ای از ایده های خلاقانه و منحصر به فرد است. امروزه همه چیز با شبکه های اجتماعی امکان‌‌پذیر است. چالش‌ها و موقعیت‌های برندها تعیین می‌کند که این لحظه‌های واقعی  و منحصربه فرد چه می‌توانند باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *