بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی
پنج ابزار بسیار کاربردی برای بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی
۱۹ تیر ۱۳۹۵
10 روش جدید بازاریابی
۱۰ روش جدید بازاریابی اینترنتی در سال ۲۰۱۶
۲۳ تیر ۱۳۹۵
نمایش همه

۳ قانون در شبکه های اجتماعی که اکثر شرکت‌ها نمی‌دانند

شبکه های اجتماعی
3 قانون در شبکه های اجتماعی که اکثر شرکت‌ها نمی‌دانندنویسنده ترنم ایرجی on Jul 11رتبه 4.5

۳ قانون در شبکه های اجتماعی که اکثر شرکت‌ها نمی‌دانند

همه کسانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند می‌دانند، هیچ نمونه‌ای از یک ابزار برای ارتقای عملکرد شبکه های اجتماعی وجود ندارد. اگر از شبکه‌ های اجتماعی به درستی استفاده شود این امکان را به شما می‌دهد تا رتبه سایت خود را ارتقا دهید، خدمات بهتری به مشتری‌ها ارائه دهید و هم‌چنین ارتباط بهتری با شرکای تجاری خود برقرار نمایید.

blog-respina

علاوه بر این استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی می‌تواند شما را یاری دهد تا ارتباط‌تان را با مشتری‌هایتان صمیمی‌تر کنید. اصول اولیه استفاده از شبکه‌های اجتماعی ساده است، محتوایی جذاب ایجاد نمایید و آن را با شرکای تجاری خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از صاحبان صنایع هم همین کار را انجام می‌دهند اما علاوه بر تولید محتوا باید این موضوع را هم بدانید که استفاده از شبکه های اجتماعی مانند یک بازی تمام عیار است که می‌بایستی قواعد آن را بدانید. استفاده از شبکه های اجتماعی مانند یک بازی تمام عیار است که می‌بایستی قواعد آن را بدانید. در ادامه همراه ما باشید تا سه راه را برای ارتباط با مشتریان‌تان به شما ارائه دهیم.

  1. پاسخ به پرسش‌های مشتریان

امروزه توییتر و فیس‌بوک بیش از آنکه یک شبکه اجتماعی باشند، تبدیل به بستری برای پاسخ به سوالات مشتریان شده‌اند. اگر شما به سوالات مشتریانتان در شبکه‌ های اجتماعی پاسخگو باشید، حس مثبتی به آنها انتقال خواهید داد که نشان از اهمیت آنها نزد شما دارد. پاسخ‌های شما به سوالات مشتریان می‌بایست دقیق و به موقع باشد.

پاسخگویی-به-کامنت-ها

صاحبان صنایع باید تمام حواس خود را متمرکز نمایند تا به سوالات مشتریان حتی اگر یک سوال هم باشد به موقع پاسخ دهند. البته توجه داشته باشید که ممکن است شما با یک سوال مورد هدف قرار نگرفته باشید. شاید صاحبان صنایع شما را با هشتگ‌ها مورد خطاب قرار دهند. به این صورت که شما را در هشتگ خاصی تگ نمایند تا منظور خود را به شما برسانند. اینگونه موارد را هم حتما در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که اغلب مشتریان شما را به صورت غیر‌مستقیم مورد خطاب قرار می دهند.

  1. استفاده از لایک در صفحه فیسبوک

Like

هنگامی که یک مشتری شما را به صفحه‌ای خاص تگ می‌کند، ساده‌ترین واکنش می‌تواند یک تشکر باشد. علاوه بر این گاهی اوقات یک مشتری می‌تواند مطالب خوب شما را در صفحات دیگر وبسایت‌ها به اشتراک بگذارد که خود نوعی لایک محسوب می‌شود. حتما شما هم در صفحات توییتر گزینه “به اشتراک‌گذاری” را مشاهده کرده‌اید. این ویژگی در لینکدین به صورت لایک وجود دارد مانند صفحات فیسبوک. فراموش نکنید در شبکه های اجتماعی همه مشتریان دوست شما هستند و می‌بایست برای همه آنها به یک اندازه ارزش قائل شوید.

  1. قدر دانی از مشتریانی که مطلب شما را به اشتراک می‌گذارند.

زمانی که مشتریان به فروشگاه‌های فیزیکی مراجعه می‌کنند می‌توانند خیلی سریع‌تر و شاید هم بهتر با فروشندگان و صاحبان صنایع ارتباط برقرار نمایند. این موضوع طبیعی است زیرا در برخوردهای حضوری احساسات بهتر منتقل می‌شود؛ اما این موضوع نباید باعث کم‌رنگ شدن ارتباطات در فضای مجازی شود. البته در فضای مجازی تنها از طریق یک کانال که می‌تواند سایت و یا شبکه های اجتماعی باشد، ارتباط برقرار می‌شود. به همین دلیل هم، لازم است نکاتی در این رابطه در نظر گفته شود تا ارتباطات در سطوح مجازی هم موثر و پررنگ باشند.

اولین نکته‌ای که می‌تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری دهد استفاده از واکنش‌های سریع هنگام تگ شدن در قسمت‌های مختلف است. به این معنا که سعی کنید بلافاصله پس از تگ شدن توسط مشتریان پاسخ آنها را دهید و یا اگر آنها مطلب شما را به اشتراک گذاشتند، سریعا از آنها تشکر نمایید. تجربه نشان داده هنگامی که از مشتریان تشکر می‌شود، آنها عملیات به اشتراک‌گذاری را تکرار خواهند کرد. همین موضوع می‌تواند امتیازی بزرگ برای شما محسوب شود. زیرا به راحتی و بدون هیچ تلاشی طرفداران تجاری شما افزایش می‌یابد. شاید اگر شما خودتان مدام تبلیغاتتان را افزایش دهید تاثیر آن‌چنانی نداشته باشد؛ اما هنگامی که توسط مشتریان، مطالب شما به اشتراک گذاشته می‌شود تاثیر دو چندان خواهد داشت.

1 دیدگاه

  1. ممشلو گفت:

    سپاسگزارم خوب بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *