۱۰ قانون مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی که هر کسب و کاری باید بداند

بازاریابی دیجیتالی
۱۰ دلیل برای اهمیت دادن به بازاریابی دیجیتالی و توسعه کسب و کار
۲۰ خرداد ۱۳۹۶
صفحه درباره ما و نکاتی که باید در آن رعایت کنید
۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نمایش همه

۱۰ قانون مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی که هر کسب و کاری باید بداند

بازاریابی شبکه های اجتماعی

قدرت فوق‌العاده تولید محتوای حرفه‌ای و بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌تواند به شکل چشم‌گیری مخاطبان و در نتیجه مشتریان کسب و کار شما را افزایش دهد. ولی مسلماً اقدام بدون هیچ تجربه و چشم‌اندازی از این امر می‌تواند برای شما یک چالش بزرگ ایجاد نماید.
پس قبل از هر اقدامی لازم است که اصول و قوانین حضور در شبکه‌ های اجتماعی و بازاریابی در آن‌ها را بدانید، با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید :

۱- قانون گوش دادن

برای موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا لازم است که کمتر حرف بزنید و بیشتر گوش بدهید.
پس باید آنچه را که مخاطبین هدف شما در فضای آنلاین بیان می‌کنند، بخوانید و با آن‌ها وارد صحبت شوید تا متوجه شوید چه خواسته‌هایی از شما دارند و چه چیزهایی برایشان مهم است، فقط در این صورت است که می‌توانید محتوایی تولید کنید که باعث درگیری و جلب توجه مخاطبانتان شود و برای شما ارزش افزوده‌ای به همراه داشته باشد.

گوش دادن

۲- قانون تمرکز

بهتر است به جای این که در مورد همه چیز صحبت کنید، در یک حوزه تخصصی ورود کنید.
یک استراتژی کاملا متمرکز در بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا نسبت به استراتژی گسترده‌ای که سعی می‌کند همه مردم را جذب خود کند، شانس بیشتری برای موفقیت و ساختن یک برند معتبر دارد.

تمرکز

۳- قانون کیفیت

بهتر است ۱۰۰۰ نفر در شبکه‌ های اجتماعی شما حضور داشته باشند که محتواهای شما را بخوانند، در مورد آن‌ها اظهار نظر کنند و حتی آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند تا ۱۰۰۰۰ نفر را داشته باشید که بعد از اولین ارتباط، برای همیشه ناپدید شوند!

کیفیت

۴- قانون صبر

موفقیت در بازاریابی محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی مثل تمام زمینه‌های کاری و شخصی زندگی همه ما، موفقیتی نیست که هیچ کس یا هیچ کسب و کاری یک شبه به دست آورده باشد. پس عجول نباشید و تا رسیدن به نتیجه دلخواه همه این قوانین را رعایت کنید.

ساعت شنی

۵- قانون ترکیب

اگر سعی کنید که محتواهای جذاب و دست اول برای مخاطبانتان بسازید و از طرفی مخاطب‌های با کیفیتی داشته باشید که اهل به اشتراک‌گذاری و اظهار نظر در مورد محتواهای شما باشند، می‌توانید حتی روی این قضیه حساب باز کنید که آن‌ها محتوای شما را در دیگر فضاهای آنلاین به اشتراک بگذارند.
در نتیجه، به اشتراک گذاشتن و بحث کردن در مورد محتوای شما باعث می‌شود در موتورهای جستجو مثل گوگل با سرچ کلمات کلیدی به محتوای تولید شده شما رسید و این یعنی صدها و یا هزاران نفر از طریق همین محتواها با شما آشنا شده و در فضای آنلاین کسب و کارتان را بشناسند.

قانون ترکیب

۶- قانون اثرگذاری

زمانی را صرف پیدا کردن افراد تأثیرگذار در فضای آنلاین یا همان اینفلوئنسرها در حیطه فعالیت و کسب و کارتان کنید، افرادی که احتمالاً محصولات و خدمات شما برای آن‌ها جذاب است و دنبال‌کننده‌های واقعی زیادی دارند، با این افراد ارتباط سازنده و مثبتی را آغاز کنید.
اگر شما برای این افراد یک کسب و کار معتبر و جذاب به نظر بیایید که اطلاعات مفیدی برای دنبال‌کننده‌های آن‌ها به همراه دارد، شما را به این حجم عظیم دنبال‌کننده‌ هایشان معرفی می‌کنند و نتیجه برای شما دسترسی به حجم بسیار بالایی از مخاطب و مشتری خواهد بود.

قانون اثرگذاری

۷- قانون ارزش

اگر همه زمانی که صرف بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌کنید، برای معرفی محصولات و خدماتتان باشد و فقط به فکر فروش بیشتر باشید،کم کم مردم از بازاریابی مستقیم شما خسته شده و به حرف‌های شما گوش نخواهند داد.
شما باید حرف‌های جدیدی برای گفتن داشته باشید و ارزشی بسازید که انگیزه دنبال کردن شما را به افراد بدهد، در این صورت افرادی که محتواهای جذاب شما را دیده‌اند تبدیل می‌شوند به بازاریابانی که برای کسب و کار شما تبلیغ می‌کنند.

دنبال کردن

۸- قانون پذیرش

مسلماً شما هیچ کسی که شخصاً به سراغ کسب و کارتان می‌آید را رد نمی‌کنید، پس در فضای آنلاین هم وقتی به سراغتان می‌آیند نباید آن‌ها را رد کنید.
ارتباط برقرار کردن با افراد بیشتر، یکی از قانون‌های بزرگ موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعیست، پس همه کسانی را که خواهان ارتباط برقرار کردن با شما و کسب و کارتان هستند و در فضای آنلاین به سراغتان می‌آیند بپذیرید و با آن‌ها ارتباط سازنده برقرار کنید.

قانون پذیرش

۹- قانون در دسترس بودن

حتماً کسانی را دیده‌اید که محتوایی را منتشر می‌کنند و ناگهان برای مدتی ناپدید می‌شوند، شما باید برای مخاطبانتان همیشه در دسترس باشید!
یعنی باید به طور منظم محتوا های جذاب منتشر کرده و در بحث‌های مربوط به آن‌ها شرکت کنید.
وقتی برای هفته‌ها یا ماه‌ها ناپدید می‌شوید، مطمئن باشید که برای دنبال‌کننده‌هایتان رها کردن شما راحت‌تر از چیزیست که فکر می‌کنید، فقط کافیست یک دکمه را فشار دهند تا شما برای همیشه از فهرست مخاطبان آن‌ها کنار گذاشته شوید.

24 ساعت

۱۰- قانون مقابله به مثل

نمی‌توانید انتظار داشته باشید که دیگران در مورد شما با دیگران صحبت کنند و محتواهای شما را به اشتراک بگذارند، وقتی خودتان این کار را برای آن‌ها نمی‌کنید!
پس بخشی از وقتی که صرف بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی می‌کنید باید صرف به اشتراک گذاشتن و اظهار نظر در مورد محتواهایی که دیگران منتشر می‌کنند، شود .

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *