انتخاب بهترین کلمات کلیدی – بخش دوم

بازاریابی ویروسی چیست
بازاریابی ویروسی چیست ؟
۱۰ شهریور ۱۳۹۵
الگوریتم پاندا
الگوریتم پاندا چیست ؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۵
نمایش همه

انتخاب بهترین کلمات کلیدی – بخش دوم

کلمات کلیدی
انتخاب بهترین کلمات کلیدی - بخش دومنویسنده شیرین محبی on Sep 3رتبه 4.5

کلمات کلیدی مناسب را چگونه بشناسیم؟

همان‌طور که می‌دانید کلمات کلیدی ، کلماتی هستند که مخاطبان برای جستجوی مطلب مورد نظر خود، آن‌ها را جستجو می‌کنند، پس انتخاب صحیح این کلمات بسیار مهم است. با خواندن این مطلب به درک صحیحی از موضوع خلق محتوایی گران‌مایه و انتخاب کلمه کلیدی مناسب می‌رسید، پس دفعه بعد که چنین افکار درهم و ناپخته‌ای به ذهنتان خطور کرد، ذهن خود را جلا دهید و نگذارید مانند گذشته در دام سطحی‌نگری گرفتار شوید. در عوض به انتخاب موضوعاتی بکر و دست اول بپردازید که مردم از خواندن آن‌ها لذت می‌برند و شما را تحسین می‌کنند.

برای محکم کاری بیشتر می‌توانید روی کمک Quora یا گوگل حساب کنید.

بدون تردید این مرحله مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش کار شماست. تا اینجای کار توانستید بفهمید مردم چه کلماتی را جستجو می‌کنند و برای بالا بردن کدام یک از این کلمات شانس بیشتری خواهید داشت. حال زمان آن رسیده که ببینید مردم در مورد این عناوین چه سوالاتی مطرح می‌کنند. به Quora مراجعه کنید و کلمات کلیدی مورد نظر خود را در بالای صفحه در کادر جستجو تایپ کنید. اما قبل از هر اقدامی باید یک حساب کاربری رایگان برای خود بسازید. برای مثال من این عبارت را جستجو کردم؛ بازاریابی محتوا . زمانی که یک عبارت کلیدی را در Quora تایپ می‌کنید، پنجره‌ای پیش چشمانتان باز می‌شود. بر روی گزینه “… Search” کلیک کنید تا جستجوی خود را آغاز کنید.

 

کلمات کلیدی

حال بر روی لینک “Questions” کلیک کنید. توجه داشته باشید که این گزینه در سمت چپ صفحه زیر عبارت “By Type” قرار گرفته است تا به لیستی از پرسش‌هایی دسترسی یابید که کاربران در مورد کلمات کلیدی مورد نظر شما مطرح کرده‌اند. در زیر هر پرسش کلمه “Follow” نوشته شده است و در کنار آن یک باکس خاکستری رنگ قرار دارد که درون آن رقمی درج شده است. این رقم نمایان‌گر شمار افرادی است که پرسش مربوطه را دنبال می‌کنند. به عبارت دیگر نشان می‌دهد که این پرسش برای چه تعداد از کاربران حائز اهمیت بوده و نظر آن‌ها را به خود جلب کرده است.

یافتن عناوین پرسشی

پرسش‌هایی را بیابید که فالورهای بیشتری دارند. در نهایت لیستی پدیدار می‌شود از عناوین مربوط به پست‌هایی که در مورد این کلمات کلیدی و در پاسخ به این پرسش‌ها به رشته تحریر درآمده‌اند. حسن استفاده از Quora در این است که شما می‌تواتید با یک تیر دو نشان بزنید؛ از یک طرف می‌توانید از سوالاتی مطلع شوید که کاربران در مورد موضوع انتخابی شما می‌پرسند؛ از سوی دیگر می‌توانید مطلبی که در وبسایت خود منتشر کرده‌اید را به عنوان پاسخ این پرسش معرفی نموده و در اختیار کاربران Quora قرار دهید. بنابراین Quora مکانی است الهام‌بخش برای خلق ایده‌های ناب و جدید و هم منبعی قابل برای افزایش آمار بازدیدکنندگان وبلاگ شما.

به خاطر داشته باشید که ممکن است پس از دریافت ایده‌های جالب و بدیع در Quora با یک سری کلمات کلیدی مواجه شوید که کاربران آن‌ها را به کار می‌گیرند اما شما آن‌ها را از قلم انداخته‌اید؛ در چنین حالتی می‌توانید در میان Quora، Google Keyword Planner و KWFinder به کندوکاو بپردازید تا سرانجام به نتایجی مطلوب و قابل قبول دست یابید. به عنوان مثال عبارت “استراتژی‌های بازاریابی محتوا” یکی از محبوب‌ترین پرسش‌هایی است که در این مقوله مطرح شده بود، از این رو به Google Keyword Planner رفتم تا مطمئن شوم چنین عبارتی در میان جستجوهای ماهانه گوگل جایگاهی دارد یا خیر؟

 

 کلمات کلیدی

آنجا بود که دریافتم ٢۴٠٠ کاربر در هر ماه این عبارت را جستجو کرده‌اند. حال روانه KWFinder شدم تا ببینم در مسیر بالا بردن این کلمه کلیدی چه مشقاتی را باید متحمل شوم، که به عدد ۵۵ برخوردم. چنگی به دل نمی‌زند، اما من بیدی نیستم که از این بادها بلرزم. در همین اثنا یکی از کلمات کلیدی پیشنهادی KWFinder  یعنی عبارت “بهترین ایده‌ها برای بازاریابی محتوا” نظرم را به خود جلب کرد؛ این عبارت ماهانه ۴۴٠٠ بار جستجو می‌شود و درجه سختی آن ۴٠ می‌باشد. پس یک کلمه کلیدی مناسب و بی‌دردسر به شمار می‌رود. این دو کلمه کلیدی مضمون و مفهوم یکسانی دارند اما هدف نسبتاً متفاوتی را پیش گرفته‌اند.

زمانی که عبارت استراتژی‌های بازاریابی محتوا را در KWFinder جستجو کردم، این کلمه کلیدی نمایش داده شد؛ “بهترین ایده‌ها برای بازاریابی محتوا”. در هر ماه ۶۶۰۰ کاربر این عبارت را جستجو کرده‌اند و درجه سختی این عبارت فقط ٢٢ می‌باشد. بهتر از این نمی‌شود، این کلمه جای خود را در دل من باز کرد! بنابراین “استراتژی‌های بازاریابی محتوا” و “بهترین ایده‌ها برای بازاریابی محتوا” در زمره عناوینی قرار گرفتند که در آینده نزدیک، آن‌ها را عمیقاً مورد بررسی قرار خواهم داد و در موردشان مطلب خواهم نوشت.

مرحله آخر

تا رسیدن به خط پایان فاصله چندانی ندارید. حالا که چند کلمه کلیدی مناسب و کاربردی در چنته داریم زمان آن فرا رسیده است که عرصه رقابت را محک زنیم تا اطمینان یابیم مطلبی که قرار است به رشته تحریر درآوریم صلاحیت لازم برای راه یافتن به صفحه نخست را دارا می‌باشد یا خیر. در همین راستا رهسپار گوگل شدیم و به جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر خود پرداختیم. به عنوان مثال من این عبارت را جستجو کردم؛ “بهترین ایده‌ها برای بازاریابی محتوا

کلمات کلیدی

حال باید ۵ مقاله نخست را مطالعه کنید، اما برای اولین مقاله وقت و تمرکز بیشتری قائل شوید. چه کم و کاستی‌هایی دارند؟ بیش از حد کوتاه هستند؟ چه چیزهایی از قلم انداخته‌اند؟ آیا این یک پست قدیمی با اطلاعات از رده خارج شده و منسوخ است؟ نقطه نظرات کاربران را بخوانید تا از دیدگاه مردم مطلع شوید و بر روی موضوع انتخابی اشراف کامل داشته باشید و از نقاط ضعف رقبا بیشترین بهره را ببرید.

مقاله‌ای بنویسید که پرده‌های ابهام را کنار زده و باعث درخشش بیش از پیش شما شود. خوب، کلی مطلب را از نظر گذراندیم؛ مطالبی که ارزش وقت گذاشتن داشتند؛ چرا که بی‌شک دیدگاه شما را نسبت به انتخاب یک موضوع برای نوشتن مطلبی مناسب در وبلاگتان تغییر داده‌اند؛ پس بار دیگر که وسوسه شدید یک محتوای ارزشمند و درخور توجه خلق کنید، هر چه که به ذهنتان خطور کرد و به نظرتان جالب آمد را بر روی کاغذ نخواهید آورد.

1 دیدگاه

  1. پوریا گفت:

    ممنون از مطالب مفیدی که در سایت به اشتراک می گذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *