چرا به برند شخصی نیاز داریم؟

چرا به برند شخصی نیاز داریم؟

برند شخصی
چرا به برند شخصی نیاز داریم؟نویسنده کاوه متولیان on Dec 28رتبه 4.0

تا به حال فکر کرده‌اید که چرا همه ما به یادگیری برند شخصی (Personal Branding) احتیاج داریم؟

همه روزه زیر سنگینی بار هزارن پیام قرار می‌گیریم که مملو از برندها هستند، بدون توجه به اینکه آیا به‌آنها نیاز داریم یا خیر. روزانه بیشتر و بیشتر با اعتراض‌هایی از سوی مردم مواجه می‌شویم که در پاسخ به تماس‌های بازاریاب ما صورت می‌گیرد.

با این حال، هر روز این تبلیغ‌‌ها را پشت سر‌هم تولید می‌کند و به سمت مردم روانه می‌سازد به این امید که‌آنها محصولاتشان را بخرند.

تبلیغات-مترو

حوصله مردم از این برندسازی‌‌ها تا حد مرگ سر رفته است. توجه مردم به این تبلیغات روز به روز کمتر می‌شود. بازاریابی به این راحتی نیست.

امروزه روزگار تغییر و تحول است. روش‌های قدیمی برندسازی دیگر سودمند نیست.

آینده برندسازی، بازاریابی توسط مردم است نه در مردم

امروزه بازار مکانی بسیار شلوغ و پر سر و صدا می‌باشد و هیچ اثری از کمبود رقابت دیده نمی‌شود. خبر خوب این است که علیرغم شلوغی بازار می‌توان راحت‌تر از همیشه منحصر به فرد بود. اینترنت ما را به این ابزار و منابع فراوانی مجهز ساخته است که این امکان را به ما می‌دهد تا با مخاطبان خود رابطه‌ی واقعی برقرار کنیم. وجود این رابطه برای موفقیت برند شما بسیار ضروری است.

شبکه اجتماعی موفق شعبانعلی شیری متمم

برندسازی صدها تعریف دارد. برند شما همان رابطه عاطفی است که مردم با شما و کسب کارتان دارند. حوزه برندسازی شامل موارد از این قبیل روابط، ادراک، موقعیت یابی و … می‌‌باشد. برند شما به مردم این امکان را می‌‌دهد تا بتوانند شما را بشناسند و پاسخی برای پرسش‌های زیر داشته باشند.

  • کیستید؟
  • چکار می‌‌کنید؟
  • برای چه کسی این کار را انجام می‌‌هید؟

برندسازی اپل

 

برند سازی در مورد سهم بازار نیست بلکه در خصوص سهم افکار است.

هدف شما این است که برند خود را به عنوان یکی از برندهای برجسته صنعت خود (نه تنها یک برند عادی) در ذهن و فکر مشتری جای دهید تا به عنوان منبعی باارزش و به جای سایر ارایه دهندگان خدمات انتخاب شوید. اسطوره تبلیغات، david Ogilvy زمانی گفت: “هر انسان ساده لوحی می‌‌تواند خرید و فروش کند اما خلق یک برند به استعداد، اعتماد و پشتکار نیاز دارد.”

باید به این موارد آگاهی داشته باشید که چگونه می‌‌توانید برند خود را ارتقا دهید و آن را به عنوان موردی متفاوت در رقابت معرفی نمایید.

برند شما می‌‌تواند در زمره موفق‌ترین برندهای شخصی در هر حوزه یا صنعتی باشد. به هر کجا بروید آسمان همین رنگ است. برند شخصی ارزش و اعتبار کسب و کار را در حد چشمگیری افزایش    می دهد. اگر به چند نمونه از موفق‌ترین برندهای شخصی (نمونه ایرانی: تاثیر برند محمدرضا شعبانعلی بر برند سایت متمم) و یا (نمونه بین المللی : تاثیر برند استیو جایز بر برند اپل) فکر کنید، متوجه تاثیر برند بر کسب و کار‌آنها خواهید شد.

مطالعه فرمایید :  اصول برند سازی در فضای مجازی

معمولا این مورد وجود دارد که مردم باور ندارند خود‌آنها می‌‌توانند برند باشند. واقعیت این است که شما نیز برند شخصی دارید زیرا دیگران نیز درکی از شما دارند. هر کسی که شما را دیده باشد نظری در موردتان دارد. تصور کنید اگر آقای امین حیایی برای شروع حرفه نگهداری از کودکان، بازیگری را کنار می‌‌گذاشت، آیا به او اجازه می‌‌دادید از کودکان شما نگهداری کند؟ امیدوارم این کار را نکنید چون شما از او شناخت ندارید. در برند سازی‌هم مانند بسیار موارد دیگر وجود شناخت ضروری است.

برند شخصی

باید به قدرت برندسازی شخصی مجهز گردبد یا اینکه برای کنار گذاشته شدن آماده شوید. حتی اگر کارمند هستید (کارفرما یا مالک کسب و کار نیستید) با رقابت‌های بی‌‌شماری مواجه هستید. دنیا پر است از افرادی که آماده هستند تا شغل شما یا جلوی ترقی شما را بگیرند. می‌‌توان از برند شخصی برای ارتقای شغلی استفاده نمود و باید از آن برای کمک به پیشرفت شرکتی که برای آن کار می‌‌کنید بهره بگیرید.

در صدد کشف نگرش‌‌ها و راهکارهای بسیاری باشید که پیاده سازی‌آنها آساده بوده و حضور برندتان را شفاف‌تر ساخته و مشتریان واقعی را جذب نمایید.

برند یعنی ایجاد محبوبیت و شهرت به عنوان فردی پیشتاز بجای تقلید از راهکارهای دیگران در تجارت، که باعث می‌‌گردد تا بجای آنکه پیام‌های بازاریابی، افرادی که خواستار آن نیستند را عصبانی کند، باعث ایجاد اعتبار و اعتماد مردم می‌‌شود.

دنیایی که در آن زندگی می‌‌کنیم بیش از حد شلوغ و حتی آشفته است. دنیای تجارت نیز از این قاعده مستثنا نیست. مردم در صدد هستند تا تمام روش‌های بازاریابی را نادیده بگیرند. پس باید سخت کار کنید تا برندی بسازید که در برابر مشکلات موجود مقاوت کند و بر خلاف تصور دیگران سودمند واقع شود.

مردم افرادی را مشتاقانه می‌‌پذیرند که به جنگ شرایط موجود می‌‌روند، افرادی که برند خود را در شلوغی این دنیای خسته کننده پیروز می‌‌سازند.‌آنها رهبرانی جدید و فرمی نوین از برندها می‌‌باشند که مردم را با یکدیگر متحد ساخته و تفاوتی را ایجاد می‌‌نمایند.
بیاید تا با یکدیگر غوقا به پا کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه رسپیناتک