پوکمون گو بازی ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی

کلمه کلیدی
انتخاب بهترین کلمات کلیدی – بخش نخست
۱۱ مرداد ۱۳۹۵
بازاریابی محتوا چیست
عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا (بخش نخست)
۱۶ مرداد ۱۳۹۵
نمایش همه

پوکمون گو بازی ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی

پوکمون گو
پوکمون گو بازی ترکیبی از دنیای مجازی و واقعینویسنده ترنم ایرجی on Aug 3رتبه 4.5پوکمون گو بازی ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی

پوکمون گو چیست؟

پوکمون گو (Pokemon Go) یک بازی ویدئویی است که به سبکی طراحی شده است که دنیای واقعی را به بازی می‌کشد. در تاریخ ۶ ژوئیه ۲۰۱۶ (چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵) روانه بازار و در پلتفرم‌های آی او اس و اندروید منتشر شد. پوکمون توسط شرکت آمریکایی نیانتیک (Niantic) و با همکاری شرکت ژاپنی نینتندو (Nintendo) طراحی شده است. این بازی به صورت رایگان عرضه می‌شود اما در بعضی مراحل بازیکنان می‌توانند برای پیشرفت سریعتر پول پرداخت کنند.

تاریخچه پیدایش پوکمون گو

پوکمون گو

پوکمون یک بازی قدیمی بود که قدمت آن به ۲۰ سال گذشته بر‌می‌گردد و با کنسول‌های بازی دستی انجام می‌شد. ایده این بازی از کارگردان سری جدید آن (ساتوشی تاجیری)، که در کودکی به این بازی علاقه‌مند بوده و همچنین جمع‌آوری حشرات را خیلی دوست داشته، گرفته شده است. سازندگان این بازی به مناسبت بیستمین سال انتشار این بازی سری جدید آن را به نام (پوکمون گو) برای گوشی‌های موبایل طراحی کردند. نقش اصلی این بازی هم به عهده هیولاهایی به اسم پوکمون می‌باشد.

محبوبیت پوکمون گو

پوکمون گو دقیقا از هفته اولی که روانه بازار شد با استقبال فراوانی مواجه شد و توانست در کوتاه‌ترین زمان رکورد بیشترین آمار دانلود را در گوگل پلی کسب کند. این بازی رقیبی جدی برای بازی کلش آو کلنز که مدت‌‌ها در صدر بوده تبدیل شده است.
بازی پوکمون گو از نظر تعداد کاربران فعال در یک نرم افزار اندرویدی در مقام پنجم و بالاتر از نت فلیکس و توییتر قرار گرفت. این بازی ابتدا در استرالیا، نیوزلند و ایالت متحده منتشر شد و با استقبال شدید مواجه شد و بعد از آن در سایر کشورها نیز انتشار یافت.

 

پوکمون گونحوه بازی

این بازی متفاوت‌تر از هر بازی دیگری است که تا به امروز دیده‌ایم. زیرا مبتنی بر مکان است و بر اساس موقعیت جغرافیایی واقعی شما اجرا می‌شود، در اصل از اطلاعات منطقه جغرافیایی که در آن قرار دارید و با استفاده از قابلیت‌های دوربین تلفن همراهتان استفاده می‌کند. کافی است پوکمون گو را بر روی گوشی خود نصب کنید، در خیابان قدم بزنید و در صفحه نمایش گوشی خود به دنبال موجودات جذابی که پوکمون نامیده می‌شوند بگردید. به این ترتیب مکان جغرافیایی که در آن قرار دارید، تبدیل به مکان بازی پوکمون‌ها می‌شود. توپ‌هایی در اختیار شما در این بازی قرار می‌گیرد که کافی است این توپ‌ها را به سمت هیولاها پرتاب کنید ولی سعی کنید خیلی هیجان زده نشوید.

هدف بازی

هدف اصلی این بازی این است که تا جایی که امکان دارد پوکمون‌های بیشتری جمع کنیم و قدرت آنها را افزایش دهیم. برای شکار پوکمون‌های پنهان شده باید دوربین گوشی موبایل را فعال کنید و در دنیای واقعی بگردید. همانطور که راه می‌روید برای پوکمون‌ها گوی یا پوکبال بفرستید. مکان‌های ثابتی به نام GYM دراین بازی وجود دارد. در واقع این جیم‌ها مکان‌های واقعی هستند که افراد در آنجا جمع می‌شوند و مبارزه می‌کنند تا منطقه را تحت کنترل خود قراردهند. ممکن است در منطقه جغرافیایی شما کاربران دیگری نیز حضور داشته باشند. به همین دلیل ممکن است افراد دیگری هم مثل شما به دنبال شکار پوکمون‌‌ها باشند. پس در نتیجه سرعت عمل در این بازی بسیار مهم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *