نکاتی مهم درباره اینفوگرافیک ها و کیفیت آنها، بخش دوم

اینفوگرافیک
اینفوگرافیک چیست و در ساخت محتوای آن به چه نکاتی باید توجه کرد، بخش اول
۱۶ مرداد ۱۳۹۶
کمپین تبلیغاتی ایسوس
نقد و بررسی کمپین “یه سورپرایز هیجان انگیز” ایسوس با اجرای آژانس تبلیغاتی ایران نوین
۳۰ مرداد ۱۳۹۶
نمایش همه

نکاتی مهم درباره اینفوگرافیک ها و کیفیت آنها، بخش دوم

اینفوگرافیک

در مقاله “اینفوگرافیک چیست و در ساخت محتوای آن به چه نکاتی باید توجه کرد“، درباه ماهیت حقیقی اینفوگرافیک ها، نقاط ضعف اینفوگرافیک ها توضیحاتی دادیم و به این نکته اشاره شد که چقدر محتوای تکراری دست دوم حتی اگر اینفوگرافیک باشد می تواند به سایت ضرر برساند و ما را از هدفی که از ایجاد آن داشتیم دور کند. در ادامه در این مقاله می خواهیم توضیح دهیم که “چگونه می‌توانید اینفوگرافیک هایتان را به یک دارایی ارزشمند و حائز اهمیت بدل کنید؟” با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید:

اینفوگرافیک ها را یک دارایی ارزشمند و مهم بدانید و ارج نهید

واقعیت این است که ارزشش را دارد بر روی اینفوگرافیک ها سرمایه گذاری لازم را صورت دهید، مشروط بر آن که کارها به نحو احسنت و درست انجام شود. پس دیگر در این مورد بحثی نداریم، فقط به اختصار برایتان توضیح می دهیم که چگونه می‌توانید اینفوگرافیک هایتان را به یک دارایی ارزشمند و حائز اهمیت بدل کنید:

بر روی ارتباط موضوعی تمرکز کنید

این نکته در مورد تمامی انواع محتوا صدق می‌کند و بسیار حائز اهمیت است. اگر می‌بینید محتوای موردنظر هیچ ربطی به موضوع کار شما ندارد، بی خیالش شوید و از آن استفاده نکنید. به همین سادگی!

گوگل اصلاً از لینک و محتوای غیرمرتبط خوشش نمی‌آید (دلم می‌خواهد با صدای بلند این نکته را جار بزنم، چرا که بسیار مهم و حیاتی است و هر قدر هم بر روی آن پافشاری و تأکید کنیم، کم است). فرقی نمی‌کند محتوای شما چقدر پر مضمون و قابل ستایش باشد، اگر نامربوط یا بیش از حد کش دار باشد، هیچ تأثیر مطلوب و مثبتی بر روی بازاریابی محتوا و رتبه وب‌ سایت شما نخواهد داشت و در پایان انگ محتوای بی کیفیت بر روی آن می‌خورد. پس بی خود و بی جهت به دنبال لینک سایت های بی ارتباط با حوزه فعالیت خود نباشید، به امید این که چنین لینک هایی برایتان ارزش و اعتبار به همراه آورد. درست مثل این می‌ماند که با یک اسلحه پای خود را نشانه بگیرید، دیر یا زود ماشه در می‌رود و به خودتان شلیک می‌کنید.

کیفیت و حقیقت داشتن محتوا بسیار حائز اهمیت است

شما می‌توانید یک سری مطلب را پشت سر هم ردیف کنید و تحسین دیگران را برانگیزید، اما اگر این مطالب بی پایه و اساس و غیرواقعی باشند، آب در هاون کوبیده اید!

مخاطبین شما می‌دانند اینفوگرافیک ها چه هدفی را دنبال می‌کنند لذا از شما توقع دارند واقعیت ها را بیان کنید. اگر متوجه شوند مطلبی که نقل کرده اید صحت و سقم ندارد و غیرواقعی است، خوانندگانتان را از دست می‌دهید و از آن بدتر این که اعتبار و نفوذ خود و اعتماد مخاطبین را فدای هیچ و پوچ می‌کنید. در نهایت شما این مصیبت گریبانگیرتان می‌شود که مخاطبین گمراه شده و سرانجام مشتریان خود را از دست می‌دهید. وفاداری مشتریان می تواند در کسری از ثانیه باد هوا شود و به گذشته ها بپیوندد. کیفیت و واقعی بودن محتوا بسیار مهم و حیاتی است حتی زمانی که قرار نیست این متن توسط خزنده ها بایگانی شود.

در پی منابع باشید

جنبه تصویری یک اینفوگرافیک می‌تواند به قدری هیجان انگیز و دلفریب باشد که ما فراموش کنیم به واقعی بودن آن توجه کنیم اما همین موضوع در خصوص ثبت منابع نیز صدق می‌کند.

پیش از آن که شروع به خلق یک اینفوگرافیک کنید، باید به دنبال شکار منابعی باشید که بتوانید اینفوگرافیک های خود را به آنها ارجاع داده یا لینک کنید. خاطرتان باشد که این منابع “باید” مرتبط با موضوع تجارت و محتوای شما باشند. اگر مشغول هدف گذاری مجدد یک محتوا هستید، ایده بدی نیست که اینفوگرافیکتان را به نسخه قدیمی و اصلی لینک کنید. ساختن لینک برای منابعی که ادعاهای شما را در این تصاویر تأیید و حمایت می‌کنند هم می‌تواند مثمر ثمر واقع شوند. فراموش نکنید که این لینک ها می‌بایست در معرض دید مخاطبین باشند، اگر آنها نتوانند لینک ها را ببینند نمی‌توانند بر روی آنها کلیک کنند.

محتوای با کیفیت و ارزشمند را دوباره هدف گذاری کنید

قرار نیست یک شبه ره صد ساله را بپیمایید. این نکته را ملکه ذهنتان کنید.

اینفوگرافیک یکی از جالب ترین راه ها برای هدف گذاری دوباره محتواهای ارزشمند و ارائه آنها به مخاطبین جدیدی ست که در پی چیزهای تازه و متفاوتند. اما قرار نیست یک شبه ١٠ تا اینفوگرافیک با کیفیت و درخور تقدیر درست کنید. فقط به زمان نیاز دارید، درست مثل همان محتوای با کیفیتی که پیشتر برای خلقش کلی زمان و انرژی صرف کردید.

اینفوگرافیک ها یک دارایی ارزشمندند اما باید برای به دست آوردنشان زحمت ها بکشید که نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود.

خط قرمزها و محدودیت هایی وجود دارد که اگر حواستان نباشد و رعایتشان نکنید در آخر یک محتوای ضعیف و بی کیفیت روی دستتان می‌ماند. ما فکر می‌کنیم ارزش اینفوگرافیک ها نادیده گرفته شود اما واقعیت این است که بی کیفیت بودن و تنزل کیفیت آنها باعث برانگیخته شدن این شک و شبهه در خصوص این دارایی های گرانبها می‌شود.

خود را وقف کیفیت کنید، هم و غم خود را بگذارید تا محتوای شما کیفیتی در خور تمجید داشته باشد، این رمز موفقیت در همه عرصه هاست. حق با شماست، آنقدر خوب است که بیشتر شبیه خواب و رویا می‌ماند و نمی‌توان آن را باور کرد. اما اجازه ندهید این واقعیت به ظاهر ساده شما را فریب دهد. کیفیت به سادگی حاصل نمی‌شود. نمی‌شود یک بشکن زد و وردی خواند و ناگهان معجزه ای رخ دهد و محتوایی معرکه و بی نظیر از آسمان نازل شود! باید حسابی روی آن کار کنید و زحمت بسیار بکشید. اما شما از پس آن بر می‌آیید. و در نهایت متوجه می‌شوید که چنین اینفوگرافیک های با کیفیتی واقعاً ارزش سرمایه گذاری را داشته‌اند و اهداف شما را در بازاریابی محتوا محقق ساخته اند.

منبع : expresswriters.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *