نقش شکلک‌ های گرافیکی در بازاریابی برند

بازاریابی
آخرین ترندهای بازاریابی اینترنتی
۲۸ تیر ۱۳۹۵
افزایش آمار بازدید سایت
افزایش آمار بازدید سایت
۲ مرداد ۱۳۹۵
نقش شکلک‌ های گرافيكی در بازاريابی برندنویسنده شیرین محبی on Jul 20رتبه 4.5نقش شكلک‌ های گرافيكی در بازاريابی برند

نقش شکلک‌ های گرافیکی در بازاریابی برند

شکلک‌ های گرافیکی به یاری شرکت‌ها می‌شتابند تا در پیکر خشک و بی‌جان ارتباطات در بازاریابی دیجیتالی روح تازه ای ایجاد کنند. این شکلک‌ها موجب می‌شوند تا حس و حالی انسانی در فضای دیجیتالی ایجاد شود. بر اساس گزارشات Mail & Guardian، هم‌گام با ناامید شدن و دست کشیدن برند‌ها از بازاریابی مبتنی بر میل و خواسته مشتری برای به دست آوردن محصولات، که قدمتی هزار ساله دارد، ارتباطات غیرشفاهی نسلی را هدف قرار داده است که در آغاز هزاره دوم چشم به جهان هستی گشوده‌اند. برندها برای سهم داشتن در رشد سرسام‌آور رسانه‌های اجتماعی تصمیم گرفتند تا نسل زاده قرن بیست‌و‌یکم  را تحت تأثیر قرار دهند.

برندها می‌کوشند تا به پیام‌های رد و بدل شده در تجارت موبایلی وجهه‌ای کاملاً شخصی دهند و در راستای تحقق این هدف از شکلک‌ های گرافیکی بهره می‌گیرند. از سوی دیگر با وجود شکلک‌های گرافیکی پیام‌ها واضح‌تر و شفاف‌تر از پیش خواهند بود. بازاریاب‌ها می‌توانند با نشان دادن قابلیت‌های خود در برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی، با روشی تصادفی اما مؤثر نظر مخاطبین را به خود جلب کنند. (مطالعه بیشتر در زمینه شکلک های گرافیکی)

شکلک‌های گرافیکی بیانگر احساسات

از یک شکلک لبخند ملیح و چشمک گرفته تا قلب. این تصاویر به حدی ساده و بی‌آلایش هستند که تمامی موانع زبان را از سر راه برداشته و یخ میان برندها و مخاطبین را آب می کنند. در نتیجه آوازه یک برند سریع‌تر می‌پیچد و مخاطبین بیشتر تحت تأثیر جنبه های مثبت آن برند قرار می‌گیرند. متخصصین بازاریابی بر این باورند که شکلک‌های گرافیکی به مخاطبین کمک می‌کنند تا به درکی صریح و واضح از قصد و نیت برندها برسند.

شکلک های گرافیکیاین شکلک‌ها را می‌توان در برنامه‌های پیام‌دهی فوری، تکست‌ها، ایمیل‌ها و رسانه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار داد تا مخاطب را از حس و حال برندها مطلع ساخت. در نظر داشته باشید شکلک‌های گرافیکی تفاوت بسیاری با شکلک‌های اینترنتی دارند چرا که آن‌ها به جای استفاده از نمایه‌های چاپی از تصاویر بهره می‌گیرند.

بازایابی شکلک‌ های گرافیکی

شکلک‌های اینترنتی یک راهکار مؤثر و عملی برای بیان احساسات در رسانه‌هایی محسوب می‌شوند که فقط نوشتاری هستند. شمار روز‌افزون و نجومی افرادی که برای برقراری ارتباط به وسایل دیجیتالی از قبیل گوشی‌های هوشمند روی می آورند، برندها را به سمت بازایابی شکلک‌های گرافیکی سوق می‌دهد. وفور اطلاعات دیجیتالی برندها را وادار می‌کند که بی‌وقفه در پی ترفندهای جدیدی برای جلب کردن نظر مصرف کنندگان به خود باشند.با این حال، همگان قادر به درک این نکته نیستند که با کمک شکلک‌های گرافیکی می توان محدودیت‌ها و موانع زبان نوشتاری را پست سر گذاشت. شکلک‌های گرافیکی مزایای بسیاری برای کمپین‌های بازاریابی به ارمغان می‌آورند که از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
• جلب توجه کردن
• سریع شناخته شدن و به شهرت رسیدن
• کاهش فضای چاپ
• ایجاد فرصت و بستری مناسب برای خلق پیام‌های مبتکرانه و متفاوت

تاثیر شکلک‌های گرافیکی در مخاطبان

برندها می‌توانند با به کارگیری شکلک‌های گرافیکی به شیوه‌ای بکر و نوین نظر مشتریان را به خود جلب کنند. به عنوان مثال می‌توانند برای برند خود شکلک‌ های گرافیکی قابل دانلود طراحی کنند و در اختیار مخاطبین قرار دهند. در حالی که اغلب شرکت‌ها از چنین تصاویری در برنامه‌های پیام‌رسانی خود استفاده می‌کنند، بازاریاب‌ها شکلک‌ های گرافیکی را در غالب یک پکیج به مخاطبین عرضه می‌دارند. شرکت‌ها با به کارگیری طیف وسیعی از تم‌های شکلک‌ های گرافیکی به پکیج‌های خود یک بعد سرگرم کننده و بامزه می‌بخشند.

شکلک های گرافیکی

برخی سازمان‌ها گزارش کرده‌اند که با در پیش گرفتن چنین ترفندی توانسته‌اند قدرت بازاریابی دیجیتالی  را در آن واحد در آغوش بگیرند. بازاریاب‌ها برای پر نام و آوازه ‌کردن برندها و به شهرت رساندن آن‌ها، مجموعه‌ای از شکلک‌ های گرافیکی مختص برندها طراحی کرده‌اند و مشتریان می‌توانند از طریق انواع دستگاه‌های دیجیتالی، همچون لپ‌تاپ و گوشی هوشمند، به این نمادها دسترسی یابند. شکلک‌ های گرافیکی قابل دانلود یک راهکار مؤثر و مفید برای ایجاد یک پل ارتباطی محکم میان مشتریان و برندها به شمار می رود. به علاوه این شکل از ارتباط راه‌حلی ایده‌آل برای دریافت بازخورد مشتریان محسوب می شود. در پاره‌ای از مواقع، شرکت‌ها شکلک‌ های گرافیکی را به خدمت می گیرند تا دریچه ای باشند به سوی یک ارزیابی و بررسی جامع و مبسوط.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *