۳۴ نکته در افزایش موفقیت بازاریابی ایمیلی

چکش بصری
چرا باید پیام خود را تصویری به مشتریان برسانیم؟
۲۸ مهر ۱۳۹۵
طراحی وبسایت
دستورالعمل های اساسی در طراحی سایت یک برند
۴ آبان ۱۳۹۵
نمایش همه

۳۴ نکته در افزایش موفقیت بازاریابی ایمیلی

موفقیت بازاریابی ایمیلی
34 نکته در افزایش موفقیت بازاریابی ایمیلینویسنده محمد امین غالبی on Oct 22رتبه 4.5

موفقیت بازاریابی ایمیلی در مواردی که از کاربر برای ارسال ایمیل اجازه گرفته می شود، نسبت به ایمیل های بدون اذن کاربر، ایمیل های مستقیم یا آگهی های سنتی، احتمال بازگشت به سرمایه در آن بیشتر است و روش های تجارت الکترونیک و بیزینس را متحول کرده است.

مطالعات نشان می دهد که بازاریابی ایمیلی یک ابزار بازاریابی است که در آن حق انتخاب برای جذب، حفظ و افزایش اساس مشتری وفادار وجود دارد. در بیزینس ها در سرتاسر جهان از بازاریابی برای موارد زیر استفاده می شود:

هر چقدر شهرت بازاریابی ایمیلی (با اجازه کاربر) رشد می کند، تعداد ظاهر شدن ایمیل ها در جعبه ایمیل افزایش می یابد. آیا شما هر کاری را برای اطمینان از اینکه ایمیل ها باز شده، خوانده شده و یا به آن ها جواب داده شده را انجام داده اید؟ شما بخوبی از ایمیلتان اطلاع دارید اما در اینجا ۳۴ نکته برای افزایش موفقیت بازاریابی ایمیلی بر اساس اجازه کاربر در ذیل آورده شده است.

بازاریابی ایمیلی

موفقیت بازاریابی ایمیلی در گرو شناخت دقیق مخاطب

شما می توانید بهترین پیام را در دنیا بفرستید اما اگر مخاطب، آن مخاطب مورد هدف نباشد کار بیهوده ای است.

 1. با ایجاد یک لیست اجازه گرفته شده از کاربران شروع کنید.
 2. در تبادل اطلاعات تماس، چیزی ارزشمند به مشتری هایتان پیشنهاد دهید: یک سمینار خبرنامه، یا اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات.
 3. در زمان جمع آوری اطلاعات، فقط در مورد اطلاعاتی که واقعا به آن نیازمندید پرسش نمایید. سوالات شما ممکن است که مردم را اذیت کرده و از ثبت اطلاعاتشان امتناء ورزند.
 4. اطمینان یابید که راهی را برای از اشتراک درامدن افراد در همه کمپین های ایمیلتان قرار داده اید. اسپم های ناخواسته می توانند به شهرت شما آسیب وارد کنند.
 5. لیست کانتکت ها را مدیریت کنید تا بتوانید سریع و کارآمد به عدم اشتراک آنان پاسخ دهید.
 6. از آنجایی که آدرس های ایمیل می توانند غالبا تغییر یابند، لیست کنونی را با دنبال کردن دقیق یکی از ایمیل های برگشتی یا ایمیل هایی که بعد از هر فعالیت قابل دریافت نیستند آن را حفظ نمایید.
 7. اطمینان حاصل کنید که حریم خصوصی دقیق و واضحی دارید که در آن بیان کند که چگونه شما از اطلاعات تماس شخصی فرد استفاده می کنید. در هر ایمیلی که می فرستید لینکی را قرار دهید.
 8. به شرایط حریم خصوصیتان احترام بگذارید و هیچوقت اعتماد مشتری هایتان را از بین نبرید. ایمیل های هوشمندانه ارسال کنید. یک پیام جالب که به شما ارزش پیشنهاد می کند برای موفقیت بازاریابی ایمیلی مهم و بحرانی است.
 9. ببینید که دیگران چه کار می کنند. چند دقیقه وقت گذاشته و در خبرنامه های ایمیلی رقبای خود ثبت نام کنید. چند موضوع را که شما به آن علاقه دارید انتخاب نمایید.
 10. زمانی که خبرنامه های آنلاین از دیگر شرکت ها دریافت می کنید به این توجه داشته باشید که چه چیز باعث می شود که شما بعضی از خبرنامه ها را باز کنید و چه چیز باعث می شود که شما بدون خواندن بعضی از خبرنامه ها آن ها را پاک کنید.
 11. قبل از ایجاد یک پیام درست، یک سری استراتژی های بازاریابی را که اهداف شما را مورد هدف قرار می دهد توسعه دهید.
 12. از بازاریابی ایمیلی برای بدست آوردن آنچه که ایمیل میتوان به بهترین نحو انجام دهد استفاده نمایید: افزایش درآمد، ایجاد پیشرفت و سوق به جلو، تقویت روابط مشتری، افزایش بازدیدهای وب سایت، ایجاد آگاهی افراد از برند.
 13. در طولانی بودن پیام دقت کنید. هرچقدر تعداد ارسال ایمیل بیشتر باشد باید کوتاهتر نیز باشند. افراد معمولا ” tip of the day (نکات امروز)” را باز می کنند. اما هیچ فردی مایل به دریافت مطالب طولانی در هر روز نیست.سعی کنید پیام تا حدی حالت خصوصی داشته باشد. مانند یک مشتری فکر کنید و پیام را به حالت یک مکالمه روزمره بنویسید. مردم تمایل دارند که کمی حس انسانیت درورای این ماسک همکاری ببینند.
 14. افراد به پیام هایی که توسط یک فرد خاص که در یک شرکت نوشته شده بهتر پاسخ می دهند. و این قسمتی از ایجاد روابط است.
 15. قسمت آدرس مبدا ارسالی ایمیل را خصوصی و واضح بنویسید.
 16. در قسمت “موضوع ایمیل”(subject ) از کلمه ” رایگان” استفاده نکنید چرا که این کلمه توسط اسپم ها مورد سوء استفاده قرار گرفته است و کاربران به شکاک می شوند.
 17. در بخش “موضوع ایمیل” صادق باشید و سعی کنید آنچه را که محتوای اصلی ایمیل است را در آن قسمت یادداشت نمایید. یک منفعتی را از ایمیل یادداشت نمایید که دریافت کنده ایمیل، ایمیل شما را باز کند. آنان اغلب پیام هایی را باز می کنند که به موضوع آنان مرتبط باشد و یا محتوای باارزشی را ارائه دهند.
 18. در بخش موضوع کلمه ای را انتخاب کنید که توجه خواننده را به خود جذب کند. از مفاهیم مبهم مانند “خبرنامه روز یکشنبه” خودداری کنید. و به جای آن، از عنوان های جذاب خبرنامه مانند:”بهترین تمرینات برای بازاریابی ایمیلی” یا “مصاحبه شخصی با تایگر وودز” استفاده نمایید.
 19. در بخش “موضوع” فرد دریافت کننده ایمیل را به فوروارد کردن تشویق کنید. انجمن بازاریابی تعاملی همیشه کلمه “Pls. Forward” یا “لطفا فوروارد کنید را به انتهای بخش موضوع خبرنامه شان اضافه می کنند.
 20. هر پیامی را خصوصی کنید و میزان افزایش پاسخ را چک کنید. حداقل کار این است که می توانید در ابتدای پیام از اسم وی استفاده کنید.
 21. پیام را به گونه ای بنویسید که مورد علاقه مشتری باشد. از مشتری تان بپرسید که در مورد چه موضوعاتی تمایل به دریافت پیام دارد: پیشنهادات ویژه، خدمات جدید و…پیام درستی را انتخاب کنید. وقتی شما پیام درست و مناسبی را می فرستید باید به روش مناسبی نیز فرستاده شود.HTML و پیام های رسانه ای چند منظوره که شامل صوتی،ویدیویی و انیمیشن است میزان پاسخ بالایی را ایجاد خواهند کرد.
 22. ولی با این وجود، وجود متون نیز هنوز برای افرادی که فقط قادر به دریافت متن هستند ضرورت دارد.
 23. همیشه سعی کنید در پیامتان یک hyperlink برای فهرست عناوین داشته باشید تا افراد بتوانند با کلیک بر روی آن مستقیم به مطلب مورد نظر دسترسی پیدا کنند. مطالعات کاربردی نشان می دهد که بیشتر مردم اگر مطلب جالبی وجود نداشته باشد معمولا به صفحه اول نگاه نمی کنند. مطلبی جالب باید وجود داشته باشد تا آن ها مایل به پایین آوردن صفحه و خواندن بقیه مطالب باشند.
 24. از نقطه های پررنگ “bullet point” در اول جملات استفاده کنید و همچنین فضای خالی بیشتری برای پیام های متنی ساده قرار دهید.
 25. نتایج تحقیقات نشان داده استفاده از All caps و italics به علت دشوار کردن خوانایی مطلب، موفقیت بازاریابی ایمیلی را کاهش می دهد.
 26. برای اینکه کلی‌خوانی پیام ها توسط خواننده پیام آسانتر انجام گیرد از ستون های باریک استفاده نمایید.
 27. پیام هایتان را در حساب های ایمیل متفاوتی بررسی کنید تا از مناسب بودن ظاهر آن در ایمیل های مشتریان اطمینان یابید.
 28. در نظر داشته باشید که هر نوع فرمتی که در پیام شما استفاده شده باشد به همان صورت در ایمیل مشتریان نیز ظاهر خواهد شد.
 29. دریافت کنندگان ایمیل تا زمانی که ایمیل طولانی نباشد احتمال زیادی دارد که آن را روی صفحه مانیتور خود بخوانند. و شما باید متن پیام را هم آسان و هم تا حدی کوتاه نمایید. برای عناوین از فونت های بولد و سایز بزرگ استفاده نمایید که توسط خواننده سریع خوانده شود.
 30. به دنبال نتایج قابل اندازه گیری باشید. بررسی میزان تلاش های بازاریابی ایمیلی نکته ای کلیدی است. بررسی میزان تلاش ها به شما نشان می دهد که چه عاملی تاثیر داشته و چه عاملی در موفقیت بازاریابی ایمیلی شما بی اثر بوده است و به این طریق میتوانید فعالیت و کمپین خود را بهبود بخشید.
 31. جمع آوری نتایج از طریق لینک های قابل پیگیری و دسترسی به گزارشات سریع، به شما کمک خواهد کرد که بدانید چه عاملی تاثیر گذار بوده و چه عاملی تاثیری در موفقیت بازاریابی ایمیلی شما نداشته است.
 32. با نوشتن موضوعات مختلف در بخش Subject یا عنوان، طراحی های خلاقانه، و پیشنهادات مختلف، آن را آزمایش کنید. از نتایج آنی برای مشاهده اینکه کدام یک میزان پاسخگویی بالایی دارند استفاده نمایید. می توانید تست A/B را به دو زیر مجموعه از ایمیلتان بفرستید و بررسی کنید که کدام یک موفق تر عمل می کند. سپس ایمیل را اصلاح کنید و آن را به پایه ایمیل های بزرگتری به منظور نتایج بهتر ارسال نمایید.
 33. زمانی که یک سری کمپین های ایمیلی را اداره می کنید، به محض اینکه نتایج اولین کمپین را می بینید ایمیل را اصلاح و تنظیم کنید.
 34. به طور کلی، سعی کنید کار با ایمیل را به عنوان رسانه بازاریابی بهتر بشناسید. و همیشه نتایج را تحلیل کنید و به فکر راههای جدیدی برای ارائه ی ارزش ها و محتویات با ارزش برای مشتریان و اعضا باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *