عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا (بخش نخست)

پوکمون گو
پوکمون گو بازی ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی
۱۳ مرداد ۱۳۹۵
صفحه ساز
حقیقت تلخ صفحه ساز ها
۱۸ مرداد ۱۳۹۵
عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا (بخش نخست)نویسنده شیرین محبی on Aug 6رتبه 4.5عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا (بخش نخست)بازاریابی محتوا یکی از تکنیک های بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ است که ... بازاریابی محتوا فرایندی است برای ایجاد کیفیت بالا .

عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست ؟ بازاری که امروزه در آن کار می‌کنیم با آنچه خیلی‌هایمان در آن شروع به کار کردیم، متفاوت است. فروشندگان و کارمندان فروشگاه‌ها، حالا دیگر متخصص شده‌اند. برندها و مشاغل مختلف مبالغ زیادی خرج می‌کنند تا مشتریان خود را پیدا کنند. امروزه خریداران نیز خودشان یک کارشناس تمام عیار خریدند و همه برند‌ها و مشاغل را کم و بیش می‌شناسند. برای مثال:

  • خریداران معمولا ۶۰ تا ۹۰ درصد بازار فروش سنتی را قبل از ورود به فروشگاه می‌شناسند.
  • ۸۱ درصد آنها قبل از ورود به فروشگاه در موردش در اینترنت خوانده‌اند.
  • خریداران تقریبا ۷۹ روز را صرف می‌کنند تا با جستجوی آنلاین از خرید جنس مورد نظر خود مطمئن شوند.

تنها یک توضیح برای این فضای خریدار محور وجود دارد: محتوا، بازاریابی محتوا فرایندی است برای ایجاد کیفیت بالا. محتوای ارزشمند مشتری را جذب، آگاه و علاقمند می‌کند و ارزش برند را هم بالا خواهد برد. خریداران و مشتریان نیز خود از قبل می‌دانند که برند شما، برای آنها یک موقعیت عالی خرید است.

فواید بازاریابی محتوا:

بازاریابی محتوا

  • آگاهی را نسبت به برند بالا می‌برد. همچنان که مشتریان به دنبال جستجوی اینترنتی برای خرید و رفع نیازهایشان هستند، برند شما در آن خودنمایی می‌کند.
  • نیاز مشتری را برای خرید از برند بالا میبرند. بازاریابی محتوا به شما کمک خواهد کرد تا برند خود را در دل مشتری جا کنید، در حرفه خود یک پیشرو باشید.
  • باعث می‌شود با مشتریان خود ارتباطی قوی برقرار کنید.
  • با صرف هزینه‌ای کم به والاترین اهدافتان برسید. بازاریابی محتوا یک استراتژی کوتاه مدت نیست. با گذشت زمان محتواهای ارزشمند تبدیل به بزرگترین و با ارزش‌ترین منبع خواهند شد و مشتریان را به سمت خود جذب خواهند کرد.

ایجاد یک استراتژی برای بازاریابی محتوا :

یک استراتژی بازاریابی محتوای تاثیر‌گذار از ۲ ستون اساسی تشکیل می‌شود:

  • مجموعه‌ای از افراد قوی و دارای استراتژی.
  • توانایی درک افکار خریداران.

هر محتوا باید از ۱ یا ۲ ویژگی موارد اشاره شده در بالا برخوردار باشد.این باعث می‌شود مشتری مرحله به مرحله پیش برود. برای استفاده از استراتژی بازاریابی محتوا مورد نظر خود، می‌توانید نمودار برنامه تاکتیکی بازاریابی محتوا را مطالعه کنید. این تمرین بهتر از هر چیز دیگری است و شما را با تمرینات شخصی، چارت‌های محتوا، نمونه‌های واقعی و… آشنا می‌کند.

چگونه می‌توان یک محتوای جذاب را طراحی نمود؟

بازاریابی محتوا

مقصود از طراحی چیزی بیشتر از رنگ‌بندی و استفاده از تصویر است. این فرایند برای هر تیم متفاوت است و حتی افراد یک گروه نیز ممکن است از یکدیگر متفاوت باشند. به طور کلی، طراحی از همان ابتدای کار آغاز می‌شود، از همان زمان که شما در حال تعیین استراتژی بازاریابی خود هستید. اگر شما بتوانید به ویژگی‌های برند و اهداف بازاریابی دست پیدا کنید که در واقع شکل اولیه هر طرحی هستند، آن‌وقت است که می‌توانید در بازاریابی خود موفق باشید و برند خود را به جهان بشناسانید.

یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی شامل انواع مختلفی از محتواست. بنابراین به عنوان یک واحد مجزا باید موارد مختلفی از یک ساختار مجزا را ایجاد نمایید:

پست وبلاگی:

برای وبلاگ خود یک استراتژی بازاریابی محتوا طراحی کنید. وبلاگ یک شرکت می‌تواند و باید از نظر محتوایی با دیگر محتواها متناسب باشد و پست‌ها در یک چارچوب مناسب قرار بگیرند. اگر کارشناس SEO ندارید، حتما باید به دنبال یک کارشناس بگردید تا اینکار را برای شما انجام دهد.

کتاب الکترونیک:

بازاریابی محتوا

کتاب الکترونیک باید طراحی خوب و بصری داشته باشد. هدف کتاب‌های الکترونیک آموزنده بودن آنهاست. اما باید توجه کنید که این کتاب‌ها اگر برای برند یا محصولتان مناسب است، باید به زبان محاوره نوشته شده باشند.

برگه‌های کوچک:

این برگه‌ها کوچک هستند (حداکثر ۲ یا ۳ صفحه)، پیام آنها این است: برای نشان دادن محصول لازم نیست آنقدرها هم همه چیز را بزرگ کنید. شما با داشتن این برگه‌ها در قالب متن‌های کوتاه می‌توانید اطلاعات شغل یا محصول خود را در اختیار مخاطب قراردهید. می‌توانید از منابع جامع دیگر نیز برای اینکار کمک بگیرید.

کتاب‌های کار و الگو‌های مختلف:

استفاده از این روش واقعا برای معرفی برند شما کاربردی است. این کتاب‌ها باید طوری طراحی شوند که تعاملی باشند و بشود آنها را روی کاغذ چاپ کرد.

این مطلب ادامه دارد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *