صفحه درباره ما و نکاتی که باید در آن رعایت کنید

بازاریابی شبکه های اجتماعی
۱۰ قانون مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی که هر کسب و کاری باید بداند
۲۹ خرداد ۱۳۹۶
بازاریابی ویدیویی
۸ دلیل مهم برای استفاده از بازاریابی ویدیویی در کسب و کار
۴ تیر ۱۳۹۶

اگر شما صاحب یک کسب و کاری هستید، معرفی خودتان را از قلم نیاندازید .این مورد در وب سایت با صفحه درباره ما پوشش داده می شود؛ در واقع، یک بخش کلیدی در تصمیم گیری افراد در تعامل با شما است.

در این مقاله می خواهیم درباره اهمیت صفحه درباره ما و نکاتی که باید در نوشتن آن مد نظر داشته باشید ، با شما صحبت کنیم، پس با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید .

برخی از اشتباهات رایج در مورد صفحه درباره ما ، دیدن محتوای بیش از حد یا خیلی کم است به خصوص در رابطه با محتواهایی که در مورد کسب و کار شما است. به طور خلاصه هزینه کردن برای یک صفحه درباره مای آموزنده و خوب در وب سایتتان یک نوع سرمایه گزاری است. با بیان پنج دلیل این موضوع را شرح می دهیم.

درباره ماداستان کسب و کارتان را به اشتراک بگذارید

چگونه و از کجا شروع کردید. چه کسانی به شما کمک کردند و مشوق شما بودند. نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما برای خوانندگان جالب و خواندنی است اما لازم است در به اشتراک گذاشتن آنها با بازدید کنندگان دقت بیشتری به خرج دهید. می‌ توانید این موارد را با یک نگارش حرفه ای به سمع و نظر بازدید کنندگان سایتتان برسانید.

وقتی شما برای راه اندازی کسب و کارتان زحمت کشیده اید نیازی به داستان پردازی ندارید؛ تنها واقعیت را آنگونه که صلاح است بیان کنید. هستند افرادی که داستان سازی می کنند و همچنان نتیجه ای برایشان عاید نمی شود.

چرا و چگونه؛ سوالی است که از شما خواهند پرسید؟

چرا شما ؟ علت حضور کسب و کار شما چیست ؟ آیا شاهد نیازی بودید که بتوانید از طریق ایده هایتان آنرا به انجام برسانید ؟
به بازدیدکنندگان سایتتان در صفحه درباره ما بگویید که چطور آغاز کردید و ماموریتتان برای جامعه یا مشتری ها چیست. بحث های خودمانی در مورد سرویس هایی که شما ارائه می کنید و اینکه چرا باید شما را انتخاب کنند. درمورد زمان تاسیس بهمراه تصاویری قدیمی از کمپانی یا مناظر دیگر که حس نوستالوژی را برای خود شما و مخاطبتان رقم بزند .

ایده اقتصادیمتدهایتان برای موفق ساختن مشتری درجهت رسیدن به اهدافش را باید توضیح دهید

اگر قرارداد کاری ببندد چه سودی برایش میتواند داشته باشد؟ برای تکمیل این پروسه چه مراحلی را نیاز است تا بگذراند؟ مشتریان بالقوه خود را با چیز متفاوت و خارج از عرفی آشنا سازید.

در اینجا اگر حرفه ای هستید ما فایل ویدیویی را پیشنهاد می کنیم پس مراقب باشید چون یک ویدیو نامناسب میتواند شما را آماتور و منزوی نشان دهد.
هر چند که ممکن است این موارد درست نباشد اما ممکن است باعث شود که شما نهایت تلاشتان را برای پروژه های احتمالی مشتریانتان به انجام برسانید.

متد های کسب و کارباید روشن شود که چرا شما بهتر از بقیه هستید

اینجا جایی است که باید کمی رجز خوانی کنید. این روزها رقابت زیادی وجود دارد، شما باید نسبت به بازار در مقابل کسب و کار های قوی قد علم کنید. می توانید با کمک صنعت محتوا پا برجا بمانید مانند همان محتوا ویدیویی که درباره اش صحبت کردیم. ویدیویی که نشان می دهد چرا باید از شما کمک بگیرند و چرا سرویس ها و خدمات شما برتر هستند.

یک دعوت به اقدام مختصر و مفید

مهمترین بخش هر صفحه وب “what now” نام دارد. خب مشتری تمام موارد یک صفحه را مشاهده می کند، حالا باید چکار کند. ما نام این بخش را “دعوت به اقدام” میگذاریم.

میتواند شامل فرم، شماره تلفن ، آدرس دامنه سایت یا آدرس ایمیل باشد. به یاد داشته باشید که نباید در جذب مخاطب برای اینکه با شما تماسی برقرار کند عجله ای داشته باشید در عوض سعی نمایید تا در خاطر او بمانید به این شکل که مثلا یک case study به او معرفی کنید یا وبسایتتان را برایش bookmark کنید.

به این ترتیب اگر آنها مشتری واقعی شما شوند می توانید از آنها بخواهید نظراتشان را در مورد کسب و کارتان در گوگل یا فیسبوک به اشتراک بگذارند. این امور به اعتبار شما می افزاید و مشتری با اعتماد کامل مبلغ مورد نظر خدماتتان را پرداخت می کند. میتوان به لیستی که ارائه دادیم مواردی را اضافه و کم کرد.

امیدوارم این مطالب مفید واقع شوند ضمنا نقطه نظراتتان در پایین همین مقاله با ما در میان بگذارید.

محمدرضا
محمدرضا
علاقه‌مند به حوزه طراحی سایت هستم و حرفایی هم توی PES 2016 دارم برای گفتن :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *