طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

در موضوع طراحی وب‌سایت، اولین نکته‌ای که در رسپیناتک خود را ملزم به رعایت آن می‌دانیم ارائه‌ی مشاوره‌ی دقیق در مورد نوع انتخاب وب‌سایت مناسب با کسب‌وکار شماست.

نظر به پیچیدگی نسبی و تنوع بسیار زیاد در امر طراحی وب‌سایت‌، لازم است که ما طراحان و شرکت‌های دست‌اندرکارِ این رشته، برطرف شدن نیازهای واقعی مشتری را بر مهارت یا منافع بیشتر در طراحی نوع خاصی از سایت ترجیح دهیم. خوشبختانه امروزه خود شما به عنوان مشتری و سفارش‌دهنده‌ی طراحی چنین وب‌سایتهایی می‌توانید با استفاده از جستجو در اینترنت تا حدی به زیر‌و‌بم مسایل مربوط به طراحی وب‌سایت مورد نظر خود پی ببرید ولی با این‌همه، نکات ریز و پوشیده‌ای نیز وجوددارند که ما سعی می‌کنیم در این‌جا به طرزی ساده و مختصر به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کنیم، زیرا باتوجه به گستردگی و کیفیت کار خود بر این باوریم که هر قدر اطلاعات شما در مورد طراحی ‌وب‌سایت بیشتر شود شانس ما برای انتخاب شدن به عنوان طراح وب‌سایت شما نیز افزایش می‌یابد.


طراحی وب سایت

می‌دانیم که کلمه‌ی "وب" به معنای پیوستگی شبکه‌های کامپیوتری برای به اشتراک گذاشتن محتواست و کلمه‌ی "سایت" به معنی یکی از واحدهای تشکیل‌دهنده‌ی این شبکه‌ی جهانی استبه دلیل رشد روزافزون کسب‌و‌کار در فضای آن‌لاین و کم شدن سهم دنیای فیزیکی در امور مربوط به تجارت و خرید‌و‌فروش، هرقدر زودتر اقدام به افتتاح سایت کسب‌وکار خود کنید، همان‌قدر در فضای مجازی سابقه‌ی بیشتری برای خود مهیا کرده‌اید. پس برای ارتباطات و رشد بیشتر در کسب‌و‌کاری که در آن فعالیت می‌کنید یا در رشته‌ای که به آن علاقمند هستید، تقریباً ناگزیر از داشتن یک وب‌سایت می‌باشید.


چه نوع وب‌سایتی برای برند یا کسب‌و‌کار شما مناسب‌تر است؟

عنوان‌های کلی سایت‌ها همیشه بیانگر تمامی امکانات منطبق با کسب‌و‌کار شما نیستند، مثلاً (سایت ورزشی) یک عنوان کلی است و از روی آن نمی‌توان به جزئیات موجود درآن پی برد. بنابراین ما برای دادن قدرت انتخاب بیشتر به مشتریان، لازم می‌دانیم که توضیحات دقیق‌تری را در مورد انواع طراحی‌های وب‌سایت که در "رسپیناتک" انجام می‌دهیم را در اختیار شما قرار دهیم.


نسل‌شناسی وب‌سایت‌ها و انواع مختلف آن

۱ به‌طور خلاصه وب‌سایت‌ها دارای سه نسل هستند، اولینشان (وب 1) بودند که محتوای مورد نظر فقط توسط مدیر یا مدیران سایت، به‌صورت یک‌طرفه در آن قرار داده می‌شد و اشخاص دیگر، محتویات مذکور را فقط مشاهده می‌کردند.

۲ نسل دوم (وب 2) هستند که در آن علاوه بر مدیران سایت، کاربران نیز می‌توانند محتوا اضافه کنند و در حقیت به‌نوعی وب‌سایت‌های مشارکتی می‌باشند .

۳ نسل سوم یا (وب 3) به وب‌سایت‌های معنایی مشهورند. این نوع وب‌ سایت‌ها پیچیدگی زیادی در مورد داده‌کاوی و هوش مصنوعی دارند و تعداد آن‌ها به اندازه‌ی نسل (وب 2) نیست.


موضوعی که باید در نظر داشته باشید این است که تقسیم‌بندی وب‌سایت‌ها برای شما (مشتری) نباید با یک روش انجام بگیرد وگرنه امکان انتخاب اشتباه در وب‌سایت مناسب برای کسب‌وکارتان زیاد می‌شود. به‌عنوان مثال علاوه بر تقسیم‌بندی نسل سایت‌ها، می‌توان به تقسیم‌بندی‌های دیگری مثل تقسیم بندی فنی نیز اشاره کرد، سایت‌ها از نظر فنی دو نوع هستند:

سایت های داینامیکسایت های استاتیک

هم‌چنین سایت‌ها از نظر کارکردی که می‌توانند داشته باشند به دسته‌های بیشتری تقسیم می‌شوند، مانند:

کاربردیتفریحیفروشگاهیعلمیتجارت الکترونیکو انواع دیگر...

ما در "رسپیناتک" با بررسی تمامی جوانب کسب‌و‌کار موردنظر و آگاهی از استراتژی کسب‌و‌کار دیجیتالی شما، به‌طرزی مقرون‌به‌صرفه، اقدام به طراحی سایتی خواهیم کرد که در صورت لزوم در آینده نیز مطابق با نیازهای شما قابل انعطاف و کارآ باشد.

  • همان‌طوری که گفته شد، به‌طور کلی طراحی سایت به دو طریق "استاتیک" و "داینامیک"انجام می‌شود. باید توجه داشته باشید که در طراحی "استاتیک" نوع طراحی به گونه‌ای است که بعدها اطلاعات به‌کار رفته در سایت توسط مدیر یا مدیران سایت، قابل تغییر نخواهند بود و شما برای ایجاد تغییرات بعدی باید مستقیماً به شرکت یا شخصی که طراح سایتتان است مراجعه کنید
  • در گذشته "سایت‌های استاتیک" مقداری ارزان‌تر از "سایت‌های داینامیک" بودند ولی با پیشرفت‌های اخیر، این امتیاز سایت‌های "استاتیک " از میان رفته و امروزه این نوع از سایت‌ها از هر نظر، کاربرد کمتری نسبت به گذشته دارند زیرا هزینه‌ی اولیه‌ی آن‌ها کم ولی هزینه‌ی نگهداریشان زیاد است
  • در سایت‌های "داینامیک" نیازی به مراجعه‌ی شما برای تغییرات بعدی در وب‌سایتتان نیست و برای انجام تغییرات احتمالی بعدی، نیازی به داشتن اطلاعات تخصصی از طرف شما نخواهد بود. هم‌چنین خودِ سایت‌های "داینامیک" نیز به دو بخش "طراحی سایت" و "طراحی سایت فول‌فلش" تقسیم می‌شود. سایت‌های مبتنی بر "فول‌فلش" به‌خاطر زیبایی صفحاتشان برای کاربردهای مبتنی بر "پرزنت" و ارائه‌های بصری بهتر هستند ولی به‌خاطر مسئله داشتن "گوگل" با محتویات فایل‌های"فلش" رتبه‌ی بالایی در "گوگل" کسب نمی‌کنند و یا در اینترنت‌های کم‌سرعت دچار مشکل می‌شوند

این‌ها چند مورد از جزییاتی بود که به آن اشاره کردیم، تمامی موارد دیگر که برحسب نوع کسب‌ و‌کار شما در طراحی سایت دخیل خواهند بود، هر یک نیاز به توضیحات جداگانه‌ای خواهند داشت که از طریق تماس شما با مشاورین ما و یا هنگام مذاکره برای ارائه‌ی خدماتمان، ‌به‌صورت مفصل و کاملاً شفاف در اختیارتان قرار خواهد گرفت، تا قادر باشید با آگاهی کامل و با حداقل هزینه، صاحب مناسبترین وب‌سایت برای تجارت و کسب‌وکار خود شوید.

برای اطلاع از خدمات طراحی وب سایت متناسب با کسب و کارتان

همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید


۸۵ ۱۰ ۲۹ ۲۶ ۰۲۱