بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

محتوا مانند آب در ریشه و ساقه‌های کسب‌و‌کار آنلاین شماست که نمی‌گذارد تجارتتان پژمرده شده و از بین برود.
 • ما محتوایی را برای سایتتان تهیه می ‌کنیم که هم کاربرپسند باشد و هم توسط موتورهای جستجویی مانند گوگل امتیاز بالایی بگیرد تا نام کسب‌وکار شما در صفحات آن‌ها بالا بیاید، طوری که توسط مشتریانی که به دنبال محصول یا خدماتی مشابه محصول و خدمات شما هستند بسیار بیشتردیده شوید. این کار ما موجب افزایش تعداد بازدیدها از سایت شما شده و به اصطلاح ترافیک وب‌سایتتان را افزایش خواهد داد، اما ماموریت ما در این‌جا تمام نمی‌شود و این تازه اول کار است! چون ما علاوه بر معرفی هدفمند، با تولید محتوای تخصصی، نیاز به خرید محصول یا خدمت شما را در مخاطبانی که به سمتتان جذب کرده‌ایم را نیز ایجاد می‌کنیم.
 • اهمیت موضوع محتوای وب‌سایت‌ها در سال‌های اخیر به قدری زیاد شده که در سطحی جهانی موضوعی به نام " بازاریابی محتوا " را مطرح کرده است. بازاریابی محتوا روشی برای فروش است که با تکیه کردن به تولید و نشر محتوا و اطلاعات خاص، دو هدف را دنبال می‌کند:
  ۱- حفظ کردن مشتریان قدیمی
  ۲- جذب مخاطبان و تبدیل کردن آنان به مشتریان جدید.
  استفاده از روش‌های دیجیتالی جدید در کسب‌و‌کار و سود جستن از روش‌های تبلیغی موثر قدیمی با قیمتی بسیار ارزان‌تر، جزو اهداف بازاریابی محتوا ست.
بازاریابی محتوا

شاید بپرسید که چرا باید من برای رونق کسب‌و‌کارم حتماً از این روش استفاده کنم و چرا نباید فقط شیوه‌های قدیمی تبلیغات را ادامه بدهم؟


چون مشتریان امروزی با چند کلیک گاه بیشتر از خود فروشنده‌ی یک محصول، در مورد قیمت و انواع آن محصول اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند، بنابراین دیگر زمان این که صرفا با چند آگهی و یا "بنر" انتظار موفقیت در کسب‌کارتان را داشته باشید نیست و این‌جاست که نیاز به یک برنامه‌ریزی و کار پایدار و هدف‌مند برای تولید محتوای بکر (یونیک) احساس می‌شود.

 • ما برحسب استعداد و نوع کسب‌و‌کارتان با یک محتوای خوب و هوشمند به کلیه‌ی سوال‌های مخاطبان و استفاده‌کنندگان محصول یا خدمات شما جواب‌های قانع‌کننده می‌دهیم. از طرف دیگر فراموش نکنید که با تولید محتوای ما که شامل اطلاعات تخصصی و مفید در مورد محصولات و یا خدمات شما خواهد بود به تدریج اعتماد مخاطبان نیز به طرف شما جلب خواهد شد.
 • موتورهای جستجو و قوی‌ترین آن‌ها، "گوگل"، با قواعد و الگوریتم‌های خاص خود، سایت ها و یا وبلاگ‌هایی را که دارای محتوای تکراری، کپی شده و با کیفیت پایین باشند را از طریق پایین آوردن رتبه‌ی آن‌ها در صفحات مربوط به جستجو تنبیه می‌کند.
 • دیگر زمان حیله‌هایی مثل مخلوط کردن کلمات چند مقاله و یا تکیه کردن به چند کلمه‌ی کلیدی و حتی بازنویسی متون دیگر سایت‌ها برای جازدن آن به عنوان محتوای قوی و جدید سرآمده و کمک چندانی به بهبود رتبه‌ی سایت‌ها نمی‌کند و تولید محتوای خوب واقعا تبدیل به یک کار تخصصی شده است، اما موضوع به این‌جا ختم نمی‌شود و امکان دارد که شما با تولید محتوای غیر کپی هم نتوانید در گوگل به اندازه‌ی کافی بالا بیایید.
یکی از مشتریان ما در اولین مراجعه‌ی خود به "رسپیناتک" می‌گفت: من با وجود استخدام نویسنده برای سایت خودم ، بعد از هشت ماه هنوز نتوانسته‌ام سایت فروشگاهم را در گوگل بالا بیاورم.

در توضیح این مسئله باید بگوییم که تولید محتوا مهم‌ترین بخش از مجموعه روش‌های ارتقاء وب‌سایت به نام "سئو" است .
سئو برای خودش نیاز به تخصصی جداگانه‌ دارد، چون از انتخاب کلمات و حتی رعایت "نیم‌فاصله" در تایپ مطلب گرفته تا انتخاب قالب سایت و نوع گرافیک و لینک‌های به‌کار رفته و چندین عامل دیگر در بهبود آن موثر است. فراموش نکنید که هدف از همه‌ی این موارد، کاربرپسند بودن سایت شما و هم‌زمان با آن، درک مثبت آن توسط موتورهای جستجوست که این امر در نهایت موجب پدیدار شدن سایت شما در صفحه‌ی اول گوگل می‌شود.مردم دنیا چگونه به جستجوی سایت‌ها می‌پردازند؟

۹۰%

از طریق موتورهای جستجو

۷۰%

از طریق گوگل

پس لازم است که نسبت به سرمایه‌گذاری برای تولید محتوای خود اقدامی جدی انجام دهید. همه شنیده‌ایم که بزرگان این عرصه گفته‌اند:
"محتوا پادشاه است" یا " همه‌کاره محتواست"!


تمام فعالیت‌های ما با در نظر گرفتن نوع کسب‌و‌کار و وضعیت سایت شما و با رصد کردن رقبای تجاری‌تان و تحلیل بازخورد و عکس‌العمل مخاطبانتان بر طبق روش‌های تخصصی و با استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی و پیشرفته خواهد بود.
شناسایی بازارهای هدف شما، حفظ مشتریان فعلی و شناسایی گروه‌هایی که می‌توانند مشتریان جدید شما باشند و جلب رضایت و اعتماد آن‌ها با تولید محتواهای مفید و چندگانه، طوری که دردی از مشتری را دوا کند یا نکته‌ای کاربردی و به‌دردبخور را به او بیاموزد شیوه‌ی ما برای افزایش فروش شماست.


برای اطلاع از خدمات تولید محتوای متناسب با کسب و کارتان

همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید


۸۵ ۱۰ ۲۹ ۲۶ ۰۲۱