تثبیت جایگاه برند و تاثیر آن در بازاریابی و موفقیت شما

خط در هنر های تجسمی
خط و کاربرد آن در طراحی و هنرهای تجسمی
۲۳ اسفند ۱۳۹۵
روانشناسی رنگها و استفاده از بهترین رنگ در طراحی وب سایت
۷ خرداد ۱۳۹۶
نمایش همه

تثبیت جایگاه برند و تاثیر آن در بازاریابی و موفقیت شما

جایگاه برند

هدف شماره یک بازاریابی شما، باید این باشد که برای خودتان در صنعت یا حوزه خود اقتداری بدست آورید و برای تثبیت جایگاه برند خود تلاش کنید ،چه در بازاریابی دیجیتال و چه در بازاریابی سنتی. اقتدار منجر به فروش آسان تر و فرصت های بیشتر می‌گردد. رقبایی پر زرق و برق و تاکتیک های فروش پرفشار دیگر کارآمد نیستند، امروزه موفقیت شما مبتنی بر توان شما در قرار دادن خود در موقعیتی از حوزه‌ی فعالیت تان است که همه نیازمند مراجعه به شما باشند.

با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید …

بگذارید بر این نکته پافشاری کنم که فرقی بین یک متخصص و یک ذیصلاح وجود دارد. یک متخصص کسی است که مسایل زیادی را در مورد یک چیز می‌داند. اما ذیصلاح شخصی است که مردم به سخنان او گوش فرا می‌دهند. ذیصلاح بودن، چیزی بیش از تخصص شماست و این یعنی نفوذ شما.

اگر نتوانید در مورد تخصص خود ارتباط برقرار کنید، هرگز از نفوذ برخوردار نخواهید بود. با ثبات و به طور دائم ارتباط برقرار نمایید. روش های ارتباط با خود را ساده کنید تا بتوانند به شما دسترسی داشته باشند وگرنه قیل و قالی بیش نخواهد بود.

تثبیت جایگاه برند یعنی آنچه که شما را متمایز می‌کند و جایی که شما در بازار تناسب می‌یابید و این تماما یعنی آنچه که مشتریان بالقوه شما راجع به شما می اندیشند.

شما تمایلی ندارید که مشتریان بالقوه شما هیچ موقعیت روشنی از شما در ذهن نداشته باشند. شما نمی‌خواهید همان کاری را بکنید که دیگران انجام می‌دهند، پس به مشتریان بالقوه کالا یا خدماتی بهتر نسبت به دیگران را ارائه دارید.

تلاش خود را صرف اول بودن نکنید. تلاش کنید که بهترین باشید.

هر کاری که می‌کنید باید با موقعیت شما تناسب داشته باشد. چه بزرگ باشد یا کوچک، تثبیت جایگاه برند مهم شمرده می‌شود. موقعیت صحیح، تصویری قدرتمند از برند به شما ارایه خواهد داد.

نوشیدنی “سون آپ” به عنوان نوشابه “بدون کولا” معروف است و موقعیت آن در بازار این است. این برند متفاوت است و دقیقا برای متفاوت بودن تثبیت موقعیت شده است. در صنعت پر ازدحام نوشابه، سون آپ جای خود را یافته و با آن دوام یافته است.

سوالی که اغلب در مورد ذیصلاح بودن در یک صنعت مطرح است این است که چه می‌شود اگر از قبل مقام ذیصلاحی وجود داشته باشد؟ فرض را بر این بگذارید که از قبل چندین نفر به عنوان مقام ذیصلاح در حوزه شما وجود دارند. آیا جایی برای شما خواهد بود؟ فقط اینکه از قبل افردای در حوزه شما ذیصلاح محسوب می شوند، به این معنا نیست که برای شما جایی نباشد.

مهمترین عنصر تعیین برند تثبیت موقعیت است

اگر شخصی به جایی رسیده است که شما می‌خواستید در آن به مقام اول برسید، هراس به خود راه ندهید. اغلب اوغات اول بودن اهمیت بیش از حد داده می‌شود. کوکاکولا قبل از پپسی وجود داشت و پپسی هنوز یک موفقیت عمده به شمار می‌رود. مطمینا اگر در انجام کاری اول باشید بد نیست ولی ضرورت موفقیت در آن کار بشمار نمی رود. منحصر به فرد بودن بهتر است از اول بودن.

تفاوت بین شما و یک رقیب ممکن است اندک باشد ولی این تفاوت نیست که از اهمیت برخوردار است. این تفاوت نزد مشتریان بالقوه و نحوه نگرش آنها به شما به معنای جهان است. زبانی که بکار می‌برید، محلی که در آن تبلیغ می‌کنید، خدمات مشتریان، وب سایت و غیره، همگی در تثبیت موقعیت شما موثرند و هر عنصر از کار تجاری و برند شما در آن مشارکت دارد.

کاری که انجام می‌دهید، مهمترین عامل در موفقیت ایجاد برند است. آنچه که انجام می‌دهید بسیار مهمتر است از آنچه که می‌گویید. قولی بدهید که توان انجام آن را داشته باشید، قولی بدهید که مشتریان بالقوه باور نمایند. برای اینکه در حوزه خود مقامی به شمار روید که به وی مراجعه نمایند باید حرکت کنید و صحبت نمایئد.

هنگامیکه در حوزه خود یکی از مقامات ذیصلاح بشمار می روید، کسب و کار را به خود جذب می کنید. وقتی که مردم به شما نیاز دارند، شما را انتخاب می کنند و به شما دسترسی پیدا می کنند و دلیل آن تثبیت جایگاه برند شماست.این موقعیت همچنین در بازاریابی اینترنتی شما نیز صدق می کند .

دلیل این ادعا همان چیزی است که شما را تبدیل به یک ذیصلاح می کند. اطلاعات همانند نوع جدیدی از پول رایج است. هر قدر بیشتر به تسهیم اطلاعات بپردازید،جایگاه برند تثبیت بیشتری خواهد داشت و به عنوان یک ذیصلاح به شما نگاه می کنند. معرفی ایده های نوین به مجموعه و افرادی که بر روی آن ایده ها عمل نمایند، همان دلیل بشمار می رود.

شما باید موقعیت خود را به عنوان چیزی متفاوت در نزد مخاطبین تان تثبیت نمایید. باید تبدیل به شخصی شوید که صنعت شما مایل است بر آن تمرکز یابد. در حوزه خود یک مقام پیشرو و ذیصلاح باشید. جهان پر است از کل گریان. در خدمتگزاری به مردم خاص باشید و در حوزه خود فردی باشید که به شما مراجعه کنند. یک ذیصلاح برخوردار از اقتدار باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *