دیجیتال مارکتینگ
ضعف ساختاری شرکتهای B2B ایران در حوزه دیجیتال مارکتینگ
۲۶ خرداد ۱۳۹۵
آمازون
الگوی آمازون در اولویت بندی محصولات در نتایج جست و جوی خود
۳۰ خرداد ۱۳۹۵
نمایش همه

آشنایی با راهکارهای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نوین و آینده محور

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی
آشنایی با راهکارهای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نوين و آينده محورنویسنده کاوه متولیان on Jun 18رتبه 5.0تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نوين و آينده محور - آشنایی با راهکارها

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نوین و آینده‌ محور

در این مقاله به شما توضیح می‌دهم که در حوزه تبلیغات دیجیتالی، چگونه بازاریاب‌های اینترنتی می‌توانند با تغییرات ایجاد شده در روند خرید و عادات مشتریان هم‌گام شده و از ابزاری که در دست دارند نهایت استفاده را ببرند تا آینده درخشانی را برای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی خود رقم زنند.
بر خلاف اظهارات برخی از کارشناسان بین‌المللی صنعت در سال گذشته که مرگ تبلیغات دیجیتالی را نزدیک می‌دانستند، ما بر این باوریم که تبلیغات اینترنتی نه تنها می‌تواند نجات پیدا کند بلکه بیش از این رونق می‌یابد.

برای بقای صنعت می‌بایست نگاهی واقع‌گرایانه به این مبحث داشته باشیم که چرا تبلیغات اینترنتی نتوانسته خود را با تغییرات ایجاد شده در نگرش‌ها و رفتارهای مصرف‌کنندگان وفق دهد. تنها از این طریق می‌توان به مقابله با بحران‌های موجود پرداخت و مرز واضحی بین وضعیت حال حاضر صنعت تبلیغات و به خاطرات پیوستن پدیده‌ای به نام مسدود کردن تبلیغات، قائل شد. بازاریاب‌ها می‌بایست با به کارگیری هوشمندانه و آگاهانه ابزارها و روش‌های موجود به فکر راه چاره‌ای باشند تا از تجربه بهتری از تبلیغات اینترنتی در ذهن مصرف‌کنندگان بر جای گذارند تا آن‌ها را مجذوب سازند.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

حال وقت آن رسیده که از خود بپرسید می‌خواهید به همان الگوها و روش‌های قدیمی و عهد عتیق تبلیغات اکتفا کنید و در گذر زمان رو به زوال و نابودی بروید یا آنقدر جسارت و ابتکار در خود سراغ دارید که بتوانید بر روی یک سیستم تبلیغاتی جدید و آینده‌نگرانه سرمایه‌گذاری کنید؟ سوال سختی است، اما می‌توان این طرز تفکر را در رویکردهای هر روزه تبلیغات دیجیتالی پیاده کرد. در ادامه به توضیح ٣ استراتژی کلیدی و مهم می‌پردازیم که کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند در مسیر خلق تبلیغات دیجیتالی آینده‌نگرانه گام بردارند.

 • بیشترین بهره را از همه گیر شدن موبایل ببرید و از تبلیغات بومی و محلی غافل نشوید.

طبق آمار و ارقام اعلام شده توسط Forrestar، بیش از دو میلیارد کاربر گوشی هوشمند در اقصی نقاط دنیا وجود دارند، تعداد دفعاتی که این کاربران در طول روز از گوشی خود استفاده می‌کنند از مرز ٣٠ میلیارد گذشته است. روندی که مصرف‌کنندگان در پیش گرفته‌اند، غیر قابل انکار است اما چرا تبلیغات بر روی موبایل ناموفق و در برخی مواقع ناممکن بوده است. دلیل این مسئله را می‌توان به نخستین نسل تبلیغات موبایلی نسبت داد که شامل بنرهایی بود که مختص صفحه نمایش‌های بزرگ طراحی شده و روانه صفحه نمایش‌های کوچک موبایل شدند.

افرادی که می‌خواهند در زمینه تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نوین و آینده محور فعالیت داشته باشند، می‌بایست از فضای کوچک و خصوصی صفحه نمایش موبایل نهایت بهره را ببرند و عادات امروزی کاربران گوشی هوشمند را بیشتر مد نظر قرار دهند و با به کارگیری فرمت‌های مناسب و روش‌هایی خلاقانه و بدیع صفحات نمایش کوچک را جولان‌گاه طرح‌های نوینی قرار دهند که کاربران عدیده تلفن‌های همراه را مجذوب می‌کند.
تبلیغات بومی – که سعی دارد شیوه‌های تبلیغاتی را بر مبنای نگرش، احساسات و عواطف و تجربه کاربری افرادی ارائه دهد که در پیرامون منطقه پخش تبلیغات واقع شده‌اند – یکی از مؤثرترین و قدرتمندترین ابزار برقراری ارتباط با مصرف‌کنندگان از طریق تلفن همراه به شمار می‌رود.

 •  دستگاه‌های متصل به اینترنت را به یک پرده نمایش پهناور جهت به تصویر کشیدن ویدئوهای تبلیغاتی خود بدل سازید.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

ویدئوها در زمره مهیج‌ترین ابزار تبلیغاتی بر روی موبایل و کامپیوتر قرار می‌گیرند و برای تبلیغ‌کنندگان فرصتی فراهم می‌آورند تا داستان‌هایی پرشور و غنی تعریف کنند. با تمامی این تفاصیل ضرورت ایجاب می‌کند که به هنگام روایت این داستان‌ها برای حال و هوایی که ممکن است کاربران به هنگام تماشای این ویدئوهای تبلیغاتی داشته باشند، احترام قائل شد. اجرای اتوماتیک ویدئوها یک راهکار تبلیغات و بازاریابی اینترنتی هوشمندانه است که به شما کمک می‌کند از نمایش دادن ویدئو‌های تبلیغاتی بر روی این بوم‌های گران‌‌قیمت و پویا نهایت بهره را ببرید.

با هدف قرار دادن تماشاگران، این ویدئوهای تبلیغاتی و داستان‌هایی که در پهنه بی‌کران صفحات نمایش موبایل روایت می‌شوند، می‌توان فرصت‌های بیشماری به دست آورد. می‌توان داستان‌هایی متناسب با محل زندگی مخاطبین را در قالب ویدئوهای تبلیغاتی نقل کرد. فرصتی بی‌سابقه در اختیار برندها قرار گرفته تا با استفاده از اطلاعات و داده‌های موجود داستان‌هایی متقاعد کننده برای مصرف‌کنندگان تعریف کنند و ارتباطی عمیق با آن‌ها برقرار نمایند. بنابراین برندها می‌بایست دست به کار شده و ویدئوهای قدیمی که محتوایی ضعیف و کم‌ارزش داشتند را به زباله‌دان تاریخ بسپارند و ویدئوهای تبلیغاتی نوینی خلق کنند. ویدئوهایی که بوی خلاقیت و ابتکار می‌دهند و فرصت‌های بی‌نظیری برای این برندها به ارمغان می‌آورند.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

 •  استفاده از اطلاعات و داده‌های موجود برای بالا بردن ارزش عمر مشتری

هدف‌گیری مبتنی بر داده‌ها و اطلاعات موجود -که هدف‌گیری مجدد را هم شامل می‌شود- به بازاریاب‌ها اجازه می‌دهد تا اراده و خواسته‌های سرکش مصرف‌کنندگان را رام کرده، هدر رفت‌ها را از سر راه برداشته و با مصرف‌کنندگان روابطی طولانی مدت شکل دهند. اگر عمیق‌تر به این تفکر بنگریم و نسبت به عملی شدن آن اقدام کنیم، نرخ بازگشت و نتایج حاصل از هدف‌گیری دوباره برای تبلیغ‌دهندگان جالب توجه خواهد بود.

با این حال، قدرت هدف‌گیری مجدد در اغلب موارد دست کم گرفته می‌شود و به حد کافی از آن بهره نمی‌برند. در حقیقت هدف‌گیری مجدد قابل تشخیص‌ترین تجربه هدف‌گیری از نقطه نظر کاربران محسوب می‌شود و هدف‌گیری مجددی که به درستی انجام نشود حاصلی ندارد جز شکنجه کاربران با تبلیغاتی که بر مبنای بازدیدهای سایت طراحی نشده‌اند و در کل برای محبوبیت تبلیغات دیجیتالی در نزد مصرف‌کننده کاری از پیش نخواهند برد.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی
با کمک ابزاری که در دسترس‌تان است، می‌توانید هدف‌گیری مجدد را هوشمندانه و زیرکانه اجرا کنید؛ محل خریداران، خریدهای پیشین آن‌ها و سایر رفتارها و فاکتورهای آماری را رصد کرده و مد نظر قرار دهید. از این طریق شما می‌توانید در حین مکالمات اولیه مصرف‌کنندگان را متقاعد کنید و پس از به ثمر رسیدن اولین خرید تا پایان عمر او را از دست ندهید. توجه داشته باشید که حفظ مشتریان قدیمی بسیار ارزان‌تر از به دست آوردن یک مشتری جدید برایتان تمام می‌شود، بنابراین در تبلیغات دیجیتالی می‌بایست مخلوطی از استراتژی‌های حفظ و جذب مشتری را به کار گرفت تا به نتایج مطلوبی دست یافت.

برندها و مصرف‌کنندگان بیشتر از خریداران و فروشندگان تبلیغات دیجیتالی از تبلیغات سود می‌برند. این راهکارهای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه کارشناسان بازاریابی اینترنتی قرار گرفته است. هنوز برای شما هم فرصت باقیست تا استراتژی‌های تبلیغات اینترنتی خود را بازبینی کنید…

6 دیدگاه ها

 1. شهناز امیرحسینی گفت:

  مطالب مفید جالبی را عنوان کردید ممنونم

 2. ممشلو گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون. با مورد دوم واقعا موافقم و به نظرم باید روش کار کنیم. ولی مورد سوم رو خوب متوجه نشدم برام مبهم بود

 3. مهناز گفت:

  جالب بود. ممنونم

 4. مهدی گفت:

  حداقل در قالب چند بخش دیگر ، بیشتر درمورد این قضیه مخاطباتون رو روشن کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *