۱۰ راه برای به دست آوردن کامنت با ارزش از طرف کاربران در فضای مجازی

روش های بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی و روش های کسب درآمد از طریق اینترنت
۱۴ تیر ۱۳۹۵
بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی
پنج ابزار بسیار کاربردی برای بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی
۱۹ تیر ۱۳۹۵
نمایش همه

۱۰ راه برای به دست آوردن کامنت با ارزش از طرف کاربران در فضای مجازی

بازاریابی و تبلیغات
10 راه برای به دست آوردن کامنت با ارزش از طرف کاربران در فضای مجازینویسنده شیرین محبی on Jul 6رتبه 4.010 راه برای به دست آوردن کامنت با ارزش از طرف کاربران در فضای مجازی

امروزه با گسترش بازاریابی و تبلیغات اینترنتی مشتریان به دنبال کمی خلاقیت و تازگی هستند. دیگر برای آنها یک شعار تبلیغاتی و یا یک جمله ترغیب کننده به خرید، معنایی ندارد. در عوض به دنبال ایده‌های جدید و ناب هستند. اگر این خواسته آنها برآورده شود، خود تبدیل به بازاریابی تمام عیار برای شما خواهند شد. در نتیجه تولید محتوای جذاب، مشتریان محتوای با‌ ارزش (کامنت) برای شما تولید خواهند کرد. در اصطلاح به اینگونه محتوا UGC گفته می‌شود. کامنت‌های کاربرانی که نوعی اطلاعات مفید را منتقل می‌کنند یو‌جی‌سی خوانده می‌شود. حال ما در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چطور و از طریق چه راهکارهایی می‌توانید محتوای با‌ارزش برای سایت‌تان به دست آورید.

ساده‌ترین راه برای به دست آوردن UGC، استفاده از محتوایی است که خود مشتریان تولید کرده‌اند. در واقع شما برای جذب مشتریان، می‌بایستی به نکاتی توجه کنید که که آنها خودشان در کامنت‌ها به آن پرداخته‌اند. با این کار شما دقیقاْ به دغدغه‌های مشتریان بها داده و توانسته‌اید تا حدی احتیاجات آنها را برآورده سازید. در ادامه ۱۰ نکته کاربردی را برای تولید محتوای با ارزش توسط مشتریان به شما یادآوری خواهیم کرد.

۱) تعامل جذاب اولین گام جهت دریافت کامنت

اولین نکته به ایجاد یک ارتباط دوستانه مربوط می‌شود. ابتدا می‌بایستی پست‌های تولیدی خود را افزایش دهید تا بدین وسیله سوال و پاسخ بین شما و مشتریانتان شکل بگیرد. سعی‌تان بر این باشد که تمامی سوال‌های مشتریان را پاسخ دهید تا آنها بتوانند به شما کمی اعتماد کنند. مشتریانتان باید شما را نه تنها یک برند، بلکه به عنوان یک دوست در نظر داشته باشند.

۲) خدمات خلاقانه

بازاریابی و تبلیغات

مشتریان را تنها محدود به سفارش و تبلیغات نکنید. شما می‌توانید در سایت‌تان خدماتی منحصر به فرد را برای مشتریان در نظر بگیرید تا فرایند ساده سفارش و خرید برای آنها جذاب شود. به طور مثال در وبسایت نوشابه کوکاکولا جامعه‌ای مجازی برای خریداران تدارک دیده شده است که از طریق آن مشتریان می‌توانند با دوستان خود در تماس باشند. علاوه بر این حتی می‌توانند بطری‌های سفارشی مطابق با سلیقه خودشان طراحی نمایند که بسیار هیجان‌انگیز است.

۳) استفاده از محتوای مثبت

اگر یکی از مشتریان وفادار شما تجربه‌ای خوشایند را از مصرف محصولاتتان با شما در میان می‌گذارد، آنرا پخش کنید و با دیگر مشتریان هم در میان بگذارید.

۴) همیشه از مشتری‌هایتان نظر‌خواهی کنید.

بازاریابی و تبلیغات

فراموش نکنید تا وقتی که سوالی نپرسیده باشید، هیچ‌چیز را نمی‌دانید. در واقع یکی از روش‌های برقراری ارتباط با مشتریان، سوال کردن از آنهاست. سوال‌هایی که می‌تواند هر چیزی را در‌ بر‌ بگیرد و درباره تمامی موارد از مشتریان نظر‌خواهی کند.

۵) کمک گرفتن از مشتریان برای تولید ایده‌های خلاقانه

فراموش نکنید همیشه انرژی جمع چند برابر انرژی یک نفر خواهد بود و طبق قوانین طبیعت هر چه در شما از افراد بیشتری کمک بگیرید و نظر‌خواهی کنید، ایده‌های بهتری را هم در جهت توسعه کسب و کارتان به دست خواهید آورد. هیچ چیز غیر ممکن نیست.

بازاریابی و تبلیغات

 شما می‌توانید حتی از مشتریانتان درخواست کنید تا به شما ایده ارائه دهند و بعد هم برای افزایش انگیزه آنها پاداش‌های مناسب را به تناسب تلاش و ایده آنها در نظر بگیرید. این راه را امتحان کنید تا نتایجش را دریابید.

۶) بازاریابی و تبلیغات به وسیله مشتریان

برای مدتی تصاویر و ویدئوهای خود را کنار بگذارید. در ادامه از مشتریان درخواست کنید تا ویدئوهایی را برای شما ارسال نمایند که در لحظه محصول شما را تبلیغ می‌کند. همچنین می‌توانید همین روش را در مورد تصاویر هم به کار ببرید تا مشتریان قهرمانان بازاریابی شما شوند.

۷)آهسته و پیوسته حرکت کنید.

اگر در ابتدای راه هستید و عملیات بازاریابی و تبلیغات خود را به تازگی شرع کرده‌اید، می‌بایستی از بسترهای شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید. انتظار نداشته باشید، در همان مراحل اولیه تمام مشتریان با شما دیدگاه‌هایشان را به اشتراک بگذارند. این موضوع کمی زمان می‌برد تا مشتریان ابتدا شما را شناخته و اعتماد کنند، تا در مراحل بعدی نظرات سازنده خود را با شما به اشتراک بگذارند.

۸) مشتریان را تشویق کنید.

پس از این که مشتریان شما تمام ایده‌ها و ویدئو‌ها و حتی تصاویرشان را با شما به اشتراک گذاشتند، نوبت شماست تا آنها را تشویق نمایید. این تشویق می‌بایستی به گونه‌ای باشد که آنها انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت‌شان پیدا کنند.

۹) ابتکار، شاه کلید موفقیت

بازاریابی و تبلیغات

برای موفقیت در هر کاری باید بزرگ و البته عاقلانه فکر کنید. این خیلی مهم است که خودتان و کسب و کارتان را دست کم نگیرید. محدودیت‌ها را کنار بزنید. از هر ابزار و روشی برای افزایش محبوبیت خود استفاده کنید و هرگز از رقبای خود عقب نمانید.

۱۰) تسلط بر شرایط

فراموش نکنید هر لحظه در دنیای اینترنت اتفاقات جدیدی می‌افتد، که می‌تواند وضعیت شما را تغییر دهد. از ابزارهای تحلیلی استفاده نمایید و سعی کنید شرایط را به صورت کامل رصد کنید تا از همه چیز با خبر شوید و در امر بازاریابی و تبلیغات موفق ظاهر شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *