۸ دلیل مهم برای استفاده از بازاریابی ویدیویی در کسب و کار

صفحه درباره ما و نکاتی که باید در آن رعایت کنید
۲۹ خرداد ۱۳۹۶
اینفلوئنسر
اینفلوئنسر کیست و چرا باید در بازاریابی مدرن به آن توجه کرد؟
۱۳ تیر ۱۳۹۶
نمایش همه

۸ دلیل مهم برای استفاده از بازاریابی ویدیویی در کسب و کار

بازاریابی ویدیویی

طبق آمار، ۶۱ درصد از کسب‌ و کار‌ ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ امروز از بازاریابی ویدیویی استفاده می‌کنند. ۶۶٪ از این شرکت‌ها تا یک‌ سال پیش از ویدیو استفاده نمی‌کردند ولی این روند به سرعت در حال پیشرفت بوده و زودتر از تصور ما این نوع معرفی کسب و کار و بازاریابی توسعه خواهد یافت.

بدون شک، بازاریابی ویدیویی یا همان ویدئو مارکتینگ یکی از جدیدترین ایده‌های تبلیغاتی دنیاست. ارزش استفاده از فیلم‌ها و بازاریابی محتوای ویدئویی برای ارتقاء کسب و کار بسیار موثر و حیاتی است، ولی آیا اطلاعات و منابع کافی برای مطالعه و استفاده از محتوای ویدئو در بازاریابی دارید؟ آیا هنوز به این روش باور ندارید؟

پاسخ به این سوال ساده است: بله، این ارزش را دارد نه تنها به این دلیل که هر کس آن را انجام می‌دهد، بلکه به این دلیل که ویدئو یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال است.

در اینجا ۸ دلیل برای اینکه شما اکنون باید از بازاریابی ویدیویی استفاده کنید را به شما می‌گوییم:

 ۱. ویدئو باعث افزایش بازدید و فروش می‌شود

فیلم‌ها می‌توانند کسب‌ و‌ کار شما را به راحت‌ترین شکل ممکن معرفی نمایند. اضافه کردن ویدئو به محصول و یا ویدئو‌ های متفاوت در صفحه‌ های سایت می‌تواند به میزان ۸۰٪ بازدید شما را افزایش دهد. تیم رسپیناتک اطمینان حاصل کرده است که ویدئو بدون در نظر گرفتن رده‌ای که در آن مستقر است، به خوبی کار می‌کند.ویدئو همچنین می‌تواند به طور مستقیم باعث افزایش فروش شما شود. مطالعات نشان می‌دهد که ۷۴ درصد از کاربران که ویدئوی توضیحی یا به اصطلاح (همراه با صدای گوینده) درباره یک محصول را حتماً تماشا می‌کنند و آن محصول را متعاقباً خریداری می‌کنند. بنابراین شروع به ساخت ویدئوهای هیجان‌انگیز از محصول خود و یا کسب‌ و کار خود کنید!

بیشتر اطلاعاتی که به مغز ما منتقل می‌شود بصری است، بنابراین می‌شود به کمک تصاویر و صدا جذابیت را افزایش داد، تصور کنید که تصاویر متحرک و صداها می‌توانند به کسب‌وکار شما چقدر کمک بزرگی بکنند.

افزایش بازدید

۲. ویدئو، بزرگی کسب و کار را به خوبی نشان می‌دهد

۷۶٪ از شرکت‌ها می‌گویند که ویدئو بازده خوبی از سرمایه‌گذاری و مخاطب و فروش شما را جذب می‌کند. با وجودی که بازاریابی ویدیویی هنوز ساده‌ترین و ارزان‌ترین کار نیست، اما زمان زیادی را صرف پرداختن به موضوع و ساخت به آن می‌کند. علاوه بر این، ابزار ویرایش ویدئویی به طور مداوم بهبود می‌یابد و به مقرون به صرفه تر می‌شود. و حتی گوشی‌های هوشمند شما می‌توانید فیلم‌های بسیار خوب و معقول را در حال حاضر تولید نمایند.

یکی دیگر از خبرهای خوب این است که فیلم‌های شما همیشه لازم نیست کامل باشند، این محتوا است که همیشه اهمیت دارد!

آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که اغلب کاربران ویدئوهایی از یک محصول یا کسب و کار با توضیحات زیاد و طولانی را، باز هم کنار نمیگذارند و نگاه می کنند.

کیفیت پایین و طراحی ضعیف تقریبا به همان اندازه نقش مهمی در دیدار کاربر دارد پس مواظب باشد … بنابراین عادلانه است که بگوییم ویدئو مانند پیتزا است – زمانی که بد است، هنوز خیلی خوب است!

پیتزا

۳. ویدئو اعتماد ایجاد می‌کند

اعتماد، مبنای تبدیل و فروش است. اما ایجاد اعتماد باید یک هدف باشد. کل مفهوم بازاریابی محتوا و ویدئو مارکتینگ بر پایه اعتماد و ایجاد روابط بلند مدت است.

ویدئو را همه دوست دارند، محتوای ویدئویی احتمالا ما را نیز درگیر می‌کند و احساسات را به آتش می‌کشد. قدرتمند‌ترین شکل رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ نام تجاری و معرفی خود رسانه‌های تصویری و بصری هستند بنابراین، اگر شما در مورد بازاریابی محتوا جدی هستید، باید درباره بازاریابی ویدیویی نیز جدی باشید.

فیلم‌های تبلیغاتی می‌توانند اعتماد را نیز افزایش دهند. برخی از مصرف‌کنندگان همچنان در مورد خرید محصولات و خدمات در اینترنت شک دارند، زیرا آن‌ها از ترس فریب خوردن از خرید محصول دست می‌کشند، اما فیلم‌های بازاریابی عامل موثری برای اعتماد‌سازی می‌باشد و  محصولات و کسب‌ و‌ کار و خدمات شما را به صورت شفاف و سریع نمایش می‌دهند. این احساس یک رویکرد فردی را ایجاد می کند، که به همین دلیل ۵۷ درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند که فیلم‌ها اعتماد به نفس بیشتری برای خرید آنلاین به ما می‌دهد.

۴. گوگل  ویدئو ها را دوست دارد 

فیلم‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا زمان صرف شده توسط کاربران را در سایت افزایش بدهید و بازدید از سایت خود را بالا ببرید. بنابراین، قرار گرفتن در معرض دید طولانی، اعتماد را جلب می‌نماید و به موتورهای جستجوگر نشان می‌دهد که سایت شما دارای محتوای خوب است.در صورتی که یک ویدئو در وب سایت خود داشته باشید، Google به سایت شما بیشتر  توجه می‌کند. از آنجا که گوگل اکنون دارای امکاناتی مانند یوتیوب است، فیلم‌ها در رتبه‌بندی سایت و در جستجوی محتوای شما تاثیر بیشتری دارد.

اطمینان حاصل کنید که فیلم‌های خود را در یوتیوب و یا آپارات برای موتورهای جستجوگر بهینه‌ سازی کرده‌اید، همچنین می‌توانید عناوین و توضیحات جالبی بنویسید و یا یک لینک را به وب سایت، محصولات و خدمات خود اضافه کنید. تا تاثیر آن به وضوح ببینید.

 

گوگل

۵. ویدئو و کاربران تلفن همراه 

ویدیو و تلفن همراه دست در دست یکدیگر، مثل یک دوست خوب می‌مانند. از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میزان نمایش ویدئو در موبایل به میزان ۴۰۰ درصد افزایش یافته است. یوتیوب گزارش می‌کند استفاه از تلفن همراه در هر سال ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد. از آنجایی که افراد دوست دارند ویدئو ها را در حال حرکت ببینند و تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند رو به رشد است پس مخاطبان ویدئوی شما بزرگتر و بزرگتر می‌شوند.علاوه بر این، گوگل به ما می‌گوید که کاربران گوشی‌های هوشمند احتمالا دو برابر از بینندگان تلویزیون و ۱٫۵ برابر بیشتر نسبت به نمایشگرهای دسکتاپ هستند .

ویدئو در تلفن همراه

 

۶.بازاریابی ویدیویی با فیلم می‌تواند همه چیز را توضیح دهد 

شما می‌توانید یک ویدئو را برای نشان دادن محصول و نحوه کار آن تولید کنید، طبق آمار ۹۸ درصد از کاربران می‌گویند که این ویدئو را تماشا کرده‌اند تا اطلاعات بیشتری درباره محصول یا خدمات شما کسب کنند. به همین دلیل ۴۵٪ از کسب و کارهایی که از بازاریابی ویدئو استفاده می‌کنند گفتند که آن‌ها یک ویدئو در صفحه اصلی خود دارند و این ویدئو بسیار موثر بوده است.

تلاش برای توضیح دادن و رسوندن یک مفهوم بسیار دشوار است ولی با ایجاد فیلم‌های متحرک و انیمیشن می‌توان مفاهیم را به به آسانی منتقل کرد. علاوه بر این، صحبت کردن طولانی و بدون صدای ریتمیک و تصاویر جالب، خسته‌کننده و به اندازه کافی خواب‌آور است.

فیلم‌های متحرک ترکیبی کامل از سرگرمی، نوستالوژی و سادگی است.

درس و رقص

۷. ویدئو، حتی خریداران بد قلق را جذب می‌کند 

ویدئو  یک ابزار عالی برای یادگیری است، اما از همه مهم‌تر ابزاری فوق العاده آسان برای خریدار است. مشتری از شما کارهای مدرن می‌خواهد و می‌خواهد هر محصول و کسب و کاری را در عمل ببیند. یکی از عوامل موثر در تبلیغات ویدئویی همین موارد است. بازاریابی ویدویی می‌تواند یک مخاطب بد قلق را هم جذب کند و باعث خرید کاربر از سایت شما شود.

اطمینان حاصل کنید که شما نه تنها به چشم، بلکه به گوش مشتری خود اهمیت می دهید. مزیت رقابتی شما با سایر رقبا و کسب و کارهای دیگر استفاده درست از بازاریابی ویدیویی است که قدرت شما را دو برابر می‌کند!

ویدئو مارکتینگ

۸. ویدئو سهم بزرگ در شبکه‌های اجتماعی دارد 

مایکل استلسنر، مدیر بخش بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، اعلام کرد ۶۰ درصد از بازاریابان اجتماعی از محتوای ویدئویی در سال ۲۰۱۵ استفاده می‌کرده‌اند و این آمار به ۷۳ درصد در سال ۲۰۱۶  رسیده است.

شبکه‌های اجتماعی محتوای ویدئویی را با ویژگی‌های جدید همیشه به روز می‌کنند. فیس‌بوک ۳۶۰۰ ویدیو در آرشیو خود دارد و همچنین یک کانال ویدئویی زنده (یک برنامه ویدیویی برای نوجوانان) را راه‌اندازی کرده است. Instagram به جای ۳۰ ثانیه فیلم کوتاه تغییر رویه داده و زمان آن را به ۶۰ ثانیه افزایش داده و شاید در آینده بیشتر هم بشود! و حتی قابلیت پخش زنده ۲۴ ساعته را به کسب وکار خود اضافه کرده است، توییتر دارای Periscope است و یوتیوب دومین شبکه اجتماعی محبوب جهان است.

۷۶ درصد از کاربران می‌گویند که اگر یک ویدئو سرگرم کننده باشد، این ویدیو را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. بنابراین فیلم‌های سرگرم کننده برای تشویق کاربران بسیار مفید است و سهم مهمی در افزایش کسب و کار شما دارد. اشتراک در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد و شما می‌توانید نتیجه آن را به خوبی احساس کنید.

انتشار در شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *