بازاریابی نوین ، لازمه ی موفقیت در کسب و کار های امروزی

اینفلوئنسر
اینفلوئنسر کیست و چرا باید در بازاریابی مدرن به آن توجه کرد؟
۱۳ تیر ۱۳۹۶
گوشی های هوشمند
انقلابی که گوشی های هوشمند در زندگی ما بپا کردند
۲۰ تیر ۱۳۹۶
نمایش همه

بازاریابی نوین ، لازمه ی موفقیت در کسب و کار های امروزی

بازاریابی نوین

مدیرعامل و رئیس هیئت‌ مدیره برند جهانی و نام آشنای Starbucks چنین اذعان می‌کند، رسانه‌های اجتماعی و دیجیتالی به قطار سریع السیری می‌مانند که به هیچ وجه قصد ندارند به خانه بازگردند. همان‌گونه که اسکولتز توصیف می‌کند، رسانه‌های اجتماعی و دیجیتالی به پدیده قرن تبدیل شده‌اند و با سرعتی سرسام‌آور در حال رشد و پیشروی می‌باشند، شما هم اگر نمی‌خواهید از این بزم بی‌نصیب بمانید، می‌بایست تا دیر نشده به این جریان بپیوندید و با بازاریابی نوین آشنا شوید.

با به کارگیری درست و بجای بازاریابی نوین برند خود را به سوی تکنولوژی‌ها و ارتباطات دیجیتالی سوق دهید، چنین اقدامی برای هر کسب و کاری یک گام حیاتی و مهم محسوب می‌شود، فرقی نمی‌کند تجارت شما چقدر کوچک یا بزرگ است.

بازاریابی دیجیتال برای تمامی شرکت‌ها با هر سایز و بودجه‌ای دست یافتنیست، فقط باید به نحو احسنت در مورد استراتژی خود بیندیشید و تصمیم بگیرید، درست همانطور که برای تمامی جنبه‌های کسب و کارتان چنین می‌کنید. نباید از اهمیت این موضوع غافل شوید.

در اینجا قصد داریم عوامل مؤثر در انقلاب دیجیتالی را از نظر بگذرانیم و اهمیت بازاریابی نوین و یا دیجیتالی در شرکت‌های کوچک و متوسط را مورد بررسی قرار دهیم. با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید :

مخاطبین آنلاین بالقوه

اندکی تعمق کنید و از خود بپرسید چه تعداد از مشتریان فعلی و بالقوه شما آنلاین هستند، شاید هم ساده‌‌تر باشد که آمار مشتریانی را در آورید که آنلاین نیستند، چرا که شمارش آن‌ها بی‌شک آسان‌تر است!

بر اساس آمار و ارقام Eircom Household Sentiments Survey، ۶١ درصد از جمعیت کشور ایرلند گوشی هوشمند داشته و ۴٠ درصد از آن‌ها به تبلت دسترسی دارند. این مشتریان بالقوه در تک تک لحظات زندگی خود آنلاین بوده و تکنولوژی دیجیتالی را به عنوان عضوی حیاتی و جدایی‌ناپذیر از هویت و موجودیت خود پذیرفته‌اند. ۴۶ درصد از این افراد بین ١۶ تا ٢۴ سال سن داشته و اعتراف می‌کنند مدام نگرانند که اگر برای مدت زمانی کوتاه آنلاین نباشند، از شبکه‌ های اجتماعی دور شوند و چیز مهمی را از دست بدهند.

در سال ٢٠١٣ سود فروشگاه‌های آنلاین رشدی ٢۵ درصدی را تجربه کرد و پیش‌بینی می‌شود حجم فروش فروشگاه‌های آنلاین در سطح بین المللی به ۵/١ تریلیون دلار در سال جاری برسد. واضح است که برای دستیابی به بازارهای دور و نزدیک تنها به ابزاری درست و مناسب نیاز خواهید داشت. اینجاست که تکنیک‌های تبلیغات دیجیتال وارد صحنه می‌شوند. نباید اهمیت بازاریابی آنلاین را دست کم گرفت.

بازاریابی نوین را آغاز کنید

روز به روز بر شمار شرکت‌هایی که به اهمیت بازاریابی نوین پی برده‌اند، افزوده می‌شود و در نتیجه با چالش تازه‌ای روبرو می‌شوند؛ دستیابی و گسترش دانش و تخصص در زمینه بازاریابی نوین.

مقاله‌ای با عنوان “نگاهی اجمالی بر گرایش‌های دیجیتال در سال ٢٠١۴” منتشر شد که نشان می‌دهد، دو سوم شرکت‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که می‌بایست مقدمات ورود به دنیای بازاریابی نوین یا دیجیتالی را فراهم آورند اما از این میان تنها ٢٣ درصدشان با اطمینان می‌گویند، تکنولوژی لازم برای به موفقیت رسیدن در این زمینه را دارند و باقی شرکت‌ها نگران فقدان مهارت‌های لازم بوده و این مشکل را بزرگ‌ترین مانع بر سر راه خود می‌دانند. خبر خوب برای شرکت‌های کوچک و متوسط این که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین گامی که می‌بایست در مقوله تحقق بازاریابی دیجیتالی بردارید، تصرف کردن رسانه‌های اجتماعی و به قدرت رسیدن در این رسانه‌هاست و تکنولوژی لازم برای جامه عمل پوشاندن به این اهداف عملاً در دسترس همگان قرار دارد.

جای تعجب نیست که مالکان تمام شرکت‌ها نمی‌دانند چگونه می‌توان در دنیای پر پیچ و خم بازاریابی دیجیتالی گلیم خود را از آب درآورند، اما کمتر کسی را می‌توان یافت که با رسانه‌ های اجتماعی بیگانه باشد. بیش از نیمی از افراد بزرگسال در ایرلند حساب کاربری فیسبوک دارند و ٧۶ درصد از صاحبان گوشی‌های هوشمند از برنامه فیسبوک بر روی موبایلشان استفاده می‌کنند، در نتیجه می‌توان فیسبوک را یک راه ساده و کارآمد برای دستیابی به مخاطبین بیشتر دانست. کمی زمان صرف کنید تا با انواع مختلف پلتفرم‌های رسانه‌ های اجتماعی و نحوه عملکردشان آشنا شوید.

اگر در پی یک راهکار سریع و هدفمند هستید، باید به سراغ متخصصین بازاریابی و شرکت های دیجیتال مارکتینگ بروید تا آن‌ها تأثیر و بازدهی کمپین‌های بازاریابی آنلاین شما را بیشتر کنند.

همه چیز را شخصی کنید

یکی از جدیدترین گرایش‌ها در تحت تصرف آوردن رسانه‌ های اجتماعی در اختیار گرفتن نیرو و نفوذ کارمندان رسانه‌هاست. تد رابین، استاد و متخصص رسانه‌ های اجتماعی در مقاله‌ای با عنوان ١۵ عامل تأثیرگذار بر قدرت رسانه‌های اجتماعی در سال ٢٠١٣ به این نکته اشاره دارد که در عصر حاضر داشتن روابط به جدیدترین واحد پول بدل شده و برای داشتن یک استراتژی موفق در رسانه‌های اجتماعی کافیست نیروی کارمندان خود را در دنیای دیجیتالی در اختیار بگیرید و از آن به نفع نام و نشان برند خود و قدرت گرفتن آن بهره بگیرید. این رویکرد شخصی کردن ارتباطات یک برند می‌تواند برای شرکت‌های کوچک و متوسط مناسب و مؤثر باشد چرا که این شرکت‌ها در موقعیتی قرار دارند که می‌توانند تعاملات میان مشتریان و کارمندان را رصد کنند و این استراتژی با حداقل هزینه قابل اجراست و در نتیجه کاملاً مقرون به صرفه‌اند.

بی‌تردید چنین رویکردی زمانی عملی می شود که کارمندان به محل کار خود دیدگاهی مثبت و خوش‌بینانه داشته باشند و این به ارتباط میان مدیران و ر‌ؤسای یک شرکت با کارمندانشان باز می‌گردد. رابین معتقد است این چرخه اعتماد و تفویض اختیار می‌تواند رضایتمندی مشتریان، اعتبار و خوشنامی یک برند، وفاداری کارمندان و در نهایت سوددهی تجارت شما را افزایش دهد.

رسیدن به محتوایی مناسب

شرکت‌ها با گسترده‌تر کردن روابط خود می‌توانند به اهمیت بازاریابی نوین پی‌ببرند، لیکن یکی دیگر از الزامات ضروری و اجتناب ناپذیر بازاریابی نوین هیجان انگیز و جالب توجه بودن این تعاملات و مشارکت‌هاست. در این مرحله است که بازاریابی محتوا مجال عرضه اندام می‌یابد.

برای کسانی که با این مفهوم ناآشنایند، باید بگوییم که بازاریابی محتوا تکنیک خلق اطلاعاتی ارزشمند، جامع و مرتبط و قرار دادن آن در اختیار مخاطب است. هدف از چنین رویکردی دادن اطلاعات به مصرف‌کنندگان است، اطلاعاتی که از دید مخاطبین مفید، آموزنده و بعضاً سرگرم‌کننده و جالب می‌باشد، اما هدف از بازاریابی محتوا در بلند مدت متقاعد کردن مخاطبین به خرید کالا یا خدمات است. شرکت‌های کوچک از حیث زمانی آهسته‌تر از سایرین حاضر به پذیرش و طراحی استراتژی‌های بازاریابی محتوا می‌شوند و این در حالیست که اهمیت بازاریابی آنلاین برای تمامی آن‌ها محرز و مسلم شده است.

بر اساس تحقیقات انجمن بازاریابی محتوا و MarketingProfs، ۶٠ درصد از بازاریاب‌ها چنین برنامه‌ریزی کرده‌اند که بودجه و زمان اختصاص یافته به بازاریابی محتوا را در سال جاری افزایش دهند، این امر حاکی از آگاه شدن شرکت‌ها و پی بردن آن‌ها به ارزش و اهمیت وافر بازاریابی محتواست. اطلاعات جمع آوری شده توسط Forrester Research نشان می‌دهد که اجرای یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق برای بسیاری از شرکت‌ها چالش برانگیز بوده و آن‌ها نمی‌توانند به نتایجی که باید دست یابند.

بدون شک همه شما با چالش سطل آب یخ ALS آشنا هستید، این چالش یک نمونه بارز از عملکرد صحیح و مؤثر بازاریابی محتواست. این چالش با سرعتی غیرقابل باور در تمام دنیا پیچید و بسیاری از مردم از آن استقبال کردند. اما اگر در زمره کسانی هستید که از این چالش بی‌خبرید، باید چنین توضیح داد، مردم در رسانه‌ های اجتماعی ویدئویی را منتشر کردند و در آن یک سطل آب یخ بر روی خود واژگون کردند تا آگاهی و سرمایه‌گذاری در بیماری ALS را افزایش دهند. یک ایده بسیار ساده که در حین سادگی توانست بی اندازه موفق عمل کند و در آن واحد حس شادی و ناراحتی را در مردم برانگیزد (در نتیجه توانایی لازم برای درگیر کردن طیف وسیعی از مردم را داشت). با مزه و رایگان بودن این Call to Action به معنای امکان شرکت کردن تمامی اقشار جامعه در این چالش است، اما حقیقت این است که همه می‌خواستند در این حرکت انسان دوستانه سهم و نقش داشته باشند. می‌توان چنین اصولی را در هر استراتژی بازاریابی محتوا پی‌ریزی کرد تا شانس موفقیتتان افزایش یابد.

عمل کردن

با قبول کردن و پذیرش اهمیت بازاریابی آنلاین و نقش آن در موفقیت کسب و کار شما گامی مؤثر و حیاتی تلقی می‌شود اما زمانی این حرکت تحقق می‌یابد که به درکی صحیح از ظرفیت شرکت خود دست یابید تا از تبلیغات دیجیتال به نحو احسنت بهره ببرید. داشتن افرادی زبده، کارآزموده و متخصص در شرکت نعمت بزرگیست اما می‌توانید از مهارت و توانایی مشاورینی خارج از شرکت خود نیز در راستای گسترش و اجرای یک کمپین بازاریابی آنلاین مؤثر و موفق مستفیض شوید. توجه داشته باشید که در عرصه رسیدن به اهداف خود در مقوله بازاریابی تنها نیستید و اگر درست و به موقع عمل نکنید از رقبایتان عقب می‌مانید. ویکتور کیام، یکی از موفق‌ترین مدیران آمریکایی می‌گوید؛ در دنیای تجارت اگر با تمام سرعت به دویدن ادامه دهید، رقابت شما را می‌گزد اما اگر ثابت و بی‌حرکت بمانید، رقابت شما را خواهد بلعید.

زمان آن فرا رسیده که دست به کار شوید و با یک کمپین قدرتمند و تحسین‌برانگیز در بازاریابی نوین تأثیر خود را بر جای گذاشته و اهدافتان را عملی کنید.

اگر سوالی در ذهنتان هست و یا نیاز به مشاوره در زمینه بازاریابی دیجیتال دارید با متخصصان ما تماس بگیرید .

منبع: onlinemarketing.ie

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *