چرا شرکت های B2B به یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی نیاز دارند؟

سئو محتوا
چگونه با تمرکز بر روی سئو محتوا، باعث پیشرفت سایت شویم؟
۳ دی ۱۳۹۶
سبک یادگیری-اینفوگرافیک
سبک یادگیری منحصر به فرد شما کدام است؟
۱۲ دی ۱۳۹۶
نمایش همه

چرا شرکت های B2B به یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی نیاز دارند؟

بازاریابی دیجیتالی

به ۵ دلیل، محتوا رکن اصلی استراتژی دیجیتالی محسوب می‌شود.

در عصر حاضر به کار گرفته شدن بازاریابی دیجیتالی برای شرکت های B2B (تجارت به تجارت) و سازمان ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. وبسایت شرکت های تولید کننده، موتورهای جستجو و در اغلب کشورها ایمیل ها به عنوان یک منبع اطلاعاتی دست اول و مهم در اختیار خریداران قرار گرفته است.

اگر کمی بیشتر کنکاش کنید و به تأثیرات کلی رسانه های اجتماعی و رویدادهای آنلاین بر خریدهای انجام شده نگاهی بیفکنید، به درخور توجه بودن نقش این دو عامل در شکل گیری خریدها پی می‌برید. شمار کثیری از سازمان های B2B فعال در عرصه های تخصصی از قبیل خدمات مالی و تخصصی، نرم افزار و فناوری اطلاعات، تولید و ساخت، مهندسی و علوم، در حال حاضر بازاریابی دیجیتالی را با موفقیت به خدمت گرفته اند. اما از آنجایی که رویکرد برنامه ریزی شده و مشخصی ندارند نمی‌توانند میان سرویس هایی که عرضه می‌کنند، ارزش هایی که خلق می‌نمایند و تخصصی که در اختیار دارند، یک ارتباط مطلوب برقرار نموده و از داشته های خود به نحو احسنت بهره برند، لذا نمی‌توانند نیاز مشتریان را آن طور که باید پاسخگو بوده، برآورده سازند.

چرا بازاریابی محتوا رکن اصلی یک استراتژی دیجیتالی است؟

بدون شک رمز رسیدن به یک بازاریابی دیجیتالی B2B موفق در ترغیب کردن مشتریان، سر ذوق آوردن مشتریان احتمالی و فراهم آوردن مضامین و محتوای مفید و با کیفیت است که به آن ها کمک می‌کند تجارت خود را بهبود بخشند، چه از حیث درآمدزایی چه در زمینه عملکرد و بازدهی.

در مقاله “چگونه با تمرکز بر روی سئو محتوا، باعث پیشرفت سایت شویم؟” به اهمیت و چگونگی بررسی محتوا و انجام تغییرات برای پیشرفت سایت اشاره کردیم.

قلب یک استراتژی دیجیتالی موفق با خلق و نشر محتوای فوق العاده با کیفیت و مطلوب می‌تپد، چنین محتوایی مزایایی به همراه می‌آورد که از طریق استراتژی های روابط عمومی‌ دیجیتال، رسانه های اجتماعی، جستجو و Landing Page (صفحات فرود) می‌توان اثر بخشی آن رابه حداکثر رساند. در ادامه ۵ دلیل آورده‌ام که چرا سازمان های B2B برای پشتیبانی و حمایت بازاریابی دیجیتالی خود نیازمند بازاریابی محتوا هستند.

۱. قرار گرفتن مداوم و مرتب محتوای با کیفیت در وبسایت شما، جلب اعتماد مخاطبین را درپی خواهد داشت.

تبادل نظر کردن و صحبت در خصوص موضوعات مشابه و یکسان مزایای غیر قابل انکاری برای SEO دارد. اما مزایای بازاریابی محتوا بیشتر از نقطه نظر تعامل انسانی مورد توجه قرار می‌گیرند تا از منظر تکنیکی و فنی. این که هر از گاهی در مورد موضوعات مشخصی بحث های مفصلی ترتیب دهید، برایتان اعتبار به همراه می‌آورد و اعتماد مشتریان را جلب می‌کند. فراموش نکنید که اعتماد اولین شرط معامله است.

توصیه می‌کنم مقاله “۶ مرحله برای تولید محتوای دیجیتالی موفق” را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

۲. شرکت ها به افرادی احتیاج دارند که داستان آن ها را دهان به دهان نقل کنند.

مردم با کسانی معامله می‌کنند که از یک سو به آن ها اعتماد دارند و از سوی دیگر به آن ها علاقمندند. تجربه های شخصی و به اشتراک گذاشته شده در دنیای مجازی می‌تواند پالوده چنین ارتباطاتی را شکل داده و تأثیر بسزایی در به هیجان واداشتن مردم ایفا می‌کنند. در دهه ۶٠ میلادی، شرکت های تبلیغاتی در جستجوی قشر خاصی از مردم بودند تا مشکلات آن ها را به تصویر کشیده و به حل آن بپردازند، از آن زمان تاکنون بازاریابی به همان سبک و سیاق باقی مانده است.

۳. دیگر چیزی به اسم روابط عمومی رادیویی (Broadcast) وجود خارجی ندارد.

تمامی ارتباطات می‌بایست دو طرفه باشد. این که شما متکلم الوحده باشید و مدام حرف بزنید، کافی نیست، باید گوش فرا دهید، واکنش نشان داده و پاسخگو باشید. جامعه در تمامی اشکال تجارت مدرن و بازاریابی مدرن تبلور یافته است. شرکت های ارائه دهنده سیستم های مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) از قبیل Salesforce ابزاری همچون Radian6 را وارد حوزه رسانه های اجتماعی کرده است، در حالی که آخرین نسخه CRM گوگل توصیه های مخاطبین شما را در میان نتایج حاصل از جستجویتان به تعویق می‌اندازد.

۴. اینترنت دست دروغگویان را به سرعت رو می‌کند.

رسانه های اجتماعی زمین بازی را متعادل و هموار ساخته و بازار فروش گیرایی برای مشتریان بی میل مهیا ساخته‌اند. همان گونه که یک نقل قول معرکه می‌تواند به مانند ویروس در اندک زمانی در میان افراد جامعه پخش شود و تجارتی را به اوج رساند، یک تجربه بد از یک مشتری مأیوس و ناامید می‌تواند ارکان یک تجارت را فرو بریزد، چرا که مشتریان ناراضی به این نتیجه می‌رسند که تنها نیستند. بنابراین بهتر است از همان ابتدای امر رک و رو راست باشید و شفاف سازی های لازم را انجام دهید.

۵. محتوا تبدیل می‌شود.

اغلب محصولات و خدمات B2B، این رسالت را به دوش دارند که درصدد رفع مشکلات قشر خاصی از مشتریان برآیند. این محصولات و خدمات مشکلات موجود را شناسایی کرده، تشخیص می‌دهند، سپس برای رفع این مشکلات چاره ای می‌اندیشند تا اثرات مخرب آن ها را به حداقل رسانده و در نهایت موفق به حذف آن از صورت مسئله شوند، چنین ترفندی یک راهکار بسیار خوب و مؤثر است که اعتبار و متعاقب با آن یک فروش ایده آل را برایتان به ارمغان می‌آورد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *