بازاریابی ایمیلی چیست؟

تاثیر اینستاگرام در بازاریابی
اینستاگرام و اهمیت آن در بازاریابی
۱۶ بهمن ۱۳۹۵
سئو مناسبتی
سئو مناسبتی چیست؟
۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نمایش همه

بازاریابی ایمیلی چیست؟

بازاریابی ایمیلی

 بازاریابی ایمیلی چیست؟

بازاریابی ایمیلی راهی برای دستیابی به مشتریان از طریق ایمیل الکترونیکی می باشد. برخلاف اسپم بازاریابی ایمیل مستقیم به کسانی که به حوزه تخصصی تجارت شما علاقه‌مندند فرستاده می شود. اطلاعاتی که فرستاده می شود بیشتر شبیه موشک لیزری می باشد تا بمب. در مقایسه با آگهی یا اشکال دیگر تبلیغ در رسانه نسبتاً هزینه کمتری می طلبد و بدون در نظر گرفتن آیتم مورد تبلیغ یا فروش، هزاران مشتری احتمالی مستقیما با قیمت کمتر به آن دسترسی پیدا می کنند. در این روش، پیام تجاری شما را با ترکیبی از تصاویر جذاب، متن ها و لینک ها به افرادی که بیزینس یا محصول شما را هرگز نشنیده اند اما در حوزه تخصصی تجارت شما آگاه و علاقه مند هستند خواهد رسید.

بعد از آگاهی از بازاریابی ایمیلی می توانید برای دسترسی به مشتری های بیشتر از این روش استفاده کنید.

بازاریابی ایمیلی همچنین برای شما راه آسانی را برای پیگیری میزان تاثیر آن روش به شما ارائه می دهد.  با پیگیری تعداد بازدیدهای وبسایت شما بعد از فرستادن انبوهی از ایمیل ها، سنجش اینکه آیا این روش برای شرکت شما موثر خواهد بود آسانتر خواهد شد و حتی این روش خوبی است تا مشتری ها را دوباره به تجارت خود بازگرداند. بسیاری از شرکت ها همچنین گزینه ی “unsubscribe” به معنای “از اشتراک خارج شدن” را ارائه می دهند تا شرکت ها بتوانند بیشتر افرادی را که واقعا به آن علاقه مند هستند حفظ کنند.  همچنین شرکت ها می توانند یک مکانیزم feedback به معنای”بازخورد” را برگزینند که در آن مشتری های احتمالی بتوانند به طور مستقیم در مورد یک فعالیت تبلیغی بازرگانی نظرات خود را اعلام کنند.

بازاریابی ایمیلی می تواند بیشتر از یک متن باشد. فرمت های رسانه ای می توانند در کنار محصول شما تصاویری را اضافه نمایند که بر بافت  وجو مکان تبلیغ محصول تاثیر بیشتری می گذارد. در بازاریابی ایمیلی توجه کامل شما بر روی مشتری احتمالی متمرکز است. آگهی های آنی که به صورت دفعه ای روی صفحه ظاهر می شوند غالبا به صورت موقت و سریع بر روی محتوایی که مشتری مشغول خواندن آن است پدیدار میگردد، در صورتی که بازاریابی ایمیلی خودش به عنوان محتوا محسوب می شود.

اینترنت محبوب ترین روش جمع آوری اطلاعات در مورد محصولات و خدماتی که فرد به آن علاقه مند است می باشد. بالابردن قابلیت پدیدار شدن بیزینس شما در جستجوهای اینترنتی از طریق توزیع چاپ مطبوعاتی و بازاریابی اینترنتی ابزارهای مفیدی برای جستجوی مشتری کنونی و مشتری های احتمالی که در مورد محصول یا خدمات شما آگاهی دارند می باشد و این روشی است که در سرتاسر دنیا در بیزینس استفاده       می گردد و به شما در رشد بیزینس کمک خواهد کرد.

خبرنامه های ایمیل:

خبرنامه ایمیل روش موثری در حفظ اساس  مشتری است که در مورد  محصولات و خدمات ارائه شده شرکت شما آگاهی دارد. خبرنامه ایمیل می تواند به شکل چاپ مطبوعات باشد یا می تواند شامل تصاویر و اطلاعات در مورد خرید یک محصول باشد. بعضی از خبرنامه های ایمیلی برای جلب مشتری سهمیه ای دارند که بدین وسیله مشتری بازگردد و و یا از پیشنهاد ویژه ای بهره ببرد و این یک روش معمول برای حفظ ارتباط با مشتری است.

تحقیقات ایمیلی

تحقیقات ایمیلی مطالبی است که برای مشتری های شما فرستاده می شود که در آن نظرات آنها و به اصطلاح فیدبک مشتریان را می خواهد و این یک روش عالی برای تست یک محصول جدید، خدمات یا ایده ی جدید است و همچنین روش خوبی برای نشان دادن این است که به مشتری هایتان نشان دهید که به  نظرات آنان اهمیت می دهید و تمایل به کار کردن با آنها را دارید.

اگر با خواندن این مقاله، علاقمند هست که در مورد بازاریابی ایمیلی و مزایا و امکانات آن بیشتر بدانید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *