۲۰ نکته برای توسعه یک فعالیت موفق بازاریابی از طریق ایمیل

گیمیفیکیشن
۵ مثال گیمیفیکیشن های اجتماعی که دنیا را نجات دادند
۱۸ دی ۱۳۹۵
برندینگ-شخصی-استیو-جابز
برندسازی شخصی چه کمکی به کسب وکار شما می کند؟
۲۵ دی ۱۳۹۵
نمایش همه

۲۰ نکته برای توسعه یک فعالیت موفق بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی-از-طریق-ایمیل
20 نکته برای توسعه یک فعالیت موفق بازاریابی از طریق ایمیلنویسنده ترنم ایرجی on Jan 11رتبه 4.5

بازاریابی از طریق ایمیل یک ابزار بازاریابی با قیمت مناسب می باشد که هدف آن ایجاد روابط طویل با مشتریان است، با اهداف و پیام های واضح. بازاریابی از طریق ایمیل می تواند به طور موثری از تلاش های شما در بازاریابی گاه به گاه با هزینه نسبتا کمی پشتیبانی کند. از آنجایی که بر اساس صنعت و مخاطب، اهداف می تواند مختلف باشد، تصمیم گرفتیم که بر توسعه لیست کانتکت یا تماس ها تمرکز کنیم که احتمالا مهمترین بخش هر استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل می باشد. در این مقاله، به بیست نکته در مورد چگونگی افزایش و حفظ افرادی که اشتراک دارند و همچنین چگونگی توسعه یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق، اشاره خواهم کرد.

۱- نیازهای مخاطب مورد هدفتان را شناسایی کنید.

آنچه را که به مخاطب مورد هدف شما ارزش می دهد را بیابید و در مورد آن با دیگران مشورت کنید.

مخاطب-هدف

۲- برای فرم اشتراک، یک صفحه فرود (مقصد) بسازید.

یک صفحه فرود اختصاصی باید شامل تمام ویژگی های مورد نیاز برای فهم کاربر از علت انتخاب خبرنامه شما باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “صفحات فرود و انواع گوناگون آن” را مطالعه نمایید.

صفحه-ورود

۳-  از تست A/B استفاده نمایید

از تست A/B می توان برای تشخیص اینکه کدام جعبه اشتراک بهتر کار می کند استفاده کرد. استایل، رنگ ها، فونت ها، و call to action را آزمایش کنید و به مخاطب مورد هدف اجازه دهید تا به شماsign-up box را که آنها ترجیح می دهند نشان دهند.

تست-A/B
۴- قابلیت نمایش فرم اشتراک

در بازاریابی از طریق ایمیل، فرم اشتراک را بالای فولد (تا شدگی وسط صفحه) قرار دهید. این کار احتمال ثبت نام در اشتراک را بالا می برد و باعث می شود که call to action و فرم اشتراک برای کاربر بیشتر به چشم خورده و دیده شود.

فرم-اشتراک

۵- فرایند آسان اشتراک

فرایند ثبت اشتراک را با کاهش تعداد مواردی که در فیلد ها باید حتما جواب دهند و همچنین از بین بردن موانع آسان نمایید و احتمال ثبت اشتراک را افزایش دهید.

اسان-سازی-اشتراک
۶- ترکیب رسانه های اجتماعی

فرم اشتراک را با فعالیت های رسانه های اجتماعی تان ترکیب کنید. می توانید فرم اشتراک را در صفحه طرفداران فیس بوکتان قرار دهید و یا از رسانه های اجتماعی تان استفاده کنید و  کاربران را به صفحه فرود فرم اشتراک هدایت کنید. و هر دو تاثیر گذار می باشد اما نتایج آنها بستگی به مخاطب مورد هدف شما دارد.

ترکیب- رسانه-های-اجتماعی
۷- انتشار خبرنامه ها

خبرنامه های قبلی خود را در خصوص بلاگ ها آپلود کنید و آنها را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این کار شما را قادر می سازد تا بتوانید نشان دهید که چه چیزی را  برای افراد عضو شده در اشتراک ارائه می دهید. از طرف دیگر، شما محتویات جدید و لینکی را ایجاد خواهید کرد که از تلاش های سئو (بهینه سازی موتور جست و جو) ی شما پشتیبانی خواهد کرد.

انتشار-خبرنامه
۸- فراوانی و تکرر ثابتی داشته باشید

به یاد داشته باشید که بازاریابی ایمیلی ابزاری است که تلاش شما را در روابط طولانی مدت با مشتری هایتان قوی تر می کند و در نتیجه شما نیاز خواهید داشت که تعداد ایمیل ها را ثابت نگه دارید.

بازاریابی-از-طریق-ایمیل

۹- کاربران را از تکرر ایمیل آگاه سازید.

کاربران را از اینکه شما هر روز به آنان ایمیل نمی فرستید و ایمیل ها تکراری نیست آگاه سازید. ممکن است برای شما واضح و روشن باشد ولی این نشانه ای است که ایمیل شما اسپم نیست.

ایمیل
۱۰- سیاست حریم خصوصی واضحی داشته باشید.

حریم خصوصی، موضوعی بسیار مهم برای میلیون ها نفر از مردم است. بنابراین کاربران باید احساس امنیت کنند. حریم خصوصی خود را واضح بیان نمایید. آنها باید بدانند که چرا اطلاعات شان را جمع آوری می کنید و چگونه از آن استفاده می کنید.

حریم-خصوصی
۱۱-  زمان برایتان اهمیت داشته باشد.

در زمان درستی از آنان درخواست ثبت نام در اشتراک کنید. زمانی که کاربر از تجربه ای که شما در وبسایت برای او ارائه داده اید راضی باشد، شانس بیشتری برای جمع آوری اطلاعات وجود دارد.

اهمیت-زمان
۱۲- فایل خبرنامه

لازم است که بر فایل خبرنامه متمرکز باشید. این را بدانید که نه فقط فایل باید جذاب و خوش طرح باشد بلکه باید خیلی آسان و بخصوص قبل از لود شدن تصاویر قابل فهم باشد.

فایل-خبرنامه
۱۳- اضافه کردن دکمه های اشتراک در خبرنامه

اطمینان یابید که دکمه های sharing (به اشتراک گذاری) را به آن اضافه کرده باشید. و این فرصتی را به کاربران میدهد تا بتوانند به راحتی پست های جذاب را به اشتراک بگذارند.

اشتراک-در-خبرنامه
۱۴- اضافه کردن “call to action” در بلاگ تان

به پاورقی هر پست باگ یک “call to action” اضافه نمایید و کاربران را به ثبت نام در اشتراک خبرنامه تشویق کنید. کاربرانی که وقت کافی برای خواندن مقاله شما گذاشته اند احتمال بیشتری به ثبت نام در خبرنامه برای دریافت چنین مقالاتی دارند.

دعوت-به-اقدام
۱۵- تمایز سازی و موضوعات مورد علاقه

برای کاربران گزینه ای را فراهم نمایید که بتوانند موضوعات خاصی را که مورد دلخواهشان است انتخاب کنند. از لیست های چندگانه یا گروه های مورد علاقه برای ایجاد کمپین ایمیلی موثرتر استفاده نمایید.

موضوعات-مورد-علاقه
۱۶- بر کیفیت محتوا تمرکز داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که شما برای افراد ثبت نام شده در اشتراک محتوای مربوطه را ارائه داده اید و همچنین توجه داشته باشید که شما باید بتوانید میزان بیشتری با ارائه دسترسی به محتواهای منحصر به فرد اضافه نمایید. به یاد داشته باشید که موفقیت بازاریابی ایمیلی، افزایش تعداد ثبت نام کنندگان در اشتراک نیست بلکه حفظ و نگه داشتن رابطه ای قوی تر و موثرتر با آنها است.

محتوا
۱۷- کتابهای الکترونیکی و راهنما نیز ارائه دهید.

کتابهای قابل دانلود و متن راهنما در ازای گرفتن ایمیل شان به آنان ارائه دهید. افراد به اطلاعات رایگان علاقه مند اند به ویژه زمانی که وبسایت شما به ارائه مطالب عالی شناخته شده است.

کتاب-الکترونیک
۱۸- مسابقات برگزار کنید.

مسابقات می تواند به شما در جمع آوری آدرس ایمیل کمک کند و می تواند بازدیدکنندگان زیادی را جذب کند و سر و صدای زیادی بکند. برای دانستن اینکه چگونه یک مسابقه موفق در رسانه های اجتماعی اداره کرد، می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

مسابقه-کارمندان
۱۹- از کاربران فیدبک (بازخورد) بگیرید.

زمانی که کاربری از اشتراک خود در لیست ایمیل شما صرفه نظر می کند باید از او بازخورد بخواهید. این به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که کجای کار اشتباه بوده است و اینکه آیا باید تکرر ارسال ایمیل بیشتر باشد یا اینکه محتوا هیچ ارتباطی با حوزه ی مورد علاقه ی کاربر نداشته است و یا مشکلی دیگر وجود داشته است. و همچنین اطمینان یابید که شما تحقیقات را انجام می دهید و از افراد ثبت نام شده در اشتراک بپرسید که چه مطالبی و خدماتی را مایل هستند که دریافت نمایند. و این باعث می شود تا ایده های جدید به شما بدهند و شما بتوانید مشترکین را حفظ و همچنین افزایش دهید.

بازخورد
۲۰-  به کاربرانتان انگیزه و اشتیاق بدهید.

اگر فردی ایمیلی را فوروارد کرده و یا اینکه در سوالات تحقیقی شما شرکت کرده به وی جایزه بدهید و به گونه ای او را تشویق کنید. اطمینان یابید که به مردم جایزه و یا به گونه ای از او قدر دانی کرده اید و او نیز پاسخ شما را دهد.
همانطوری که ما همیشه در این پست های بلاگی تاکید کرده ایم نباید هیچوقت فراموش کنید که با کابران تان صادق باشید. با داشتن صبر و خلاقیت، و با دنبال کردن نکات بالا، شما مطمئنا قادر خواهید بود که یک کمپین بازاریابی ایمیلی استواری را توسعه دهید و فروش تان را بیشتر کرده و روابطتان را با مشتری بهتر کنید.

انگیزه-دادن-به-کارمندان

اگر با مطالعه این مقاله، هنوز نیاز به داشتن اطلاعات کاملتری دارید و دوست دارید بازاریابی از طریق ایمیل را بیشتر بشناسید، مقاله “بازاریابی ایمیلی چیست و چه استراتژی دارد” را مطالعه کنید. و اگر با مطالعه همین مقاله به این نتیجه رسیده اید که بازاریابی از طریق ایمیل در توسعه بازاریابی کسب و کارتان تاثیرگذار است با مشاوران رسپیناتک تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *