اینستاگرام و اهمیت آن در بازاریابی

ویژگی های یک سایت خوب
ویژگی های یک سایت خوب و حرفه ای
۱۳ بهمن ۱۳۹۵
بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی چیست؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۵
نمایش همه

اینستاگرام و اهمیت آن در بازاریابی

تاثیر اینستاگرام در بازاریابی

اینستاگرام، در خدمت کسب و کار شما

باور کنید یا نه در زمان های نه چندان دور، موبایل های ما دوربینی نداشتند و حتی خبری از سلفی هم نبوده !

هر چند این قضیه به زمان های خیلی دور برنمی گردد ولی باور این که ده سال پیش، سلفی جایی در زندگی ما نداشته کمی سخت است.

یعنی چطور بدون سلفی گرفتن زندگی می کردیم؟

این روزها بیشتر فعالیت ما در شبکه های اجتماعی به شکل تبادل عکس و اظهار نظر در مورد پست های دیگران درآمده، بله دقیقا زمانی که یک عکس با عنوان “همین الان یهویی…” را بارگذاری  می کنید، از غذای

امروزتان در رستوران معروف برای اینستاگرامتان عکس می گیرید و زمان زیادی را برای دیدن پست های بارگذاری شده دوستانتان صرف می کنید.

این شبکه اجتماعی ذره ذره به بخشی از زندگی مردم تبدیل شده و دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از برند ها  تلاش می کنند تا از ظرفیت های اینستاگرام به بهترین نحو استفاده کنند.

اما چرا اینستاگرام اینقدر محبوب شد؟

به یک دلیل ساده؛ چون ما انسان ها موجوداتی بصری هستیم و به همین دلیل هم از عکس، ویدئو و گیف بیشتر از نوشته های طولانی استقبال می کنیم.

و اینستاگرام از همین ویژگی انسان ها به عنوان وجه تمایز خودش با شبکه های دیگر استفاده کرد تا انسان ها را از سراسر جهان با هم متصل کند.

بسیاری از برند ها از این ویژگی و وجه تمایز اینستاگرام برای به دست آوردن مشتری بیشتر استفاده کرده اند

بسیاری از برند ها و فروشنده ها برای این که بتوانند به سطح وسیع تری از ارتباط به مشتریانشان دست پیدا کنند، در اینستاگرام با هم رقابت می کنند و بسیاری از آنها این مساله را اموخته اند که چطور در اینستاگرام

محصولات و خدمات خودشان را بفروشند.

اما برندهایی که در این زمینه موفق بوده اند مساله ای را رعایت کرده اند که بقیه برند ها یا به آن توجهی نداشته اند یا توانایی انجامش را نداشته اند.

این برندهای موفق از امتیاز عکس های اینستاگرام برای مارکتینگ خود استفاده کرده اند ، کاری که همه از پس آن بر نمی آیند.

برای داشتن یک استراتژی موفق در اینستاگرام باید بدانید که این عکس ها چقدر ارزشمند هستند و بدانید که چگونه عکس های مناسبی را برای اینستاگرامتان انتخاب کنید.

شما باید بدانید چگونه از عکس ها در مسیر بازاریابی خود استفاده کنید، پس بیایید بررسی کنیم که چطور می توانید از اینستاگرام برای بازاریابی خودتان استفاده کنید.

۱-ارتباط بیشتر با مشتریان از طریق اینستاگرام

استفاده از اینستاگرام در سایتتان، ارتباط دو جانبه بین شما و مشتریانتان را بیشتر می کند، مثلا وقتی عکسی از اینستاگرامتان روی وب سایتتان قرار می دهید، مشتری که در حال بازدید از سایت شماست و در

اینستاگرام شما را دنبال نمی کرده، می تواند مجموعه ای از عکس های اینستاگرام شما را ببیند و با مراجعه به صفحه اینستاگرام شما ارتباط بیشتری با شما برقرار کرده و بعدا هم فعالیت های شما را دنبال کند.

و یا برعکس کسی که در اینستاگرام شما را می بیند نمی داند که شما وب سایت هم دارید و از طریق اینستاگرام شما وارد وب سایتتان شده و در نهایت محصول و خدمات شما را انتخاب کنند.

۲-از ابزار های بازاریابی اینبار باهوش تر استفاده کنید نه سخت تر

همه ما با مشکل نداشتن زمان کافی روبرو هستیم اما وقتی از اینستاگرام در برنامه بازاریابی دیجیتالی خود استفاده کنید فقط کافیست که باهوش تر عمل کنید نه این که بیشتر و سخت تر از قبل کار کنید

شما به برنامه بازاریابی و مدیریت شبکه های اجتماعی نیاز دارید، پس چرا از عکس های اینستاگرامتان برای این کار استفاده نکنید؟

۳- ارتباط بیشتر با جمعیت بیشتر و فعال تر

فایده دیگر اینستاگرام این است که جمعیتی که در این شبکه ها حضور دارند فوق العاده فعال تر هستند، و این هدیه اینستاگرام به شماست که به راحتی نمی توانید هر جایی آن را به دست بیاورید.

۴- از  ugc غافل نشوید

تجربه های مشتریانتان را در اینستاگرامتان نشر دهید تا اعتماد بیشتری را جلب کنید.

در اینستاگرام کاربرها خودشان از تجربیاتی که در مورد محصول های مختلف داشته اند پست می گذارند و شما می توانید با اجازه خودشان از این عکس ها برای بازاریابی خودتان استفاده کنید.

۵- با چشم بسته بازاریابی نکنید

در اینستاگرام کاربرها سریع به عکس های مورد پسندشان عکس العمل نشان می دهند و شما می توانید از این پتانسیل برای سایتتان استفاده کنید. شما می توانید با بررسی عکس هایی که بیشترین توجه را به خودشان جلب کرده اند آنها را در وب سایتتان استفاده کرده  و از این طریق به فروش بیشتری دست پیدا کنید. از این طریق به جای حدس زدن که چه عکس یا محصولی بیشتر مورد پسند مردم است، مستقیما  روی علاقه مندی های آنها تمرکز می کنید.

این مساله را به یاد داشته باشید که اینستاگرام قدرت فوق العاده ای در اعتماد سازی برای مشتریانتان دارد، چون به جای عکس های کلی از تجربیات مشتریانتان پست می گذارید و این در تصمیم گیری های مردم برای خرید و یا استفاده از خدمات شما بسیار تاثیرگذار است.

پس اینستاگرام را دست کم نگیرید و اگر هنوز از پتانسیل های بی نظیر این شبکه اجتماعی استفاده نکرده اید به فکر ساختن یک صفحه در اینستاگرام باشید تا با استفاده درست و اصولی از قابلیت های ان به فروش و شهرت بیشتری دست پیدا کنید.

در انتهای این مقاله شما را دعوت میکنیم تا از Instagram شرکت ما ( رسپیناتک ) هم بازدید کنید …

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *