۴ راز فاش نشده از ارسال ایمیل های انبوه

۴ راز فاش نشده از ارسال ایمیل های انبوهنویسنده سینا متولیان on Nov 26رتبه 4.5

ارسال ایمیل انبوه چیست؟

در روش‌های بازاریابی دیجیتالی و تبلیغات اینترنتی حداقل یکبار لغت ایمیل مارکتینگ –Email Marketing– یا بازاریابی ایمیلی به گوشمان خورده است. منظور از ایمیل مارکتینگ جذب و حفظ ارتباط با مخاطبین توسط ایمیل می‌‌باشد. جذب ایمیل به شکل‌های مختلفی مانند جمع‌آوری از طریق فرم‌های وبسایت و یا جذب و جمع‌آوری آن‌‌ها در فرم‌های کاغذی صورت می‌‌گیرند. اما شرکت‌‌ها معمولاً به دلیل نبود بستر مناسب در کسب و کارها برای جذب ایمیل، مجبور به استفاده از بانک‌های اطلاعاتی از قبل آماده می‌‌باشند.
به زبان ساده ارسال ایمیل انبوه یعنی شرکت ها و یا اشخاصی به روش‌های مختلف ایمیل‌های انبوهی از کاربران را با روش‌هایی (اغلب نادرست) به دست می‌‌آورند و لیستی طویل از ایمیل‌‌ها را برای خود ذخیره می‌‌کنند. سپس هر تعداد که مشتریان بخواهند ایمیل‌های تبلیغاتی برای آن‌‌ها ارسال می‌‌کنند.

 

معایب استفاده از ارسال ایمیل انبوه :

ارسال ایمیل انبوه معایبی دارد که در ادامه آن‌‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 1.  راغب نبودن مخاطبی که برای آن‌‌ها ایمیل ارسال می‌‌شود.
  با توجه به اینکه مخاطبین هدفی که برای آن‌‌ها ایمیل ارسال می‌‌شود، با رغبت و علاقه خود ایمیلشان را به شما نداده اند، از وجود ایمیل غریبه بین ایمیل‌های خود ناراضی خواهند بود و احتمالاً  در صورت مشاهده ایمیلی که شاید خیلی‌هم برایشان جذاب و کاربردی باشد ولی در حال حاضر احساس نیازی به آن نداشته باشند به سادگی گذشت کنند.
 2. هدفمند نبودن مخاطبین ایمیلی
  با توجه به اینکه ایمیل‌های جمع‌آوری شده ممکن است از گروه‌های مختلف سنی، تحصیلاتی، شغلی و … تشکیل شده باشد، احتمال اینکه درصد مخاطبین هدف ما در بانک ایمیلی موجود کم و یا ناموجود باشد، بسیار زیاد است.
 3. خراب شدن برند ما در ذهن مخاطبین
  احتمال دارد مخاطبین ما امروز به محصولات یا خدمات نیاز نداشته باشند ولی در آینده به آن نیاز پیدا کنند. زمانی که دائم به افرادی که امروز به ما نیازی ندارند ایمیل ارسال کنیم و جلوی چشمان آن‌‌ها باشیم آن‌‌ها از اسم ما خسته شده و برند ما در ذهن آن‌‌ها به عنوان یک برند مزاحم حک خواهد شد.
 4. احتمال غیر فعال یا غیر واقعی بودن ایمیل‌های ارسالی
  با توجه به اینکه بانک ایمیلی از قبل تهیه شده است، ممکن است تعداد زیادی از کاربران ایمیل‌‌ها امروزه غیرفعال شده باشند.
مطالعه فرمایید :  5 نمونه از ایده های خلاقانه در استفاده از پیام رسان اسنپ چت

تفاوت ایمیل مارکتینگ و ایمیل انبوه تبلیغاتی

ایمیل مارکتینگ روشی جایگزین ارسال ایمیل انبوه

تفاوت ایمیل مارکتینگ و ایمیل انبوه :

تفاوت ایمیل مارکتینگ و ارسال ایمیل انبوه در این است که در ایمیل مارکتینگ مخاطبین هدف شما، با علاقه و خواسته خود ایمیلشان را وارد می‌‌کنند و دنبال اخبار و اطلاعات ارسالی شما از طریق ایمیل هستند اما در ایمیل‌های انبوه چنین بحثی مطرح نیست و شرکت‌‌ها بعضا با خرید بانک ایمیل سایت‌های مختلف لیست ایمیل خود را ایجاد می‌‌کنند و علاقه و خواسته کاربر مطرح نیست. در ایمیل مارکتینگ کیفیت ایمیل‌های جمع‌آوری شده بسیار مهم‌تر از تعداد آنهاست ولی در ارسال ایمیل انبوه تنها کمیت ایمیل‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و این روش بازدهی بسیار پایینی به نسبت ایمیل مارکتینگ خواهد داشت.

در ایمیل مارکتینگ ما با ایجاد بستری مناسب با استفاده از صفحات فرود و یا روش‌های دیگر بازاریابی ایمیلی، با کمترین زحمت و هزینه ایمیل‌هایی فعال، واقعی و مهم‌تر از همه مرتبط با کسب و کار خود ایجاد می‌کنیم تا مشتاقان و دنبال کنندگان برندمان را از اخبار، مقالات، رویدادها و پیشنهادات خود باخبر کنیم.

2 دیدگاه ها

 1. علی غلامی گفت:

  با تشکر بسیار از مطالب فوق العاده مفیدتون. لطف کنید در مطالب بعدی نحوه انجام ایمیل مارکتینگ و مراحل آن و همچنین پیش نیازهای داشتن ایمیل مارکتینگ رو توضیح بدهید. ممنونم.

  • زهره حسینی گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   ممنون که مطالب سایت را دنبال می نمایید.
   در مقالات بعدی سعی خواهیم کرد به مباحث و نکات ذکر شده توسط شما بپردازیم.
   با ما همراه باشید …
   و
   هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انجام ایمیل مارکتینگ، جزییات کامل خدمات ما و مشاوره می توانید با این شماره ۰۱ ۳۷ ۷۱ ۶۶ ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید، کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.
   با سپاس از شما دوست گرامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه رسپیناتک