۵ دلیل برای استفاده کردن از پادکست بازاریابی

شعار تبلیغاتی برندها
اینفوگرافیک: شعار تبلیغاتی برند های مطرح جهانی، بخش دوم
۳ مرداد ۱۳۹۶
اینفوگرافیک
اینفوگرافیک چیست و در ساخت محتوای آن به چه نکاتی باید توجه کرد، بخش اول
۱۶ مرداد ۱۳۹۶
نمایش همه

۵ دلیل برای استفاده کردن از پادکست بازاریابی

پادکست بازاریابی

این روزها در هر محفلی صحبت از بازاریابی است ولی شکل جدید بازاریابی کاملاً متفاوت از چیزی است که پیشتر با آن سر و کار داشتید. در همین راستا تبلیغات پادکستی وارد صحنه شده و همه چیز را متحول می سازند چرا که شکست تبلیغاتی در این نوع تبلیغات بسیار کم است و در واقع بخشی از نمایش به شمار می روند. با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید تا ۵ دلیل مهم برای استفاده کردن از پادکست بازاریابی را برای شما شرح دهیم :

۱- می‌توانید در هر زمان و مکانی به پادکست گوش دهید

پادکست ها، می‌توانند بر روی هر نوع از دستگاه های موبایل (و دیگر دستگاه ها) دانلود شوند، که این یعنی شنوندگان شما می‌توانند به راحتی به ارائه شما گوش دهند. بسیاری از تبلیغات بخش جدایی ناپذیر از برنامه می‌شوند، بنابراین مردم تمایل دارند فقط از آگهی لذت ببرند مانند اینکه  آن بخشی از نمایش است.

۲- یک روش بی‌نظیر برای پیشرفت و ترقی

اگر شما تصمیم به راه اندازی پادکست بازاریابی مربوط به کسب و کار خودتان را دارید، یادتان باشد تا از شنوندگان خود بخواهید در سایت ثبت نام کرده یا مشترک سایت شما بشوند تا بدین ترتیب هر بار که شما پادکستی ایجاد می‌کنید مشترکین شما  آن را دریافت خواهند کرد.

این را بخاطر داشته  باشید که باید شنوندگان خود را بشناسید تا محتوای جالبی ارائه دهید و آن ها را اطراف خود نگه دارید. به نظر می‌رسد که گفتگوها بهترین نرخ گوش دادن را داشته باشند، که این شامل مصاحبه ها می‌شود.

هم چنین از آنجایی که مردم هنگامیکه یه تبلیغ تجاری می‌آید، نمی‌توانند به راحتی از آن بگذرند، امکان بیشتری دارد تا از این طریق به شما گوش بدهند. بسیاری از پادکست بازاریابی ها وقت زیادی را صرف تبلیغات نمی‌کنند، بنابراین مخاطبان بدون هیچ احساس منفی به سخنرانی ها گوش می‌دهند.

۳- شکل جدیدی از محتوا

میزبان بسیاری از شرکت ها مطالبی را که آنها نوشته اند می‌خوانند و بعد می‌کوشند دستمایه ای از طنز و شوخی به این اطلاعات بیفزایند تا در نهایت نمایش جالب توجهی برای مخاطبین ترتیب دهند.

با پادکست بازاریابی می‌توانید نفوذ و اعتبار خود را افزایش دهید. اگر مردم بتوانند اطلاعاتی که در اختیارشان قرار می‌دهید را باور کرده و به آن اطمینان کنند، تبلیغات شما بر روی هاست را هم مطالعه می‌کنند و به شما اعتماد خواهند کرد.

۴- مقرون به صرفه

پادکست ها در بازی رسانه ای تقریبا جدید هستند، و بنابراین تبلیغ در یک نمایش نسبتا ارزان است.  برخلاف بسیاری از تبلیغات پرداختی کلیکی، دانلود پادکست نسبتا ارزان است.

نمایش های محبوبی هم هستند که هزینه گزافی برای نمایش آگهی شما دریافت می‌کنند ، اما به خوبی می‌توانید مطمئن شوید که این پول صرف چه کاری شده است.

۵- به اوج خودش نرسیده است

گوش دادن به پادکست در بین سال های ۹۴ و ۹۵ رشد ۲۳ درصدی داشته است، و  هنوز در حال رشد می‌باشد. پادکست بازاریابی در حال تبدیل شدن به یکی از روش های دوست داشتنی برای شنیدن داستان، فراگیری مطالب جدید و شنیدن بحث ها هستند. آن ها همچنین بازی بازاریابی رسانه ای را با روشی جدید برای ارائه پیام ها به طیف وسیعی از شنوندگان، تغییر می دهند.

کسب و کارهایی مانند Squarespace و Mail Chimp در استفاده از پادکست بازاریابی از جمله Serial، برای دستیابی به بازارها بسیار موفق عمل کرده اند. پادکست ها دارای پتانسیل جدی هستند و می توانند راهی  عالی برای رسیدن به مخاطبان مورد نظر شما باشند.

 

زهره حسینی
زهره حسینی
رشته تحصیلی کامپیوتر -گرایش نرم افزار، فعالیت در زمینه تولید محتوا، علاقمند به حوزه شبکه و IT، دیگر علایق : خواندن کتاب های انگلیسی و تماشای انیمیشن و سریال به زبان اصلی، دوچرخه سواری و عکاسی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *