انکر تکست چیست ؟

اشکال هندسی در گرافیک
اشکال هندسی در گرافیک
۲۷ بهمن ۱۳۹۵
خط در هنر های تجسمی
خط و کاربرد آن در طراحی و هنرهای تجسمی
۲۳ اسفند ۱۳۹۵

انکر تکست کلمه ایست که شاید در زمینه سئو ، زیاد به آن برخورد کرده باشید و اهمیت بسیاری در سئو و لینک سازی دارد . ما در این مقاله ، به معرفی این کلمه میپردازیم و شما را با مفهوم آن آشنا خواهیم کرد.با رسپیناتک همراه باشید…

انکر تکست ( Anchor Text ) چیست؟

انکِر ( Anchor ) در لغت به معنی لنگر است و انکر تکست در حوزه اینترنت ، یک متن قابل کلیک شدن در یک لینک میباشد.این متن یا همان Anchor Text باید به موضوعی که بهش لینک داده میشود بسیار مرتبط باشد .رنگ آبی و خط زیر متن از نشانه های آن در صفحه های  استاندارد وب میباشد ، اگرچه امکان تغییر این رنگ و خط زیر متن ، در کد HTML وجود دارد.

انکر تکست
کلمه کلیدی در انکر تکست یکی از بیشمار راههایی ست که به موتور های جستجو کمک میکند تا موضوع مقاله را در یک صفحه تشخیص دهند.
انکر تکست همچنین با نام “عنوان لینک” (Link Tiltle) نیز شناخته میشود.
کلمات موجود در انکر تکست به تعیین جایگاه در موتور های جستجو مانند گوگل و یاهو کمک میکند.
و موتور های جستجو متوجه میشوند که آن لینک به ان کلمه کلیدی که انکر تکست شده است مرتبط میباشد و آن را در نتایج خود لحاظ میکنند.
انکر تکست بک لینک
بک لینک به لینکی گفته میشود که از سایت های دیگر به سایت ما داده شده باشد .و انکر تکست بک لینک ،متن و یا کلمه ای است که با استفاده از آن کلمه به سایت ما لینک میدهند .انکر تکست این بک لینک ها به موتور های جستجو کمک میکند که وبسایت ما را برای آن کلمه کلیدی در نتایج جستجو قرار دهند.
انکر تکست بیهوده
انکر تکست بیهوده یک متن و یا کلمه ایست که هیچ ربطی به موضوع ندارد و به موضوع لینک شده است.استفاده از انکر تکست بی ربط بسیار مضر میباشد زیرا حتی اگر با استفاده از آن ، سایت ما و یا صفحه ای که بهش لینک داده شده است در نتایج جستجو نشان داده شود ، طولی نخواهد کشید که گوگل با توجه به رفتار بازدید کننده ها ، و خیلی فاکتور های دیگر ، متوجه بی ربط بودن انکر تکست با صفحه لینک شده میشود و سایت را از نتایج جستجو حذف خواهد کرد .پس حتما در لینک سازی و یا حتی لینک های درونی سایت خودتان ،  دقت لازم را در انتخاب انکر تکست داشته باشید و سعی کنید بهترین و مرتبط ترین کلمه به موضوع را برای انکر تکست انتخاب کنید.

سئو و لینک سازی مبحث بسیار مهمی است که دارای نکات و پیچیدگی های بسیاری است و کوچکترین اشتباهی ممکن است شما را با جریمه های سنگین از طرف گوگل مواجه کند .پس اگر در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی ندارید ، توصیه ما این است که سئو سایت خود را به یک متخصص سئو بسپارید . برای ارتباط با مشاوران ما ، به قسمت تماس با ما ، مراجعه کنید.

علیرضا افشار
علیرضا افشار
متخصص سئو و بهینه سازی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *