انقلابی که گوشی های هوشمند در زندگی ما بپا کردند

بازاریابی نوین
بازاریابی نوین ، لازمه ی موفقیت در کسب و کار های امروزی
۱۷ تیر ۱۳۹۶
شعار تبلیغاتی برندها
اینفوگرافیک: شعار تبلیغاتی برند های معتبر جهانی، بخش اول
۲۳ تیر ۱۳۹۶
نمایش همه

انقلابی که گوشی های هوشمند در زندگی ما بپا کردند

گوشی های هوشمند

این روزها به لطف گوشی های هوشمند همواره به اینترنت وصل و آنلاین هستیم تا کمی سرگرم شویم، و اطلاعات مورد نیازمان را جستجو کنیم، در چنین شرایطی مصرف کنندگان هوشمندتر شده و بستر مناسبی برای بازاریابی های هوشمندانه تر فراهم آمده است. گوشی های هوشمند ۲۴ ساعته روشنند، همیشه همراهمان هستند و از همه مهمتر این که به اینترنت متصلند. در طول هفته با استفاده از یک موتور جستجوگر صفحات مختلف اینترنت را ورق می‌زنیم. به تماشای فایل های ویدئویی نشسته و با دوستانمان ارتباط برقرار می‌کنیم و همه اینها از طریق گوشی هوشمندتان انجام می‌شود.

موبایل

تا اینجای مطلب را خودتان می‌دانستید اما می‌خواهیم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم که شاید پیش از این کمتر به آن توجه کرده بودید. با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید :

در همه حال از تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنیم حتی زمانی که در حال استفاده از سایر رسانه هاییم. تلفن های هوشمند به چنان بخش حیاتی و مهمی از زندگی ما بدل شده اند که بسیاری از ما زندگی بدون آن را نمی‌توانیم تصور کنیم و حاضریم از هر چیزی مثل کفش پاشنه بلند، سریال های تلویزیون و حتی شکلات بگذریم ولی از گوشی هوشمندمان به هیچ وجه!

تلفن های هوشمند عادت های خرید ما را تغییر داده‌اند و جایگاه خود را به عنوان یک همراه همیشگی در خریدهایمان تثبیت کرده‌اند و از ما مصرف کنندگانی زیرک و آگاه ساخته اند. ۷۹ درصد از ما در خریدهایمان از گوشی همراه خود کمک می‌گیریم.

جالب است که بدانید ٧٠ درصد ما مادامیکه در یک فروشگاه هستیم از گوشی همراه خود استفاده می‌کنیم تا عمده فروشان کالای مورد نظر خود را پیدا کنیم، به مقایسه قیمت ها بپردازیم، بُن های تخفیف کالا را چک کنیم، نظر سایر مصرف کننده ها را مطالعه کنیم و از موجودی آن کالا اطلاع یابیم و در نهایت خرید می‌کنیم. در حدود سه چهارم خریدران در نتیجه اطلاعاتی که مستقیماً از تلفن هوشمند خود به دست آورده اند نسبت به خرید کالا از طریق فروشگاه یا به صورت آنلاین یا با استفاده از تلفن همراه خود اقدام می‌کنند.

این تغییر عادت و رویه خرید کردن روز به روز فراگیرتر می‌شود.

ولی ما ترجیح می‌دهیم از کجا خرید کنیم؟ از سر کوچمون!

در واقع یکی از محبوب ترین کاربردهای گوشی های هوشمند پیدا کردن اطلاعات مربوط به نزدیکترین فروشگاه هاست. با کمک گوشی خود نزدیک ترین پیتزا فروشی را پیدا می‌کنیم، از زمان نمایش فیلم مورد علاقه مان در نزدیک ترین سینما خبردار می‌شویم و نزدیکترین فروشگاه عرضه کننده کالای مورد نظرمان را کشف می‌کنیم. در طی روز برای حل ۸۸ درصد مشکلات مربوط به یافتن اطلاعات نزدیکترین مکان ها و انجام کارهایمان دست به دامن گوشی هوشمند خود می‌شویم، و با همان گوشی با فروشگاهی که پیدا کردیم تماس می‌گیریم یا به آنجا مراجعه می‌کنیم.

زودفود

درسال گذشته، آمار و ارقام مربوط به جستجوهای موبایلی سرسام آور بوده و رکوردهای جدیدی از خود به جا گذاشته است، چون ما برای پیدا کردن هر چیزی به موبایل خود روی می‌آوریم، از جستجو برای پی بردن به نظر مصرف کنندگان در باب کالای مورد نیازمان گرفته تا اطلاعات آژانس های مسافرتی یا سر در آوردن از چیزهای پیش پا افتاده و بی اهمیتی که با دوستانمان بر سر آن شرط بسته ایم و هر چیز دیگری که به ذهن خطور کند و بر زبان جاری شود.

مپ گوشی

مردم با دیدن یک کالا در فروشگاه، گوشی هوشمند خود را برداشته و به جستجو پیرامون آن کالا ‌ می‌پردازند.

۷۱ درصد از جستجوهایمان به این خاطر است که یک آگهی تبلیغاتی را هم در رسانه های قدیمی مشاهده کرده ایم هم بر روی تلفن خود و حالا دست به کار شده ایم. از هر ۱۰ کاربر تلفن همراه، ۹ تن از آنها با تکیه بر جستجوهای موبایلی خود نسبت به انجام کاری اقدام می‌کنند. واقعیت این است که با دیدن یک تبلیغ بر روی موبایل به یاد تبلیغات موبایلی دیگر می افتیم. البته این امر تنها مختص شما نمی‌باشد و ۸۲ درصد از کاربران به یاد تبلیغات موبایلی می افتند و ۷۹ درصد تبلیغ کنندگان طراحی سایت خود را با سطح کاربری گوشی های هوشمند سازگار نکرده اند. طراحی و ساخت وب سایت می بایست به گونه ای باشد که با موبایل سازگار باشد، چرا که بسیاری از ما با دیدن یک آگهی تبلیغاتی در موبایل خود بر روی آن کلیک می‌کنیم تا به سایت تبلیغ شده سری بزنیم، خرید کنیم یا با آنها تماس بگیریم.

حالت عمودی موبایل

تمامی این ها باعث شده خریدارانی هوشمندتر باشیم و بدون شک ما از این فراتر می‌رویم و فرصت های بیشتری برای برقراری ارتباط میان بازاریابان و مشتریانشان فراهم می‌آوریم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *