چگونه فروش کالایی را افزایش دهیم؟

نسل پنجم اینترنت همراه
نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) و تحولی در بازاریابی
۲۱ آذر ۱۳۹۶
سئو محتوا
چگونه با تمرکز بر روی سئو محتوا، باعث پیشرفت سایت شویم؟
۳ دی ۱۳۹۶
نمایش همه

چگونه فروش کالایی را افزایش دهیم؟

افزایش فروش

ما بنده عادتیم. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط دانشگاه هاروارد، خانواده های آمریکایی ١۵٠ قلم کالا را بارها و بارها می‌خرند که ٨۵ درصد از این اجناس به منظور رفع نیازهای روزمره و معاش خریداری می‌شوند. حال چگونه می‌توان عامه مردم را متقاعد ساخت تا به تجارت نو پای ما شانسی برای عرض اندام داده و محصولات ما را امتحان کنند تا در نهایت به مشتریان پر و پا قرص محصولات ما بدل شوند؟ چاره کار این است که به آن ها کمک کنیم تا بر شک و تردید خود غلبه کرده، دودلی را کنار بگذارند و به محصول جدید ما فرصتی داده تا خودی نشان دهد. در ادامه به توضیح ۵ ترفندی می‌پردازیم که با به کارگیری آن ها کالای شما می‌تواند به خودی خود به فروش رود، فارغ از آن که بازار لبریز است از نمونه های مشابه. پس با آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید:

۱. نقاط قوت محصولات خود را در بوق و کرنا کرده و همه جا جار بزنید.

وجه تمایز محصولات شما چیست؟ از همان ابتدای امر با مشتری رو راست باشید و همه چیز را برای او شفاف سازید. مزیت محصولات شما نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار می‌تواند بر پایه عواملی از قبیل با پرستیژ بودن، راحتی بیشتر، تأثیر و کارآیی فوق العاده و ارزنده تر بودن در قیاس با پولی که می‌پردازید، شکل گیرد و برگ برنده ای باشد در دست شما.

حتی به هنگام فروش محصولات شوینده که از ابتدایی ترین نیازهای مصرفی به شمار می‌رود، نیز می‌توان با استفاده از این ترفند بازار را قبضه کرد! به عنوان مثال فوم های جادویی Mr.Clean به حل مشکلاتی پرداخت که تمیز کننده های مایع و اسپری شونده پیشین از حل آن عاجز بودند، علاوه بر آن، این فوم ها بر خلاف سایر محصولات ساخته شده توسط شرکت های رقیب به رنگ دیوار آسیبی وارد نمی‌کرد. این برند توانایی لکه زدایی محصول خود و آسیب نرساندن آن به رنگ دیوار را در قالب یک تبلیغات ویدئویی به تصویر کشید و از تلویزیون پخش کرد تا همه از نحوه عملکرد این محصول بی نظیر با خبر شوند. از این طریق شور و هیجان وافری در مصرف کنندگان برانگیخت و آن ها را نسبت به خرید این محصول تشویق کرد.

۲. خود را با عادات همیشگی مشتری وفق دهید.

چقدر باید تلاش کنید تا مشتریان را قانع کنید از محصولی که در حال حاضر استفاده می‌کنند دست کشیده و به محصولات شما روی آورند؟ اگر هزینه چنین تغییر رویه ای بیشتر از مزایا و فایده اش باشد، اکثر مردم حاضر نمی‌شوند کالای جدید را امتحان کنند. حتی مشهورترین برندها نیز ممکن است به بیراهه رفته و مرتکب چنین خطاهایی شوند. در سال ٢٠٠۴ شرکت Febreze پلیری را روانه بازار کرد که ۹۹/۵ دلار قیمت داشت و سی دی پلیرهای قدیمی را در ذهن تداعی می‌کرد. بهای دیسک هایی که به این دستگاه می‌خورد ۵ سنت بوده و هر نیم ساعت یکبار باید عوض می‌شدند. مصرف کنندگان گیج و سر در گریبان ماندند. آن ها نتوانستند درک کنند که محصول ساخته شده توسط یک شرکت تهویه هوا به درد اجرای موسیقی می‌خورد یا تهویه هوا یا شایدم هر دو! آن ها نمی‌دانستند چرا و چگونه باید از این محصول استفاده کنند بنابراین بی خیال خرید و به کار گیری آن شدند و فروش این محصول با شکست مواجه شد.

۳. محصول خود را استاندارد و متعارف بسازید و از بیهوده شاخ و برگ دادن به آن اجتناب کنید.

زمانی که یک محصول جدید تولید می‌کنید از به زحمت انداختن و کار تراشیدن الکی برای خریدار جداً بپرهیزید. محصول شما می‌بایست درست به همان شکل و شیوه ای باشد که اولین محصول روانه شده به بازار و محصولات پس از آن بودند. به عنوان مثال شلنگ باغبانی را در نظر بگیرید که نه گره می‌خورد نه پیچ و تاب اضافی. فرفی نمی‌کند که این شلنگ برای بار اول است که ساخته می‌شود یا با  هزارم، ظاهر و کاربرد آن تغییری نخواهد کرد، چرا که هدف و منظور از ساخت آن گره نخوردن و تسهیل آبیاری است و نه هیچ چیز دیگر. اسباب بازی بچه ها را باید بتوان بی هیچ دردسری سرهم کرد. نباید توقع داشته باشید مادری که سرش بیش از حد شلوغ است بیش از ۵ دقیقه وقت صرف کند تا از نحوه کار یک آرام پز سر در بیاورید.

۴. مزایا و مشخصه های بارز محصول شما باید تو چشم باشد.

هر چه نقاط مثبت و مزایای محصولتان مشهود تر و آشکارتر باشد، راحت تر و بهتر می‌تواند جای خود را در بازار باز کند و به خودی خود و بدون نیاز به تبلیغات گسترده به فروش رسد. به عنوان مثال شما از روی پلاستیک بسته بندی آویزهای قابل جدا شدن ۳M’s Command می‌توانید به صراحت دریابید که این آویزها را می‌توان بدون آن که نیازی به سوراخ کردن دیوار باشد بر روی دیوار نصب کرده و از آن جدا کنید.

۵. اجازه دهید مشتریان، خود کالایتان را تست کنند.

چای کیسه ای نخستین بار به عنوان یک تستر در میان مردم پخش شد تا مشتریان بتوانند پیش از خرید مقادیر زیاد چای، نمونه ای از آن را امتحان کنند تا در صورت داشتن رضایت نسبت به خرید قوطی های بزرگتر اقدام نمایند. دادن نمونه، تستر، هدیه و یا نمایش عملی کارکرد یک محصول تکنیک بی نظیری است که به مشتری فرصت می‌دهد قبل از خرید، محصول شما را تست کرده و خریدی بدون ریسک و فارغ از هر گونه نگرانی را تجربه کنند. چنانچه طبیعت محصول شما به گونه ای است که نمی‌توانید تستر و نمونه در اختیار خریداران قرار دهید، با یک تخفیف وسوسه انگیز یا شعار یکی بخر دو تا ببر، مشتریان را نسبت به خرید کالایتان ترغیب نمایید.

عرضه منطقه ای و محلی محصولات از مزیت تعامل و برقراری ارتباط رو در رو و مستقیم سود می برد؛ می توانید یک گردهمایی غیر رسمی در منزل ترتیب دهید تا مهمانان بتوانند محصول شما را از نزدیک بررسی کرده، خدمات شما را امتحان کنند. هر چه مصرف کننده در تست و امتحان محصول شما راحت تر و آزادتر باشد، سریع تر و با اشتیاق بیشتری برای خرید آن پا پیش می‌گذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *