استراتژی بازاریابی اینترنتی
۵ استراتژی بازاریابی اینترنتی در بودجه‌های محدود
۸ اسفند ۱۳۹۴
افزایش مشترکین خبرنامه
افزایش اعضای خبرنامه سایت(قسمت دوم)
۱۲ اسفند ۱۳۹۴
افزایش اعضای خبرنامه سایتنویسنده کاوه متولیان on Feb 29رتبه 5.0

افزایش اعضای خبرنامه سایت از چه راه‌هایی ممکن است؟

در دنیای تجارت الکترونیک همه کسب و کارها در جهت معرفی کسب و کار خود و فروش، نیازمند سرعت بخشیدن به افزایش اعضای خبرنامه سایت خود هستند، تا آنها را به مشتری خود تبدیل کنند. ضرب‌المثلی در دنیای تجارت آنلاین هست که می‌گوید: “پول داخل لیست است!” و با تجربه‌ای که من دارم این ضرب‌المثل درست است. یک لیست ایمیل یا یک بانک اطلاعات، عبارت از مجموعه‌ای از ایمیل آدرس‌های مشتریان بالقوه است. وقتی که یکی از این مشتریان بالقوه به شما این اجازه را می‌دهد که برایشان خبرنامه، کوپن‌های تخفیف، بلیط‌های مجانی، یا مواردی با محتوی آموزشی، بفرستید، شما دارای یک “لیست اعضای فعال خبرنامه سایت” خواهید بود.

افزایش اعضای خبرنامه سایت
دلیل آنکه لیست‌ها این‌همه تاثیرگذارند، این است که اغلب مردم، به این سادگی‌ها آدرس ایمیل خود را تغییر نمی‌دهند. دلیل خیلی موجهی برای انجام این کار لازم است. این مورد را با سکوهای شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنید. مردم اغلب حساب فیس‌بوک خود را غیر‌فعال می‌نمایند. همین اتفاق هم برای توییتر و LinkedIn، می‌افتد. منظور چیست؟ ممکن است آنها را در شبکه‌های اجتماعی گم کنید، اما تا زمانیکه ایمیل و اجازه آنها را برای ارسال مطلب دارید، همیشه می‌توانید در رابطه با تجارت، خود را در بهترین جایگاه، عرضه نمایید. ۳ روش گسترده برای ایجاد یک لیست ایمیل سالم، موجود است:

استفاده از SEO در جهت افزایش اعضای خبرنامه سایت

بهینه‌سازی موتور جستجوگر یا SEO، یکی از هوشمندانه‌ترین ابزارها برای وبمسترها می‌باشد. اگر تصور می‌کنید که SEO کار ساده‌ای نیست، باید دوباره فکر کنید؛ زیرا به‌شرطی که یاد بگیرید و کارتان را درست انجام دهید، واقعاً سخت نیست. SEO، کارآفرینان اینترنتی را در این زمینه‌ها یاری می‌کند:

– بالا بردن حجم مخاطبین در سایت‌های اینترنتی آن‌ها.
– تبدیل مشاهده‌کنندگان به مشتریان بالقوه.
– تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری.

اگر تصمیم دارید بانک اطلاعات مشترکین خود را وسعت دهید و فروش خود را تقویت کنید، امکان دارد SEO شما را یاری دهد. ایجاد بیش‌ترین حجم مخاطب در سایتتان، شانس بیش‌تری را برای تبدیل آن‌ها به مشترکین سایت، ایجاد می‌نماید. درست مثل این است که ابعاد شبکه خود را گسترش می‌دهید. از آن‌جا به بعد، بازی ارقام آغاز می‌گردد. البته، شما قصد دارید که عناصر درستی را در صفحه اصلی خود داشته باشید و محتوایی عالی را در وب‌لاگ خود منتشر نمایید، اما پیش از این‌ها به حجم گسترده‌ای از مخاطب، نیازمندید.

دو روش در افزایش اعضای خبرنامه سایت

افزایش اعضای خبرنامه سایت

بهره‌گیری از نتایج جستجوی ارگانیک در افزایش مشتریان بالقوه: بستگی دارد به این که شما در موضوع خود، از چه کلمات کلیدی استفاده نمایید. موضوع یا محتوا، همه چیز را در بر می‌گیرد، نسخه‌ای از وب، وب‌لاگ، نسخه‌ای از صفحه اصلی، نسخه انتهایی و هر کلمه‌های که در این‌ها قید می‌شود. طبیعی است که هر چه تعداد کلمات کلیدی صحیح شما در محتوی، بیش‌تر باشد، SEO شما قوی‌تر است.

استفاده از آگهی‌های پولی در افزایش مشتریان بالقوه:

اگر برای پرداخت هزینه ترافیک، آمادگی دارید، می‌توانید کلمات کلیدی خاصی را در جایگاه خود، هدف قرار دهید و آگهی‌هایی را که بالاترین نتایج را در جستجوهای گوگل، به خود اختصاص می‌دهند، بخرید (صفحات نتایج موتور جستجوگر، یا SERP).
کلمه کلیدی درست، آن کلمه‌های است که کم‌ترین رقابت، بیش‌ترین حجم جستجو و بیش‌ترین ارتباط را با جای‌گاه (niche) شما، داشته باشد.
وقتی که SEO با یک محتوای عالی ترکیب شود، اعجاب برانگیز خواهد بود؛ اما SEO به تنهایی در یک محتوای ضعیف که از “کلمات کلیدی بد” برخوردار است، راه به جایی نخواهد برد.

۳ نکته که از طریق آن‌ها SEO می‌تواند لیست خبرنامه شما را تقویت نمایند.

افزایش اعضای خبرنامه سایت

  1. برای تقویت لیست ایمیل خود در نسخه‌های دعوت به اقدام (CTA) خود، به جای تصاویر گرافیکی از متن استفاده نمایید. به‌جای درست کردن تصاویر گرافیکی برای متن خود، از متن‌های قابل جستجو استفاده نمایید که جوهره SEO را هم به همراه داشته باشند. اطمینان یابید که در نسخه CTA خود، از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کرده‌اید. مثال: به‌جای گفتن “کوپن مجانی خود را به دست آورید” دقیق‌تر باشید و بگویید “کوپن‌های مجانی دیجی کالا را به دست آورید”.
  2. در مبارزات ایمیلی خود، برای تقویت لیست ایمیل از کلمات کلیدی درست استفاده کنید. به‌جای گفتن “اینجا کلیک کنید” و “به ما بپیوندید”، سعی کنید کلمات کلیدی با تاثیر فوری‌تر انتخاب کنید که مطابق با جستجوی افراد باشد. این قاعده در مورد موضوع و عنوان متن شما هم صدق می‌نماید. در عنوان متن خود از کلمات کلیدی استفاده نمایید تا مستقیماً با مخاطبین خود، صحبت کنید.
  3.  آرشیوی از ایمیل‌های خود داشته باشید که وقتی صاحبان آن‌ها روی خط باشند، توسط ربات‌های موتور جستجوگر، بتوان از آن‌ها فهرستی تهیه کرد و سری به آنها زد و از آنجا که از کلمات کلیدی درستی در عنوان و متن ایمیل خود، استفاده کرده‌اید، مشتریان بالقوه جدیدی از طریق ایمیل‌هایی که چند ماه پیش ارسال کرده‌اید، با شما تماس خواهند گرفت.

ادامه این مقاله را در قسمت دوم مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *