افزایش آمار بازدید سایت

شكلک‌ های گرافيكی
نقش شکلک‌ های گرافیکی در بازاریابی برند
۳۰ تیر ۱۳۹۵
بازاریابی هدفمند
بازاریابی هدفمند چه نوع بازاریابی است؟
۲ مرداد ۱۳۹۵
افزایش آمار بازدید سایتنویسنده شیرین محبی on Jul 23رتبه 4.5افزایش آمار بازدید سایت Rankمی‌خواهید آمار بازدید از سایت خود را فارغ از تاکتیک‌های SEO افزایش دهید؟ ما برایتان یک راهنمای جامع تهیه کردیم که در راستای نیل به این هدف یاریتان می‌کند...

چگونه می‌توان فارغ از تاکتیک‌های SEO شاهد افزایش آمار بازدید سایت خود باشید.

بسیاری از ما می‌دانیم که SEO نقش بسزایی در بالا بردن آمار بازدید وبسایت و وب مارکتینگ دارد. لیکن برخی از ما بر این گمانیم که SEO تنها راه رسیدن به ترافیک بیشتر است. گمان اشتباهی که عاقبت خوشی نخواهد داشت. این که بتوانید برای جذب بازدیدکننده و بازاریابی الکترونیکی بیشتر راهکارها و ترفندهای متنوع و متفاوتی بیاندیشید، اهمیت بسزایی دارد. به عبارت دیگر، اگر در یافتن منابعی که موجب افزایش آمار بازدید سایت شما می‌شوند با شکست مواجه شوید، باید فاتحه کسب و کار خود را بخوانید. در اینجا قصد داریم، نگاهی بیندازیم به روش‌هایی که افزایش آمار بازدید سایت شما را در پی دارند و می‌توانید با تکیه بر آن‌ها از قید و بند SEO رها شوید.

می‌خواهید آمار بازدید از سایت خود را فارغ از تاکتیک‌های SEO افزایش دهید؟ ما برایتان یک راهنمای جامع تهیه کردیم که در راستای نیل به این هدف یاریتان می‌کند. استراتژی‌های مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهیم که اگر آن‌ها را به درستی به کار گیرید، می‌توانید منابع جدیدی برای افزایش آمار بازدید سایت خود دست و پا کنید. در انتهای این مطلب خاطرتان آسوده خواهد شد چرا که در می‌یابید، تغییر کردن الگوریتم‌های گوگل، وبسایت شما را به ورطه نابودی نمی‌کشاند. با رسپیناتک همراه باشید!

آیا تمامی بازدید‌های صورت گرفته از وبسایت ارزش یکسانی دارند؟

قبل از شروع، می‌خواستم خاطر نشان کنم که تمامی بازدیدها ارزش یکسانی ندارند. بازدیدهایی که هدف مشخصی را دنبال می‌کنند، میزان بازگشت سرمایه را افزایش می‌دهند اما بازدیدهایی که هدفمند نیستند، خیر. شاید به نظر برسد که چنین امری کاملاً واضح و بدیهی‌ست اما بسیاری از ما به راحتی این اصل را نادیده می‌گیریم. این که شمار بازدیدکنندگان وبسایت شما بالا باشد، عالی ست اما اگر این بازدیدها هدفمند نباشند نتیجه‌ای هم در برنخواهند داشت و بی‌ارزشند. این نکته‌ای‌ست که می‌بایست ملکه ذهن خود کنید. ١٠٠٠ بازدید غیرهدفمند را می‌توان  با ١٠٠ بازدید هدفمند یکسان تلقی کرد. در ادامه به برشمردن منابعی می پردازیم که باعث افزایش آمار بازدید سایت شما می‌شوند.

تبلیغات آنلاین گامی در جهت افزایش آمار بازدید سایت

تبلیغات آنلاین در بدبینانه‌ترین حالت، حداقل چندصد بازدیدکننده را به سمت سایت شما هدایت می‌کند. با وجود پلتفرم‌های تبلیغاتی امروزی که روز به روز پیشرفت کرده و مدرن می‌شوند، به سادگی می‌توانید کاری کنید که تبلیغات شما در پیش افرادی به نمایش درآید که احتمال تبدیل شدنشان به یک مشتری بالقوه بسیار زیاد است. در واقع تأثیر تبلیغات آنلاین ستودنی‌ست، به همین خاطر بریتانیا در سال ٢٠١۵ شاهد رشد ۴/١٣ درصدی بودجه تبلیغات دیجیتالی نسبت به سال ٢٠١۴ بود. اما اگر می‌خواهید با کمک تبلیغات آنلاین افزایش آمار بازدید سایت خود را تضمین کنید، می‌بایست قبل از هر اقدامی برای خود مشخص کنید که قرار است با این بازدیدکنندگان چه کار کنید؟

تبلیغات آنلاین

شما می‌توانید حسابی خرج کنید و بودجه زیادی صرف تبلیغات آنلاین کنید، اما اگر برای بازگشت سرمایه هزینه شده در این مسیر برنامه درستی نداشته باشید نمی‌توانید بقای کسب و کار خود را تضمین کرده و در بلند مدت برای تأمین هزینه تبلیغات به مشکل می خورید. به یاد داشته باشید، چنانچه یک کمپین تبلیغاتی راه بیندازید اما نتوانید از بازدیدکنندگانی که نصیبتان شده، سود ببرید، گویی آب در هاون کوبیده‌اید!
این چالش بزرگ را می‌توان به دو بخش جداگانه تفکیک کرد: بخش اول عبارت است از تبلیغ کردن محصولات و خدماتی که مردم در پی‌ آن هستند. بخش دوم نیز شامل طراحی و خلق تبلیغات مبتکرانه و قابل ستایشی است که مخاطبین را به کلیک کردن بر روی تبلیغات ترغیب و تشویق می‌کند. بحث حول موضوع تبلیغ کردن محصولات و خدماتی که مردم به دنبال آنند، در این مقاله نمی‌گنجد، لیکن به شرح مختصری در خصوص طراحی و خلق تبلیغاتی تأثیرگذار و فوق‌العاده خواهیم پرداخت. به هنگام تبلیغات می‌بایست دو نکته را مد نظر قرار دهید؛ هدف از تبلیغ و نحوه طراحی تبلیغات.

طراحی تبلیغات:

طراحی تبلیغات شامل تصویر و کپی‌برداری‌ست. اگر می‌خواهید در زمینه طراحی تبلیغات به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابید و کاری کنید که بیننده با شور و شوق بر روی تبلیغات شما کلیک کند، به مطالعه تبلیغاتی بپردازید که رقبایتان اجرا نموده‌اند. فایلی ایجاد کنید و در آن تمامی تبلیغاتی را قرار دهید که نظرتان را جلب کرده، شما را به تحسین واداشته و به وجد آورده است. این تبلیغات را مورد بررسی قرار دهید تا از عاملی که باعث موفقیت و دیده شدن آن‌ها شده، سر در‌آورید و شما نیز بر اساس آن عمل کنید.

هر پلتفرم تبلیغاتی شیوه منحصر به فردی برای هدف گرفتن مخاطبین دارد، بنابراین شما باید تحقیقات گسترده‌ای صورت دهید تا در نهایت پلتفرمی انتخاب کنید که شما را در پیشبرد اهدافتان یاری دهد. با وجود پلتفرم‌های مبتکرانه و نوینی همچون Lookalike Audience می‌توانید خیلی راحت‌تر از قبل مخاطبین را هدف قرار دهید. روشی که برای هدفمند کردن تبلیغات خود بر‌می‌گزینید، تأثیر بسزایی بر روی هزینه‌هایتان می‌گذارد، به عنوان مثال صنعت هدف نقشی تعیین کننده در رقم درج شده بر روی صورتحساب تبلیغات شما خواهد داشت.

 تبلیغات آنلاین

این قضیه در مورد فیس‌بوک کاملاً مصداق دارد. زمانی که قصد دارید تبلیغاتی صورت دهید نباید بی‌مقدمه و تمام‌ قد وارد معرکه شوید. در وهله نخست تمامی جوانب امر را بسنجید تا بی‌گدار به آب نزنید. با هزینه‌ای در حد ۵ تا ١٠ دلار در روز شروع کنید تا ببینید که تبلیغات شما چه نتایجی دربر‌دارد. تا یک هفته همین روال را در پیش بگیرید و پلتفرم تبلیغاتی خود را محک زنید. در هفته بعد می‌توانید به کارتان شاخ و برگ بیشتری داده و بر روی ارتقا دادن معیارهایی از قبیل میزان سوددهی یا افزایش شمار افرادی که از طریق ایمیل در وبسایت شما عضو می شوند، کار کنید.

پلتفرم‌های تبلیغاتی مختلف را تجربه کنید. اگر قصد انجام تبلیغات برای یک کسب و کار B2B (تجارت به تجارت) را دارید و می‌خواهید به افرادی دسترسی یابید که نقشی تعیین‌کننده در تصمیم گیری‌های شرکت دارند، LinkedIn بهترین گزینه‌ای‌ست که پیش رو دارید، چرا که از هر ۵ فردی که در LinkedIn عضو هستند، قادرند تصمیم گیری های شرکت خود را تحت تأثیر قرار دهند. اما اگر در پی تبلیغ کردن برای شرکت‌های B2C (تجارت به مصرف کننده) هستید، بهتر است به اینستاگرام مراجعه کنید. Bloom and Wild توانست به لطف تبلیغات اینستاگرامی خود شاهد رشد ۶٢ درصدی سفارشات دسته گل باشد. تردیدی نیست که آن‌ها نمی‌توانستند با تبلیغ در LinkedIn به چنین نتایج خیره‌کننده‌ای دست یابند.

وبلاگ نویسی میهمان

شما می‌توانید از وبلاگ‌نویسی میهمان به عنوان ابزاری برای سرازیر کردن بازدیدکنندگان بیشتر به سمت وبسایت خود بهره ببرید. زمانی که صحبت از وبلاگ نویسی میهمان به میان است، دو وظیفه بر دوش شما گذاشته می‌شود که باید به نحو احسن آن‌ها را به انجام رسانید. در ابتدای امر می‌بایست وبسایتی را بیابید که متناسب با شأن و جایگاه شما بوده و حاضر باشد پست‌های میهمان شما را منتشر کند. برای پیدا کردن یک وبسایت مناسب می‌توانید به موتور جستجوگر گوگل متوسل شوید. در مرحله بعد می‌بایست تمام تمرکز خود را روی نوشتن محتوایی در خور ستایش بگذارید تا بتوانید وبسایت مورد نظر را متقاعد سازید که از مطالب شما استفاده کنند. با به کارگیری یکی از سه تاکتیک زیر می‌توانید به ایده‌های بکر و جالب توجهی برای نوشتن پست‌های میهمان دست یابید.
در Buzzsumo جستجو کنید تا محبوب‌ترین موضوعاتی را بیابید که بیشترین آمار به اشتراک گذاشته شدن را از آنِ خود ساخته‌اند، فقط توجه داشته باشید موضوعی که انتخاب می‌کنید می‌بایست مناسب جایگاه و موقعیت وبسایتی باشد که می‌خواهد پست میهمان شما را منتشر کند. با کمک Buzzsumo به جستجوی وبسایتی بپردازید که تصمیم دارید پست میهمان خود را برایشان بفرستید. موضوعات مربوط به محبوب‌ترین مطالب آن‌ها را بررسی نمایید تا از سبک و سیاق نوشته‌هایشان سر در بیاورید تا بتوانید همان روش را در پیش بگیرید. در این صورت شما می‌توانید به نوشتن مطلبی مشغول شوید که ١٠ برابر بهتر و زیباتر مطالب پیشین آن‌ها باشد یا مطلبی بنویسید کاملاً مشابه با آنچه در وبسایتشان منتشر کرده‌اند.

نوشتن کامنت در وبلاگ ها

کامنت

شما می‌توانید با نوشتن کامنت در سایر وبلاگ ها برای خود بازدیدکننده بیشتری جور کنید. اما چگونه می توان با نوشتن کامنت موجب افزایش آمار بازدید سایت شد؟ در ابتدا می‌بایست سایتی را بیابید که محتوای منتشر شده در آن مناسب و مرتبط با کسب و کار شما باشد. لازم به ذکر است که نوشتن کامنت در سایت‌های صنعتی نتایج بهتری در بر‌ خواهد داشت تا سایت‌هایی که هیچ ارتباطی با صنعت و کسب و کار شما ندارند. بازدید‌های حاصل از وبلاگ‌های صنعتی بسیار هدفمندتر از سایر وبسایت‌ها می‌باشد. بهتر است از نوشتن کامنت در وبلاگ‌های رقیب خودداری کنید، چرا که حرکت محترمانه و قشنگی نخواهد بود. هنگامی که کامنتی از خود به جای می‌گذارید، اطمینان یابید مطلبی که عنوان می‌کنید بر ارزش بحث و گفتگوی پیش آمده می‌افزاید و ارج و قرب شما را بالا می‌برد.

سیستم پاسخ‌دهی هوشمندانه به کامنت‌ها

اگر کسی سوالی مطرح کرده است، عجولانه به او پاسخ ندهید و قبل از بیان هر جمله‌ای خوب فکر کنید. در چنین شرایطی شما مجال می‌یابید تا تجربه و تخصصتان را به رخ بکشید و دیگران را ترغیب کنید که به وبسایتتان سر بزنند. به هیچ عنوان از نام شرکت و یا کسب کارتان به عنوان نام فرد کامنت گذارنده استفاده نکنید. اجازه دهید تمامی کامنت‌هایی که از شما به جا می‌ماند با نام حقیقی خودتان ثبت شود.این ترفند بسیار مفید و کارساز خواهد بود چرا که از یک سو به نوشته های شما جنبه شخصی میدهد و این طرز تفکر را از ذهن مخاطب محو می‌کند که شما فقط و فقط برای تبلیغ کسب و کار خود در زیر یک مطلب اظهار نظر کرده‌اید. در این صورت آن‌ها راحت‌تر به شما اعتماد خواهند کرد.

پاسخ به کامنت
ظاهر شدن تصویر چهره شما در کنار کامنت‌هایی که نوشته‌اید، تأثیر مطلوبی بر روی مخاطبین دارد؛ از این راه به آن‌ها اطمینان می‌دهید که شما هم فردی هستید از جنس خودشان. اگر در یافتن سایت مناسبی که بتوانید در آن‌ها ردپایی از نظرات خود بر جای گذارید، با مشکل روبه‌رو شده‌اید می‌توانید از Buzzsumo کمک بگیرید و سایت موردنظر خود را بیابید. می‌توانید از استراتژی‌هایی بهره بگیرید که پیش‌تر برای پذیرفته شدن پست میهمان به آن‌ها اشاره شد. می‌توانید با استفاده از درگاه Similar Sites آن دسته از سایت‌های صنعتی را بیابید که مشابه سایت‌هایی‌ست که پیش‌تر بازدید کرده‌اید.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی جهت افزایش آمار بازدید سایت

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند تأثیر بسزایی بر روی کسب و کار و توانایی شما برای افزایش آمار بازدید سایت  و حجم فروش داشته باشند. ٧٨ درصد از شرکت‌ها، تیم های مجرب و کارکشته‌ای را مأمور کرده‌اند تا با انجام تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، حضور آن‌ها را در این رسانه‌ها پر رنگ تر کنند. ۵۴ درصد از بازاریاب‌ها ادعا می‌کنند که با کمک رسانه‌های اجتماعی می‌توان به سرنخ‌های فروش قابلی دست یابند.

در رسانه‌های اجتماعی شما نمی‌توانید بی‌مقدمه و بی‌محابا وارد یک گفتگو شوید و از مردم بخواهید محصولات شما را خریداری کنند یا به وبسایت شما مراجعه کرده و نگاهی به صفحه تحسین برانگیز Home آن بیندازند. در وهله نخست می‌بایست ارزش‌آفرینی کنید و حسن نیت خود را به مخاطبین نشان دهید و از ارتباط خوب میان خود و طرفدارانتان پرده بردارید.

به همین خاطر است که تلفیق بازاریابی محتوا و رسانه‌های اجتماعی تأثیرات درخشانی بر روی کسب و کار شما خواهد داشت. با جادوی بازاریابی محتوا می‌توانید برای مخاطبین ارزش‌آفرینی کرده و آن‌ها را به بازدید از وبسایت خود سوق دهید.

تشویق مخاطب به اشتراک مطالب

اگر محتوایی که ارائه کرده‌اید به حد کافی خوب و در‌خور تقدیر باشد، مخاطبین را قانع می‌کنید که به وبسایت شما بازگردند و از خواندن آخرین مطالبی که نوشته اید، لذت برند. در این حالت آن‌ها تمایل بیشتری برای دنبال کردن پروفایل شما در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهند و این یعنی برای پست‌های آتی خود بازدیدکننده بیشتری دست و پا کرده‌اید. نمی‌توان یک محتوای با کیفیت را صرفاً به خاطر قدیمی بودنش نادیده گرفت و کنارگذاشت، چون گمان می‌کنید ارزش ندارد آن را به اشتراک گذارید. به لطف ابزارهایی از قبیل Buffer می توانید روح تازه ای در کالبد مضامین قدیمی بدمید و آن ها را بارها و بارها در وبسایت خود قرار دهید تا در نهایت بازخوردی را دریافت کنند که استحقاقش را دارند. اگر نگران آنید که در لیست اسپمرها قرار گیرید، برایتان راهکارهایی داریم که با عملی ساختن آنها از این کابوس رهایی می‌یابید.

اشتراک گذاری
یکی از عمده دلایلی که ایمیل‌های شما اسپم می‌شود، تکرار کردن بی‌رویه یک پیغام است. برای فائق آمدن به چنین مشکلی می‌توانید به هنگام به روز کردن وضعیت خود (Status) یک مطلب واحد را به شیوه‌های مختلف نقل کنید. چنین ترفندی می‌تواند بسیار مؤثر باشد.. برخی از افراد با مطالبی که حاوی اطلاعات و داده‌های عینی هستند بهتر ارتباط برقرار می‌کنند و برخی دیگر برای جذاب بودن سبک نوشته اهمیت قائل می‌شوند. شما می‌توانید با تنوع بخشیدن به رویکردهایی که در پیش می‌گیرید، اطمینان یابید، محتوایی خلق کرده‌اید که برای قشرهای مختلف جامعه جذاب بوده و نظر مخاطبین را به خود جلب خواهد کرد. اگر مدام و بی‌وقفه ارزش بیافرینید، مجالی برای عرض اندام در رسانه های اجتماعی خواهید داشت و می توانید با ارتقا دادن پیشنهادات خود شاهد رشد قابل ملاحظه حجم فروشتان باشید.

نتیجه گیری

برای افزایش آمار بازدید سایت نباید به موتورهای جستجوگر بسنده کنید. پس از خواندن این مطلب با تاکتیک‌های مختلفی آشنا شده‌اید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید افراد بیشتری را برای بازدید از سایت خود مجاب کنید، تاکتیک‌هایی از قبیل، تبلیغات آنلاین، روی آوردن به رسانه‌های اجتماعی، نوشتن مطلب برای سایر وبلاگ‌ها (وبلاگ نویسی میهمان) و کامنت گذاشتن در سایر سایت‌ها. فرقی نمی کند هر یک از این روش‌ها را به تنهایی به کار گیرید یا تمامی آن‌ها را با هم تلفیق کنید، هر یک از این تاکتیک‌ها می‌توانند راه و رسم جذب بازدیدکننده را دگرگون سازند. یکی از این متدها را امتحان کنید تا از قید و بند وابستگی به موتورهای جستجوگر رها شوید.

 

1 دیدگاه

  1. استرانگ تری دی گفت:

    با تشکر از مطلب مفید شما.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *