اعتبارسنجی ایمیل، فاکتوری مهم در ایمیل مارکتینگ و کمپین بازاریابی ایمیلی شما

مصاحبه کاری
به جریان درآوردن ارتباطات بیمارستان‌ها (مصاحبه)
۱۶ شهریور ۱۳۹۶
تجارت الکترونیک
تجارت الکترونیک چیست و چه مزایایی دارد؟
۲۸ شهریور ۱۳۹۶
نمایش همه

اعتبارسنجی ایمیل، فاکتوری مهم در ایمیل مارکتینگ و کمپین بازاریابی ایمیلی شما

اعتبارسنجی ایمیل

تأثیر، کارآیی و موفقیت کمپین های ایمیل مارکتینگ در گرو داشتن داده هایی خوب و مفید است. اطلاعات و داده ها را باید پاکسازی کنید تا به دردتان بخورند، در اینجاست که بررسی صحت و اعتبار داده ها برای بقا و پیشرفت تجارت شما حیاتی و الزامی می شود.

مؤثرترین ابزار برای پاکسازی داده ها، نرم افزاری ست که بتواند صحت و اعتبار ایمیل ها را تصدیق کند. پیش از آن که شروع به ارسال ایمیل برای افرادی کنید که در سایت شما عضو شده اند، درست و موثق بودن آدرس های ایمیل را بررسی کنید. از این طریق می توانید داده های بد و خطرناک را حذف کنید تا بیشترین استفاده را از کمپین ایمیل مارکتینگ خود ببرید. با تمام این تفاسیر، هنوز هم کم نیست باورها و ذهنیت های اشتباهی که در ذهن صاحبان شرکت ها رخنه کرده اند.

می خواهیم با از میان برداشتن باورهای اشتباهی که در خصوص اعتبارسنجی ایمیل و صحت ایمیل ها دارید، کمک کنیم تا افق های تازه ای در پیش چشمانتان پدیدار شود.

با ما آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک همراه باشید.

نحوه شکل گیری تمامی ابزارهای اعتبارسنجی و صحت ایمیل ها یکسان است.

زمانی که پای مبحث داده ها به میان است، دقت و صحت حرف اول را می زند. این مسئله در مورد ایمیل ها کاملاً صدق می کند. برخی از ابزارهای اعتبارسنجی ایمیل از قبیل BulkEmailChecker نمی توانند به مانند شرکت های خوش نام و آوازه نتایجی دقیق و صحیح برایتان به ارمغان آورند. دقت و صحت نتایج BulkEmailChecker ٩۵ درصد است، در حالی که شرکت های نام آشنا و قابل اعتمادی همچون XVerify صحت ٩٨ درصدی داده های خود را تضمین می کنند. به علاوه چنین شرکت هایی می توانند آدرس ایمیل های تمامی سرورهای رایج و محبوب را بررسی و تصدیق کنند.

در این راستا تک تک نام های کاربری موجود در دامنه را ارزیابی می کنند تا مطمئن شوند با یک آدرس ایمیل واقعی و فعال طرف هستید.

BulkEmailChecker قابلیت های مشابهی دارد اما باید حواستان به کم و کاستی های چنین وبسایت هایی باشد، به عنوان مثال BulkEmailChecker در شناسایی و تصدیق آدرس ایمیل های یاهو موفق عمل نمی کند. با توجه به عدم توانایی این سایت در بازبینی این گروه عظیم از ایمیل ها می بایست آنها را از گردونه رقابت حذف کرد، چرا که نمی توانند دقت و صحت مورد نیاز کسب و کار شما را تأمین کنند. از دیگر شاخصه های این سایت که قابل اعتماد بودنشان را زیر سوال می برد، وجود سد حریم خصوصی (Privacy Block) در ابزار WHOIS این وبسایت است. صحت سنج ها با کمک این ابزار نام و نشان و مشخصات صاحب یک دامنه را به چنگ می آورند اما با وجود این سد امنیتی ناکام خواهند ماند.

اعتبارسنج های ایمیل داده هایتان را می فروشند.

داده ها بسیار ارزشمندند، پس می بایست آنها را محرمانه نگهداشت و کوشید تا فاش نشوند. به فروش رفتن آدرس ایمیل ها یکی از دغدغه ها و ترس های اصلی کسانی به شمار می رود که می خواهند از صحت سنج ها برای تأیید و تصدیق لیست ایمیل هایشان بهره بگیرند. این کار لیست ایمیل هایتان را در معرض خطر قرار می دهد و احتمال اسپم شدن تجارت شما را افزایش می دهد. البته این موضوع در مورد همه صحت سنج ها صدق نمی کند. بهترین راه برای این که مطمئن شوید شرکت بررسی کننده صحت و اعتبار ایمیل هایتان برخلاف منافع شما گامی بر نمی دارد، دریافت گواهی Privacy Shield (سپر امنیتی حریم خصوصی) است. Privacy Shield یک ارگان مستقل است، شخص سومی که مطابق با موازین و قوانین بین المللی و پروتکل های امنیتی انتقال داده کار می کند. دریافت گواهینامه Privacy Shield به هیچ عنوان کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست. این ارگان به دست اتاق بازرگانی آمریکا، اتحادیه اروپا، وزارت سوئیس طراحی شده و دلنگرانی مصرف کنندگان را در حیطه حفاظت از داده ها و انتقال اطلاعات رفع می کند. این سپر امنیتی در حوزه بین المللی و آمریکا نیاز شرکت ها را در چهارچوب قانون برآورده می سازد و آنها می توانند با خاطری آسوده و احساس امنیت داده ها و اطلاعات خود را به دستان امن فرد سومی بسپرند تا از صحت و اعتبار آدرس های ایمیلشان اطمینان یابند.

تأیید اعتبار و صحت ایمیل برای اسپمرها طراحی شده است.

در ابتدا، اسپمرها برای پاکسازی داده هایی که به دست آورده بودند، دست به دامان نرم افزارهای سنجش صحت و اعتبار ایمیل می شدند. آنها برای پنهان نگاه داشتن فعالیت های نادرست خود به این ابزار متوصل می شدند تا ESP ها نتوانند آنها را از پلتفرم های ارسال ایمیلشان جدا کنند. اسپمرها همچنان از خدمات رایگان BulkEmailChecker استفاده می کنند. آنها بدون پرداخت یک ریال برای خود یک لیست ایمیل دست و پا می کنند، چرا باید برای سنجش اعتبار و صحت ایمیل هایشان هزینه کنند؟

اگر بی معطلی از صحت سنج های ایمیل استفاده کنید، می توانید تجربه کاربران را بهبود بخشیده و اجازه ندهید به عنوان ربات شناسایی شوید. صحت سنجی باید بی درنگ و بلافاصله انجام شود تا اگر کاربری ادرس ایمیل خود را سهواً اشتباه وارد کرده بود، به اشتباه خود پی ببرد. اینگونه شما یک فرصت دوباره برای تصحیح اطلاعات به مخاطبین می دهید. به علاوه از همان آغاز کار راه را بر ورودی های اشتباه و نامعتبر سد می کنید، در چنین شرایطی شما می توانید فوراً یک ایمیل خوشامدگویی بفرستید و نگران  نرخ دفع کاربر نباشید. انتظار برای یک آپلود سنگین و حجیم، روند پردازش و ارسال ایمیل را مختل کرده و کند می کند. در نتیجه ممکن است کاربران فراموش کنند که خودشان متقاضی عضویت در سایت شما و پیوستن به لیست ایمیل هایتان بوده اند. در چنین شرایطی به احتمال زیاد ایمیل های شما سر از پوشه اسپم در می آورند. گزارش اسپم به ضرر شما تمام شده و نام دامنه و امتیاز فرستنده را به ورطه نابودی می کشاند. در اعتبار سنجی آنی، شما به محض دریافت درخواست عضویت، یک پیام خوشامدگویی برای فرد می فرستید. واکنش سریع شما باعث می شود نامتان در ذهن کاربر حک شود و شانس تعامل با او افزایش می یابد.

ایمیل های اسپم خطرناک ترین گونه ایمیل ها به شمار می روند.

ایمیل های جعلی و ساختگی خطرناکند اما ایمیل های اسپم بدتر از آنند. اما آنها تنها ایمیل هایی نیستند که امتیاز فرستنده شما را تهدید می کنند. دو نوع بسیار مضر و مخرب ایمیل، حساب های کاربری موقت و ایمیل شاکیان می باشند. شاکی فردی ست که ایمیل شما را روانه پوشه اسپم می کند و برای این کار خود دلایل عدیده ای دارد. شاید به این خاطر که نمی داند چگونه عضویت خود را لغو نماید تا دیگر ایمیلی از شما دریافت نکند. شاید هم فراموش کرده که خود داوطلب دریافت ایمیل های شما بوده، یا اصلاً نمی خواهد خود را درگیر روند لغو عضویت کند. با این کاربران باید با احتیاط و دقت نظر مواجه شد. شکایت اسپم علامت هشداری ست برای ارائه دهندگان سرویس ایمیل در سرتاسر دنیا و می تواند امتیاز فرستنده شما را به قهقرا بکشاند. یکی دیگر از کاربران خطرناک کسانی هستند که حساب کاربری موقت یا یک بار مصرف دارند. تشخیص چنین حساب هایی بسیار سخت و دشوار است چون از نظر فنی فعال هستند. برخی از سرویس های تصدیق صحت و اعتبار ایمیل در شناسایی این حساب های کاربری ناکام می مانند. برخی از شیادان و کلاهبردارها برای جمع آوری اطلاعات از حساب های کاربری موقتی استفاده کرده و در پایان آن را حذف می کنند. ارسال ایمیل برای چنین حساب هایی به چند طریق شما را در معرض خطر قرار می دهد:

  • راه برای دسترسی اسپمرها باز می شود.
  • امتیاز فرستنده شما به خاطر داشتن فعالیت های اسپمی دامنه تان به خطر می افتد.
  • زمانی که ایمیل ها به دست کاربران نمی رسد، نرخ دفع کاربر افزایش می یابد و در نهایت تأثیر نامطلوبی بر روی امتیاز فرستنده به جا می گذارد.

اگر از سرویس های صحت سنجی پایه و ابتدایی استفاده کنید، نمی توانید این دو نوع کاربر را در میان لیست خود شناسایی کنید و در معرض فعالیت های مضر و خطرناک قرار می گیرید.

وجود چنین کاربرهایی امتیاز فرستنده شما را کاهش داده و ایمیل هایتان را راهی پوشه اسپم می کند و سرنوشتتان به لیست سیاه ختم می شود. اگر این اتفاق گریبانگیرتان شود باید با نرخ باز شدن ایمیل ها و تعامل با کاربران خداحافظی کنید. با انتخاب هوشمندانه و خردمندانه یک صحت سنج ایمیل می توانید از این کابوس ها رها شوید و بیشترین بهره را از کمپین ایمیل خود ببرید.

 

زهره حسینی
زهره حسینی
رشته تحصیلی کامپیوتر -گرایش نرم افزار، فعالیت در زمینه تولید محتوا، علاقمند به حوزه شبکه و IT، دیگر علایق : خواندن کتاب های انگلیسی و تماشای انیمیشن و سریال به زبان اصلی، دوچرخه سواری و عکاسی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *