10 روش جدید بازاریابی
۱۰ روش جدید بازاریابی اینترنتی در سال ۲۰۱۶
۲۳ تیر ۱۳۹۵
بازاریابی
آخرین ترندهای بازاریابی اینترنتی
۲۸ تیر ۱۳۹۵
استفاده موثر از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات اینترنتینویسنده کاوه متولیان on Jul 16رتبه 4.0استفاده موثر از شبکه های اجتماعیدر این مقاله ما قصد داریم مطالبی را به شما ارائه نماییم تا کمک کند نام تجاری خود را با استفاده موثر از شبکه های اجتماعی پررنگ‌ تر نمایید.

راهکارهای استفاده موثر از شبکه های اجتماعی

امروزه واژه شبکه‌های اجتماعی چیزی حتی فراتر از یک معماست. از یک سو کارشناسان تاکید دارند از مزایای آن بهره‌مند شوید و از یک سو حتی یک نفر هم نیست تا در این زمینه مشاوره‌ای تخصصی به شما ارائه دهد. هنگامی که شروع به استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌کنید، می‌بایست این موضوع را مدنظر داشته باشید که در عین مثبت بودن، امکان وجود بازخوردهای منفی هم در این شبکه‌ها وجود خواهد داشت. نظرات منفی کاربران گاهی ممکن است به ضرر شما تمام شود؛ اما در  عین حال اگر اصولی رفتار نمایید و تمام جوانب کار را در نظر بگیرید حتما نتایج مثبتی را هم دریافت خواهید کرد. در این مقاله ما قصد داریم مطالبی را به شما ارائه نماییم که کمکی‌ کند تا نام تجاری خود را با استفاده موثر از شبکه های اجتماعی پررنگ‌تر نمایید.

 1. محتوای کامل و جذاب

  شما باید طوری محتوا تولید کنید که مخاطبانتان دلیلی برای به اشتراک‌گذاری مطالب شما داشته باشند. همچنین پست‌های بعدی شما را دنبال نمایند. البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که نباید موضوعی را خیلی بزرگ‌نمایی کنید که مشتری‌ها احساس کنند قصد فریب آنها را دارید.

 2. پست را هدفمند انتخاب کنید.

  تنها برای ایجاد پست، مطلب انتخاب نکنید. قبل از فرستادن پست‌هایتان این موضوع را بررسی کنید که این پست چه کمکی به برند شما خواهد کرد و آیا بر محبوبیت برند شما خواهد افزود یا خیر؟ سعی کنید مطالب واقع‌بینانه و مفید را برای تولید محتوا انتخاب نمایید. مطالبی که هم آموزنده هستند و هم می‌توانند بر پیشرفت کسب و کارتان کمک کنند.

 3. ترکیب رسانه‌های اجتماعی برای به دست آوردن بازدید بیشتر.

  شبکه اجتماعییکی از راه‌های به‌دست آوردن ترافیک برای وب سایتتان استفاده از سایت های دیگر می‌باشد. در واقع شما می‌توانید از سایت های پر بازدید به عنوان واسطه برای افزایش بازدید از سایت خودتان استفاده نمایید. با فرستادن لینک های مطالب‌تان به آن سایت ها به صورت غیر مستقیم بین سایت شما و سایت دیگر ارتباط برقرار می‌شود و مخاطبان سایت های پر بازدید از مطالب شما هم بازدید خواهند کرد.

 4. ایجاد یک پرتره عمومی غنی از شرکت خودتان

  یکی از راه‌های افزایش جذابیت در سایت شما این است که پروفایلی از شرکت خود را ارائه دهید. برای ایجاد این پروفایل می‌توانید شرکت خود را مانند یک قهرمان جلوه دهید و از شخصیت‌های اصلی در شرکت‌تان اسطوره بسازید. با این کار کم کم این باور در مخاطبان شما شکل می‌گیرد که شما واقعا اسطوره و منحصر به فرد هستید.

 5. به بازخوردهای منفی واکنش نشان ندهید.

  هنگامی که برای شما کامنت منفی می‌آید، ممکن است وسوسه شوید تا این کامنت را پاسخ دهید. اما این کار درستی نیست. لازم است بدانید هیچ شرکتی در فضای مجازی بازخوردی ۱۰۰ درصد مثبت دریافت نمی‌کند و حتی بسیاری از برندهای مطرح و محبوب هم با بازخوردهای منفی رو به رو می‌شوند. اگر بازخورد واقعا فاجعه‌آمیز باشد، می‌توانید از طریق قانونی و استخدام کردن یک وکیل اقدام نمایید. اما در حالت عادی که با کامنت‌های معمولی و منفی مواجه می‌شوید، بهتر است عکس‌العمل خاصی را نشان ندهید.

 6. گاهی محتوای کمتر، بهره‌وری بیشتری دارد.

  از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی امروز یک نوع رسانه به حساب می‌آیند، باید دقت کنید استفاده موثر از شبکه های اجتماعی و ورود اطلاعات تکراری بیش از حد به این رسانه‌ها را رعایت نمایید. زیرا با این کار کاربران شما احساس دلزدگی پیدا خواهند کرد و به مرور زمان پست‌های شما جذابیت خود را از دست خواهد داد. به همین دلیل هم هست که گاهی بهره‌وری هر چند کمتر بازده بیشتری خواهد داشت.

 7. تولید بهترین محتوا

  بازاریابی محتوا
  استفاده موثر از شبکه های اجتماعی
  امکان دسترسی سریع را به تمام منابع دنیا فراهم می‌کند. شما هم بهتر است از این دسترسی به صورت عاقلانه استفاده نمایید و هرگاه تحت شرایطی خاصی مانند اضطراب، خشم و… هستید، محتوایی تولید نکنید، زیرا ممکن است پشیمانی به بار آورد. این موضوع را هم فراموش نکنید که هیچگاه یک پست با تاثیر منفی از ذهن مشتریان شما پاک نخواهد شد و همیشه با آنها خواهد ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *