بازاریابی ایمیلی چیست و چه استراتژی دارد

بازاریابی ایمیلی چیست و چه استراتژی دارد

بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی چیست و چه استراتژی داردنویسنده محمد امین غالبی on Dec 31رتبه 4.5

بازاریابی ایمیلی چیست؟ شما در مورد بازاریابی ایمیلی به دفعات در اینترنت، کنفرانس‌‌ها و در جلسات استراتری بازاریابی شنیده اید. به گفته متخصصان، بازاریابی ایمیلی باعث غنی‌تر شدن ارتباطات بیزینسی و بازارهای دارای مقصد کلیدی می‌‌شود و از نظر هزینه نیز مناسب می‌‌باشد و از محیط دوستانه‌ای نیز برخوردار می‌‌باشد. اما بازاریابی ایمیلی دقیقا چیست؟ چگونه عمل می‌‌کند؟ چگونه است که ایمیل نسبت به تبلیغات رادیو و تلویزیون موثرتر می‌‌باشد و چرا باید یک بیزینس برای ساخت و حفظ لیست ایمیل وقت صرف کند؟

بازاریابی ایمیلی زمانی انجام می‌‌شود که یک فرد و یا یک شرکت، یک پیام تجاری را از طریق ایمیل به گروهی از مردم که با خواست خود ایمیلشان را در اختیار آن فرد و یا شرکت قرارداده اند، ارسال می‌‌کند. هر ارتباط ایمیلی که به این روش  انجام شود، درخواست برای بیزینس محسوب شده و بازاریابی ایمیلی محسوب می‌‌شود به شرط آنکه باعث ایجاد وفاداری مشتری، اعتماد به محصول یا شرکت شود.

 

اینباکس-بازاریابی-ایمیلی

بازاریابی ایمیلی شیوه موثری برای باقی ماندن در ارتباط با مشتری هایتان است که در عین حال نیز باعث ارتقا کسب و کارتان می‌‌شود. با بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ، شما می‌‌توانید به آسانی و سریع بازار مقصد را بدون نیاز به فضای چاپ، تلویزیون و رادیو یا هزینه‌های تولید بدست آورید.

با نرم افزارهای بازاریابی ایمیلی، شما می‌‌توانید یک لیست ایمیل را که بر اساس چندین عامل مختلف مانند طول زمانی که آدرسشان در ایمیل باقی مانده یا علاقه‌های مشتری و غیر علایق‌‌ها‌آنها را نگهداری کنید. ایمیل‌‌ها به اعضایی که در لیست ایمیل شما هستند و از نظر مقصد و هدف در بازاریابی شما خاص هستند،بفرستد.و در آن ایمیل‌‌ها مطالبی که با علایق آنان سازگار است برای آنان فرستاده می‌‌شود. این کمک می‌‌کند که اعتماد و وفاداری بیشتر گردد. این در حالی است که میزان فروش نیز افزایش می‌‌یابد. مثال‌های زیادی ازکمپین‌های بازاریابی ایمیلی وجود دارد و با یک ایمیل خوش آمد گویی شروع می‌‌شود که از ورود افراد به اشتراک شما تشکر می‌‌کند. نامه‌های خوش آمد گویی نه فقط اطلاعات ارزشمند در مورد شما می‌‌دهند بلکه می‌‌توانند اطلاعات کلیدی در مورد مشتریان شما درخواست کنند که به شما کمک می‌‌کند تا آن شخص را در دسته بندی خاصی برای تلاش‌های آینده در بازاریابی قرار دهید.

مطالعه فرمایید :  34 نکته در افزایش موفقیت بازاریابی ایمیلی

فعالیت‌های ایمیلی اضافه دیگر شامل فرستادن اعلامیه‌‌ها در مورد محصولات یا خدمات، خبرنامه‌های مربوط به شرکت یا محصول، کوپن‌های خرید و دیگر چیزها. هر ایمیلی که شما می‌‌فرستید باید شامل اطلاعات شرکت در پایین ایمیل که فرصتی را به مشتریان احتمالی می‌‌دهد تا در مورد شرکت شما اطلاعات کسب کنند.

برنامه‌های جذب کننده که به مشتریان یک کد ارتقا برای تبلیغ محصولشان می‌‌دهند نه فقط به خرید‌‌ها تخفیف می‌‌دهند، بلکه به شما اجازه می‌‌دهند که اثر کمپین تان را و همچنین آنچه که کانتکت‌های شما به آن علاقه مند‌اند بررسی کنید. با استفاده کارامد از بازاریابی ایمیلی شما نه فقط می‌‌توانید مشتریان کنونی را حفظ کنید بلکه بازار جدید با مشتریان جدیدی نیز بدست خواهید آورد. و شما خواهید دید که این نوع بازاریابی جقدر موثر است و خواهید دید که بازگشت سرمایه گذاری نسبت به کمپین بازاریابی سنتی میزانش بالاتر خواهد بود.

بازاریابی با ایمیل

دن فروتن نماینده انتشارات EZ میباشد.این شرکت به کمک در بیزینس‌هایی که قدرت اینترنت را برای بازاریابی مهار کرده‌اند تخصصی شده است. علاوه بر اپلیکیشن‌های وب، انتشارات EZ بازاریابی ایمیلی با داشتن حق اجازه از طرف مشتری ، از طریق نرم افزار streamsend برای ایجاد، فرستادن و پیگیری خبرنامه‌های ایمیلی را داراست.
فروش مجدد به مشتریان
درآمد خود را با فراهم ساختن خدمات بازاریابی برای مشتریانتان افزایش دهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه رسپیناتک