به جریان درآوردن ارتباطات بیمارستان‌ها (مصاحبه)

استراتژی در بازار رقابتی
لزوم داشتن استراتژی در بازار رقابتی، و تفاوت آن با بازار انحصاری
۱۰ شهریور ۱۳۹۶
اعتبارسنجی ایمیل
اعتبارسنجی ایمیل، فاکتوری مهم در ایمیل مارکتینگ و کمپین بازاریابی ایمیلی شما
۲۲ شهریور ۱۳۹۶
نمایش همه

به جریان درآوردن ارتباطات بیمارستان‌ها (مصاحبه)

مصاحبه کاری

مصاحبه ای دوستانه با برد گلد اسمیت، مؤسس MDsyncNET.com که ارتباطات بیمارستان ها را دچار تغییر و تحول کرد.

اخیراً در آژانس دیجیتال مارکتینگ Markitors مصاحبه ای با برد گلد اسمیت، بنیانگذار MDsyncNET صورت گرفت و از آنچه الهام بخش تجارت او بوده و مواردی که برای مشتریانش گارانتی می‌کند، سخن به میان آورده شده است، ما هم در آژانس دیجیتال مارکتینگ رسپیناتک این مصاحبه را ترجمه و برای شما عزیزان آماده کردیم:

الهام بخش شما برای راه اندازی MDsyncNET چه بود؟

در هیاهوی همه گیر شدن اینترنت در ابتدای قرن بیست و یکم (سال ۲۰۰۱) مطمئن نبودم چه باید بکنم، آن روزها به دنبال سرمایه گذاری بودم تا رخت نو به تن فروشگاه های ساخته شده از سنگ و آجر بکنم و یک برنامه تجاری مشتری محور بر مبنای وب ارائه دهم. در پی یک شریک تجاری و سرمایه گذار برای اجرایی کردن پروژه ام بودم که با دکتری ملاقات کردم که در ایندیانای شمالی بیمارستانی داشت و می‌خواست یک پرتال وب محور برای برنامه ریزی ارتباط میان پزشکان و بیماران طراحی کند. این پرتال دسترسی به دکتر از طریق تماس را هم در بر می گرفت. با آغوش باز از این پروژه استقبال کردم و پس از اجرای موفقیت آمیز آن به سراغ بیمارستان های دیگری رفتم تا این برنامه را بر روی آنها هم پیاده کنم. در حال حاضر با بیمارستان های سرتاسر آمریکا همکاری می‌کنیم.

چه عاملی شما را به سمت این گونه فعالیت های تجاری سوق داد؟ همیشه در اندیشه چنین تجارتی بودید و می‌خواستید رویاهایتان را محقق سازید؟ یا دست قضا و قدر شما را در این مسیر قرار داد؟

در دوران دانشجویی ام در دانشگاه ایندیانا خانه و تجهیزات زیبایی اندام می‌فروختم. صاحب شرکتی که برایش کار می‌کردم موفق بود اما من کلی راه و روش بلد بودم که به واسطه آنها می‌توانست کسب و کار خود را رونق بیشتری دهد. بعد از مدتی متوجه شدم این فرمول ها فقط برای یک تعداد محدود کسب و کار مؤثر و کارآمد نبوده و می‌توان آن را به هر تجارتی تعمیم داد. اینجا بود که فهمیدم برای چه کاری ساخته شده ام. عشق و علاقه وافری به تکنولوژی داشتم و ذهنم برای سر و سامان بخشیدن به کارهای تجاری استعداد بی نظیری داشت، این ایده ها را باهم تلفیق کرده و در نهایت MDsyncNET را بنیان نهادم.

چرا برنامه ریزی برای تماس با پزشک؟

اولین بیمارستانی که با آنها همکاری کردم، برای سر و سامان دادن به تماس های پزشکان گوش بزنگ (on-call) از کلی کاغذ و تماس تلفنی و فاکس استفاده می‌کرد. چنین کاری هم بسیار زمان بر بود و هم سلامت و امنیت بیماران را به مخاطره می‌انداخت. آنها به ما مراجعه کردند چون با مشکلات عدیده ای مواجه شده بودند، مسائلی همچون تماس با یک پزشک دیگر، آن هم در نیمه های شب، عدم توانایی در تماس گرفتن با پزشکی که باید. این مشکلات تأثیرات نامطلوب و بعضاً جبران ناپذیری بر بیماران داشت و از سوی دیگر پزشکان را به ستوه آورده بود. آنها دریافتند که اینترنت می‌تواند برنامه تماس با پزشکان گوش بزنگ را بی هیچ اتلاف وقتی نظم و ترتیب دهد و یک برنامه دقیق و صحیح و آنی برای چنین تماس هایی بچیند. آنها فهمیدند که برای محقق ساختن اهدافشان یک راه بهتر وجود دارد و اینجا بود که ما وارد ماجرا شدیم.

شما برای مشتریان MDsyncNET چه مواردی را تضمین می‌کنید؟

  1. خدمات مشتریان فوق العاده خوب و بی نظیر
  2. کاربری آسان و بی دردسر نرم افزارمان
  3. هر روز بهتر از دیروز بودن تکنولوژی ما

ارزش کار شما در چیست؟ هر روز که به سرکار می‌روید چه چیزی به شما انگیزه و انرژی می‌دهد؟

می‌دانم که می‌توانم به هم نوعان خود کمک کنم. تمام این سال ها کوشیده ام تا دیگران به آرمان های خود دست یابند. کمک و خدمت به مردم را باور دارم و بیش از موفقیت های شخصی خودم به آن اهمیت می‌دهم. لذت می‌برم از این که برای مشتریانم کلی وقت و انرژی بگذارم. لبخند رضایت مشتریان به من نیرو و انگیزه می‌دهد تا رو به جلو حرکت کنم. همین باعث شده که در طول این ۱۵ سال این همه مشتری داشته باشیم؛ اولویت با مشتری است. علاوه بر رضایت مشتریان، به چیزی رسیده ام که با تمام وجود به آن عشق می‌ورزم: جدیدترین تکنولوژی روز. البته این را هم نباید از قلم انداخت که رئیس خودم هستم و این واقعاً لذت بخش است.

از چالش ها و سختی های کار کردن در صنعت درمان/تکنولوژی برایمان بگویید.

من در نقطه تلاقی درمان و فناوری اطلاعات همه چیز را خودم آموختم. و این یک منحنی یادگیری عظیم و غیرقابل تصور است. یکی از بزرگ ترین چالش های این صنعت تغییر و تحولات بی وقفه تکنولوژی است. نیمی از مشتریان ما بیمارستان هایی هستند که از حیث تکنولوژی بسیار پیشرفته بوده و چیزی کم ندارند، نیم دیگر آنها بیمارستان هایی هستند که برای برنامه ریزی پزشکان گوش بزنگ از فایل های اکسل استفاده می‌کنند. اینجاست که MDsyncNET وارد میدان می‌شود. من و اعضای تیمم به مدیران بیمارستان ها کمک می‌کنیم تا برنامه پزشکان گوش بزنگ (قابل دسترس از طریق تماس) را سر و سامان دهند و ارتباطات درون سازمانی خود را مؤثرتر سازند. چرا که موفقیت هر کسب و کاری در گرو داشتن یک ارتباط خوب و مستحکم با مشاریانش است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *