موفقیت در بازاریابی اینترنتی
موفقیت در بازاریابی اینترنتی(اصول شش گانه)
۱۵ اسفند ۱۳۹۴
ابزارهای ارزشمند بازاریابی
۷ ابزار بازاریابی که ارزش سرمایه‌گذاری دارند (قسمت دوم)
۱۹ اسفند ۱۳۹۴
7 ابزار بازاریابی که ارزش سرمایه‌گذاری دارندنویسنده کاوه متولیان on Mar 7رتبه 4.0

ابزار ارزشمند بازاریابی

اگر بخواهیم تجارت الکترونیک و بازاریابی آنلاین درستی داشته‌ باشیم، ابزارهای بازاریابی درستی هم باید خریداری نماییم؛ اما «ابزار ارزشمند بازاریابی» چه ابزاری است؟

ناگفته نماند برخی ابزارها رایگان و برخی به‌ نحوی جنون‌آمیز گرانند. برخی هم واقعاً پیچیده‌اند. این ماهیت متفاوت ابزار ارزشمند بازاریابی، تصمیم‌گیری درست را دشوار می‌نماید. گزینه‌های بسیار زیادی موجود است و اگر شما فرصت تجربه انواع مختلف آن‌ها را نداشته‌اید، برایتان بسیار دشوار خواهد بود انتخابی درست داشته باشید.

فهرست زیر احتمالاً در انتخاب ابزار ارزشمند بازاریابی کمک‌تان خواهد کرد. این فهرست مناسب برای آن‌ دسته از تجار و بازاریاب‌های شرکت‌ها و آژانس‌هایی می‌باشد که می‌کوشند کار را کامل و بی‌نقص انجام دهند. برای کارآفرینانی که در راه رونق و شکوفایی کسب‌ و کارشان می‌کوشند. برای بازاریاب‌های فعال در حوزه رسانه‌های دیجیتال که مصمم به پیشرفت حرفه‌شان هستند. این فهرست را همچون برگه‌ تقلب امتحان در جیب‌تان به‌حساب آورید که حاوی نکات کلیدی در مورد انتخاب ابزار بازاریابی برخط بوده و می‌توانید با آن، یک‌شبه ره صدساله را بپیمایید.

۱- بازاریابی ایمیلی (e-marketing)

ایمیل مارکتینگ

نمونه مورد معرفی: InfusionSoft

کاربردها و نوع خدمات: بستر تجارت الکترونیک شرکت اینفیوژن‌سافت با اینکه کمی کفه هزینه‌اش سنگینی می‌کند، ولی ابزار ارزشمند بازاریابی ایمیلی  یا e-marketing است. نقطه‌ قوت آن کیفیت کنترل‌ و هدایت خودکار آن است (اتوماسیون)، که آن را به‌میزان قابل‌ توجهی برای رقابت و تلاش‌های بازاریابی کارآمد نموده است..

تعرفه خدمات: در عین اینکه بستری قدرتمند برای بازاریابی پست‌الکترونیک یا بازاریابی ایمیلی مهیا می‌سازد، پرهزینه نیز هست. با یک‌بار پرداخت هزینه اولیه، می‌توانید کسب‌ و کارتان را راه بیندازید.

مزیت‌ها و نقاط قوت: استفاده از بستر ارائه شده از سوی اینفیوژن‌سافت، به‌طور چشم‌گیری موجب صرفه‌جویی در وقت می‌شود. شما می‌بایست شیوه کار با سامانه را بیاموزید. ثبت‌نام و تنظیمات لازم را انجام دهید. ولی پس از اتمام انجام این تنظیمات، کار با آن را روان و بی‌دردسر خواهید یافت. به‌علاوه، به خاطر درصد بالای ارسال رایانامه به اشخاص هدف و قابلیت درجه‌بندی و تعیین اندازه، برای همه عمر تأمین خواهید بود.

۲- بازاریابی محتوا (content marketing)

نمونه مورد معرفی: Buzzsumo

کاربردها و نوع خدمات: در بازاریابی محتوا بازسومو به شما اجازه می‌دهد بدانید چه محتوایی، با چه موضوعی و در چه پایگاه‌های اینترنتی بیشتر جلب‌توجه نموده و به اشتراک گذاشته شده‌اند. همچنین می‌توانید نوع تولید محتوای مورد جستجو ‌(از قبیل اینفوگرافی، وبلاگ) را تعیین نمایید. امکانات پیشرفته بازسومو، از قبیل «اشخاص تأثیرگذار (یکی از رویکردهای جدید در بازاریابی بر اساس تمرکز تلاش بر روی افرادی که قدرت تأثیرگذاری بر روی مشتریان و جذب آن‌ها را دارند، است و نه کل بازار)» و «رصد (مانیتورینگ)»، شیوه‌هایی کارآمد جهت پیشی‌ جستن از رقبا هستند.

تعرفه خدمات: نمایش نتایج محدود به کاربر: رایگان

کاربردی متناسب نیاز آژانس‌ها: «با تمام امکانات حرفه‌ای آن از قبیل دسترسی به رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار و سایر قابلیت‌ها، برای گروه‌های کاری شاغل در آژانس‌ها مناسب است»

شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی: «برای بنگاه‌های دارای علامت تجاری و ناشرین مناسب است. در این نوع خدمات، عملیات پیشرفته‌ای به‌ فراخور حال گروه‌های کاری بزرگ تعریف شده‌ است.»

مزیت‌ها و نقاط قوت: با وجود بازسومو، می‌توان ادعا نمود رؤیای کسانی در جستجوی یک بازاریاب محتوایی کارآمد بوده‌اند، به واقعیت بدل شده است. اگر شما به دنبال موضوعات مرتبط با طرح‌ریزی خط‌ مشی هستید، قصد تحلیل تیترهای مهم و اثربخش را داشته و یا سعی دارید بدانید که چگونه می‌توان در مورد سوژه مهم آینده در خصوص ویروس‌ها بحث نمود، چاره‌کار Buzzsumo است.

۳- طرح گرافیکی سایت و محتوای بصری (visual marketing)

گرافیک

نمونه مورد معرفی: Canva

کاربردها: هرکسی استطاعت مالی لازم برای به‌ خدمت گرفتن یک طراح جهت طراح گرافیکی سایت را ندارد. ولی تقریباً همه ما می‌توانیم خودمان یک‌سری از اصول اولیه طراحی را بیاموزیم. بستر ارائه بر خط طرح‌ گرافیکی موسوم به کانوا سریع و آسان به تولید طرح‌های مختلف می‌پردازد. این شعار تبلیغاتی‌اش حقیقتاً درست است: «این نرم‌افزار طراحی گرافیکی ساده، مایه حیرت‌تان خواهد شد». قالب‌های بسیار جذاب آن برای شبکه‌های اجتماعی بهینه‌سازی شده است.

تعرفه خدمات: استفاده از نرم‌افزار فضای‌ ابری‌ پایه کانوا رایگان است. جهت بهره‌گیری از «ابزارهای فوق‌العاده» (نظیر تصاویر خاص و غیره) بابت هر درخواست می‌توان هزینه آن را پرداخت نمود. «کانوا برای حرفه‌تان» یکی از امکانات پیشرفته این ابزار است.

مزیت‌ها و نقاط قوت: بعید است کسی پیدا بشود که بخواهد در هزینه بابت طرح‌های گرافیکی کم‌ بگذارد. طرح‌های مناسب در محتوای بصری اثر خارق‌العاده‌ای بر احساس آن‌ها نسبت به علامت‌تجاری شما و عکس‌العمل آن‌ها در قبال محتوای درج شده توسط شما دارد. با کانوا نمود خوبی خواهید داشت و این گران‌بهاست.

ادامه در قسمت دوم این مقاله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *