برند‌های پیشگام و استفاده از ابزارهای تحلیلگر وبسایت

داده های دیجیتالی
روش تارگت کردن داده های دیجیتالی
۳ تیر ۱۳۹۵
روش های بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی و روش های کسب درآمد از طریق اینترنت
۱۴ تیر ۱۳۹۵
نمایش همه

برند‌های پیشگام و استفاده از ابزارهای تحلیلگر وبسایت

ابزارهای تحلیلگر
برند‌های پیشگام و استفاده از ابزارهای تحلیلگر وبسایتنویسنده شیرین محبی on Jun 25رتبه 4.5برند‌های پیشگام و استفاده از ابزارهای تحلیلگر وبسایتسایت های بزرگ از ابزارهای تحلیلگر انالیز داده‌ و رفتار مشتری استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی هفت برند موفق و ابزارهایی که به کار گرفته اند پرداختیم.

ابزارهای تحلیلگر :

طبق بررسی ابزارهای تحلیلگر بر روی سایت‌های موفق که اکثراً هم آمریکایی هستند مشخص شد که اکثر آنها از ابزارهای تحلیلگر و بهینه‌ساز استفاده می‌کنند و یکی از دلایل موفقیت آنها هم همین ابزار هستند. در این مطلب ما نیز ابزارهای تحلیلگر را برای شما گرد‌آوری کرده‌ایم. وقتی وب سایت‌ها را ارزیابی می‌کنم، ابزاری را مورد استفاده قرار می‌دهم که Ghostery نام دارد و برای جست و جو بر روی نسخه Java می‌باشد که توسط سایت یادگیری می‌شود .

اکثر ابزارهای جمع‌آوری داده دارای امضای  نسخه Java هستند که یک tag نامیده می‌شود و به ما می‌گوید که ابزار در سایت نصب شده است. این بدان معنی نیست که تیم‌های بازاریابی در این شرکت‌ها ابزارهای تحلیلگر را استفاده می‌کنند اما نصب آنها گامی در جهت صحیح است. من در تحلیل‌های خودم بر روی ابزارهایی تمرکز کردم که می‌توان برای یادگیری در مورد بازدیدکننده‌های سایت مورد استفاده قرار داد. بسیاری از این سایت‌ها دارای میزان زیادی از برچسب‌ها هستند. به هر حال اکثراً برای این اینجا هستند که شبکه‌های تبلیغاتی را حمایت کنند. آنچه می‌خواهم بدانم این است که کدامیک از این شرکت‌ها در مورد بازدید‌کننده‌های خود کنجکاوتر هستند تا ابزارهای صحیحی را نصب کنند.

تجزیه و تحلیل :

هر سایت دارای بعضی از اشکال ابزارهای تحلیلگر هستند. گوگل آنالیتیک رایج‌ترین آنهاست حتی برای این سایت‌های پر‌بازدید. بعد از آن Adobe Analytics قرار دارد. هر سایتی که یک بسته تحلیلی را نصب نکرده باشد، سزاوار درآمد به دست آمده نمی‌باشد. تمام سایت‌های مرجع یک یا دو ابزار تحلیلی را نصب کرده‌اند.

فعل و انفعال یک کاربر :

شما با نگاه کردن افرادی که از سایت استفاده می‌کنند می‌توانید چیزهای زیادی یاد بگیرید. امروزه ابزارهای متعددی هستند که این اجازه را به ما می‌دهند که جلسه‌های فرد را به عنوان ارتباط کاربران خودمان با وب سایت ثبت کنیم. این کار به ما امکان می‌دهد که هر جا که آنها در تحقیق و خرید با مشکلاتی مواجه شدند را ببینیم.

بازدید کردن و بازخورد :

فرضیه‌های بزرگ زیادی از پرسیدن از کاربران که کدام قسمت از تجربه‌شان از سایت ما را دوست دارند‌، و کدام قسمت را دوست ندارند به دست می‌آید. ابزارهای متعددی وجود دارد که سوالاتی را در مورد تجربه کاربران و بازخورد آن در خود جای داده است.

ابزارهای عملکرد :

این ابزارها بر روی بهبود زمان بارگذاری و زمان پاسخ از یک وب سایت تمرکز دارند. آنها ویژگی‌هایی را پیدا می‌کنند که سرعت سایت را پایین می‌آورد و بازدید‌کننده‌های عجول را از سایت می‌راند.

مدیران برچسب :

من وجود نرم افزار مدیریت برچسب در سایت را به سادگی مشخص کرده‌ام چون آن نشان دهنده سطح بالاتری از تهعد به مدیریت کردن ابزارهایی است که دیدگاه بازدید‌کننده را شکل می‌دهد.

ابزارهای آزمایش A/B :

در اوج مدل‌های تکامل یافته آزمون‌های دو بخشی قرار می‌گیرند که این آزمون‌های دوبخشی، آزمون‌های A/B نامیده می‌شوند. این آزمون اصول سختی دارد اما اندازه‌گیری دقیق‌تر را از چگونگی تاثیر یک تغییر در سایت بر روی فروش ارائه می‌دهد. این ابزار‌ها تغییرات بهینه‌سازی را ممکن می‌کنند.

چگونه این برند‌ها کار می‌کنند؟

در تصاویر گرافیکی که در ادامه می‌آید جعبه‌های بنفش رنگ بزرگی بازده Ghostery است که جستجو‌ها در وب سایت را انجام می‌دهد و برچسب‌های نسخه Java را که بر روی آن نصب شده‌اند نمایش می‌دهد.

 

Reebok:

Reebok سری کاملی از ابزارها را نشان می‌دهند که شامل Reebokهای بهینه آزمون A/B، می‌باشند.

reebok-seo analyzer

Barnes & Noble:

Barnes & Noble فاقد ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل تجربیات بازدیده‌کننده مانند نرم‌افزار دنباله‌گیری کلیک و ثبت حضور بازدید‌کننده می‌باشد.

barnes-and-noble-seo analyzer

آنها دارای سری کاملی از ابزارهای Adobe  هستند مانند Adobe Text & Barnes & Noble Target  همچنین ابزار نظارت بر عملکرد SOASTA  را نصب کرده است.

BONOBOS:

Bonobos یک خرده فروشِ لباس است و انواعی از ابزارهای تجزیه و تحلیل و بهینه‌سازی را ارائه می‌دهد. هم تحلیلگر google و هم Mixpanel در این سایت اجرا می‌شوند.

bonobos-seo analyzer

Hotjar دارای دنباله‌گیری کلیک و ثبت و ضبط حضور بازدید کننده هم هست. Olark به بازدیدکنندگان سوالات بازخوردی ارائه می‌دهد.

Monet ate آزمون A/B و شخصی سازی را ارائه می‌کند. ابزارهای دیگر که دارای سطح بالایی هستند. مانند مدیریت برچسب google ،Segment .convertrio اگر شما با Bonobos رقابت می‌کنید بهتر است کارتان را جدی بگیرید‌.

Nixon:

Nixon ابتدا ساعت در سایت خرده فروشی خودش می‌فروخت. این سایت تحلیل‌های زیادی برای فروش ساعت در انجام نمی‌داد. حداقل به آن فکر هم نمی‌کرد.

nixon-seo analyzer

این سایت دارای تحلیلگر google ،Hotjar است اما ابزار آزمون A/B را ندارد. این موضوع برای سایتی با بازدید ۴۰۰٫۰۰۰ در هر ماه جای تعجب دارد. New Relic ابزار بهینه‌سازی عملکرد آن است.

:J.crew

J.crew کاتالوگ‌های بسیاری از لباس و پوشاک را ارائه می‌دهد. سه نوع نرم‌افزار تحلیلگر در این سایت نصب شده است و همچنین مدیریت برچسب    google، آزمون Monet ate و شخصی‌سازی را در سایت انجام می‌دهد.

jcrew-seo analyzer

به نظر من J.crew از ابزارهای تجربه کاربران مشتری‌ها بهره می‌برد مثل ضبط جلسات و دنباله‌گیری کلیک.

Williams – Sonoma:

مطابق نامه سهامداران شرکت در سال ۲۰۱۴، ۵۰% از درامد آن از طریق سایت تجارت الکترونیک این شرکت به دست آمده است. این یک شرکت ۴٫۷ میلیارد دلاری است. در نتیجه آنها باید چرک‌نویس‌هایی برای ابزار‌ها داشته باشند.

william-sonoma-seo analyzer

آنها دارای محیطی تقریباً بهینه هستند که شامل آزمون A/B، ابزارهای تحلیلگر، بهینه‌سازی عملکرد و مدیریت برچسب هستند. جای نعجب نیست که آنها به خوبی آنلاین هستند.

Urban Outfitter:

Urban Outfitter با فروشی در حدود ۴ میلیون دلار باید بتواند ابزارها را نصب کند و تیمی را به کار بگیرد تا سایت را بهینه‌سازی کنند.

urbanoutfitters-seo analyzer

آنها ابزار تحلیلگر مهمی به نام coremetriccs ،Tealeaf و Tealium و همچنین تحلیلگر google را نصب کرده‌اند. این سایت سرمایه چشمگیری را به دست آورده است اما من از این که هیچگونه نرم‌افزار آزمون A/B را در آن نمی‌بینم که نصب شده باشد تعجب می‌کنم.

خلاصه :

از هفت برندی که در این جا ذکر شد همگی در تحلیلگر‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند‌. فقط دو مورد از این هفت برند ابزار آزمون A/B را که نشانه‌ای از عدم تکامل آنلاین این برند‌هاست ندارند‌. Hotjar یک ابزار ارزان‌قیمت و کم‌هزینه است که در این جا به خوبی نشان داده شده است‌. روی هم رفته احساس می‌کنم برند‌های خانگی ما بهینه‌سازی را به طور جدی انجام می‌دهند و دنبال می‌کنند. البته جای تعجب ندارد چون هر تغییر کوچک می‌تواند میلیون‌ها دلار در درآمد سالیانه افزایش به وجود آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *